Film se odehrává se v padesátých letech na venkově amerického státu Missouri a jeho hrdinou je mladý chlapec Charlie Burden, který má věrného zlatého retrievera pojmenovaného Drum, se kterým prožívá v malém venkovském městě Warrensburg a jeho okolí řadu dobrodružství. A nejednou přitom pes zachránil chlapci život. Při jedné plavbě po jezeře se ocitli ve vodě a Drum vytáhl Charlieho na břeh, když narazili na bandu divokých psů, Drum se jim postavil a chlapce zachránil. Byl však přitom vážně poraněný. Když běželi přes pozemky nevrlého souseda Leonidase Hornsbyho, byli farmářem viděni a ten byl přesvědčen, že Drum zabil jeho ovci, nechal psa odvézt k utracení. Charlieho otec, Charlie Burden starší, najme výřečného právníka George Grahama Vesta, přemluví ho k do té doby nevídanému kroku. Chce, aby psa obhajoval před porotou a soudcem. (oficiálny text distribútora)

Indiana

No, film moc zajímavý není (je to hlavním hrdinou trapně zahrané, dějově naprosto předvídatelné, nic moc dobře natočené atd.), ale potěšila mě účast Rona Perlmana a i ten pes byl hustej, takže ty tři hvězdičky (ale slabší) tomuto filmu dám. ()

• Natáčení probíhalo ve městě Burbank v Kalifornii v USA. Socha Old Drum stojí před budovou soudu ve městě Warrensburg v Missouri. (willy1)