Kung Wei (Jet Li) je policista vyslaný do Honkongu, kde má infiltrovat zločinecký gang. Musí tak opustit svou ženu, která trpí smrtelnou chorobou, i svého syna, kterého učil kung-fu. V Honkongu po Kungovi začne pátrat policejní inspektorka Fong (Anita Mui) v domnění, že jde o zločince, a pátrání ji dovede až k jeho rodině. Zde postupně pochopí, že Kung není zločinec, nýbrž policista, a začne mu pomáhat v boji proti skutečným kriminálníkům. (Tamten)

Adramelech

Asijské bojové filmy sleduji docela rád. Klidně může trochu haprovat logika děje, hlavně když se tam spolu pěkně a elegantně řežou. Toto je celkem slušný průměr, i když mi vadily setimentální momenty. Když se tyto filmy prošpikují humorem, bývají lepší. Zde oceňuji, že do bojových scén byl zapojený i klouček školního věku. A jak mu to pěkně šlo! Fungování elektroniky z poloviny 90. let, kterou ve filmu ukazovali, jsem moc nechápal. Pager byl nějaký tehdejší mobil, který dokázal nahrát vzkaz na záznamník? Něco jako dnešní SMS? No nic, současné elektronice rozumím stejně málo. ()

Martrix

Nebýt Jet Li a jeho miniklona Mo Tse, byla by to klasická hongkongská béčkovina. Škoda, že pořádná a vtipná akce přišla až ve finále. Kluci měli na to pobavit víc. To ale pravděpodobně nebylo záměrem tvůrců, resp. dvě třetiny filmu se snažili o rodinné drama s akčními prvky. To sice jakž takž fungovalo taky, ale na rovinu...na filmy s Jet Li se díváme kvůli soubojům a ne pro jeho minimalistické herectví. Docela mi v dnešní době chybí kung-fu filmy ve starém dobrém stylu. Jet Li, Donnie Yen, Jackie Chan, Van Damme...s výjimkou stárnoucího Scotta Adkinse a Tony Jaa nevidím žádné pokračovatele. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film s Jet Lim, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dosť dobrý príbeh o policajtovi, ktorý sa musí tajne zapojiť do zločineckej organizácie, aby zabránil bombovému útoku, ale všetkými je považovaný za zločinca a tak nemôže pomáhať svojmu synovi a ťažko chorej žene. Spracovanie sa mi páči, po veľmi svižnej prvej polhodine sa dej spomalí, aby sa viac zameral na samotný príbeh, čo ale nevadí, kedže je tiež zaujímavý a to už prakticky vydrží až do konca. Akcie je tu dosť a som spokojný. Väčšina súbojov je v rámci Jet Liho tvorby prinajlepšom priemerná, čo ale stále znamená dobrú kvalitu a akčné scény, kde nejde primárne o bojové umenia sú zvláštne natočené, čo mi až tak nesadlo, ale stále sa na to dobre pozerá. Najviac sa mi páči celé finále, o ktorom už priemerná kvalita neplatí, hlavne súboj s policajnými obuškami má výbornú choreografiu, plnú prehľadnosť, dokonca patrí medzi to najlepšie, čo som od Jet Liho videl, ale aj jeho pokračovanie so synom na lane je veľmi zábavné a vyzdvihol by som ešte aj akciu v reštaurácii pri obchode s mafiou. Herecké obsadenie je na tom dobre, Jet Li je tradične výborný, jeho syn známy už z filmu Legenda o červenom drakovi rozhodne tiež nie je zápor filmu, akým väčšinou bývajú deti v iných filmoch a bavili ma aj ženské postavy. Záporáci moc nezaujmú, ale ani neprekážajú. Réžia ma skôr sklamala, jej štýl mi dosť pripomína Hong Kongské fantasy filmy z deväťdesiatych rokov, čo mi teda moc nesedí, ale samozrejme tu sa nemôže až tak moc prejaviť, tak našťastie ani výraznejší zápor to nie je. A technická stránka je celkom slušná. V rámci Jet Liho tvorby je to takmer neznámy film, čo ma ani neprekvapuje, kedže jeho tvorba je plná kvalitných akčných filmv, ale rozhodne aj tento stojí za pozornosť. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 73%. ()

Grimaldi

Jet Li tentokrát jako čínský policista v utajení, vyslán do Hongkongu polapit nebezpečného zločince. Je to překvapivě hodně dramatické, mimo Jeta hodně zaměřené na postavu inspektorky, jenž hraje Anita Mui a hlavně postavu syna ústředního hrdiny. Různorodá akce je fajn, osobně jsem měl trošku problém s chováním postavy Jeta v dramatických scénách týkajících se manželství a výchovy syna, ale i tak jsem si film jako celek užil. ()

HKstars

Postarší Jetův film, který natočil Corey Yuen. Jet se musí jako tajný policista vydávat za zločince a odjet do Hongkongu. Zanechá v Číně svou nemocnou manželku a malého synka. Nebudu moc prozrazovat z příběhu, je docela důležitý a vzhledem k tomu, že tento film je drama (s dokonalými akčními scénami), všechno bych zbytečně prozradil a pokazil. Potěšujícím faktem ale je, že Corey Yuen tentokrát opravdu perlí a připravuje velice kvalitní choreografii, když ještě dodám, že Jet bude stát (bok po boku s malým Miu Tse a nakonec i s HK policistkou v podání Anity Mui) proti takovým záporákům jako Yu Rong Guang (Iron Monkey) nebo Ken Lo (Drunken Master 2), pak je jisté, že o dobrou akci bude postaráno. A taky že jo :-) Skvělý souboj na tonfy, grandiózní závěrečná bitka a spousta dobré akce mezitím... Pojetí akce je spíš Jackieovské (prolezy mezi zábradlím, využívání okolních věcí), ale nebojte se, že by snad Jet něco kopíroval... Suma sumárum je to velice povedená (typicky HK) detektivka, kterou by si žádný Jetův příznivec neměl nechat ujít. 80% ()