The Work of Director Chris Cunningham

(video kompilácia)
všetky plagáty

Druhé DVD z edice Director's label přináší klipovou tvorbu Chrise Cunninghama. Přes nepočetnost svých výtvorů patří ke špičce oboru. Charakteristická je pro něj precizní temná vizualita, snaha šokovat diváka a co do zobrazovaných motivů témata odcizení, města a lidské protetiky.
Mezi jeho nejznámější díla zastoupená na disku patří pochmurná městská vize Africa Shox (Leftfield), hororové Come to Daddy (Aphex Twin) a černá parodie na hip-hopové videoklipy Windowlicker (Aphex Twin). Z řady vybočuje zejména poměrně optimistické video All is full of love (Bjőrk). Nechybí ani několik videoinstalací (například Monkey drummer) a televizních reklam. (Hwaelos)

J.Connor

Dnes už v podstatě klasické věci - dva nezapomenutelné kusy pro Aphexe Twina a Afrika shox z Chrise udělaly (i kdyby už nikdy nic nenatočil) legendu. Kéž by se splnily rozprávky, dle kterých mu chtěl jeho guru Ridley Scott svěřit natáčení Neuromancera... ()

AdaMM

tenhle režisér je jednoznačně psychopat. oproti zbylým dvěma dílům WoD je tento méně rozsáhlý, zato se tu sešly ty nejúchylnější vychytávky: aphex twin i autechre - to jsou blázni podobně jako režisér, takže spolupráce musela stát za to. více se o něm dozvíte třeba tady. osobně mám možná nejradši leftfield - afrika shox (je to zároveň má nejoblíbenější písnička od nich). tomu říkám spád a atmosféra... ()

Dadel

Poslední díl ze série Work of Director (viz Gondry, Jonze) s videoklipy a reklamami (obzvlášť výživná je ta na PlayStation, s mimozemsky vypadající hihňající se holkou s copánky). Klipů je zde sice méně než u výše jmenovaných, ale stojí za to (určitě znáte Portishead-Only You, Madonna-Frozen a nádherný něžný klip s milujícími se robotkami - Bjork-All Is Full Of Love. Zbylé Cunningamovy klipy jsou vesměs poněkud temné a až groteskně psychopatické (i díky kameramanovi Khondjimu). Ať už je to Squarepusher-Come On My Selector odehrávající se v ústavu pro psychicky narušené děti v japonské Osace, Leftfield-Afrika Shox o rozpadajícím se černochovi bloumajícím po Manhattanu nebo Aphex Twin-Windowlicker se dvěma velice sprostě mluvícími frajery (pro pobavení je tu i vypípaná verze) a kočkama v bikinách, co mají místo hlavy Aphexův vousatej ksicht. Ale především je tu nepopsatelná šílenost Aphex Twin-Come to Daddy, snad nejpsychopatičtější klip všech dob. Sežeru vaši duši!!!!!!!! viz také: Michel Gondry, Spike Jonze, Stéphane Sednaoui, Mark Romanek, Jonathan Glazer, Anton Corbijn. ()

• Obličeje všech dětí v Come to Daddy patří autoru hudby Aphexi Twinovi. (Hwaelos)
  • Hudební video Africa Shox odkazuje k hnutí Zoolu Nations a praotci hip-hopu Africu Bambaatovi. Ten také na konci vystupuje. (Hwaelos)
  • Klip All is full of Love pro Bjőrk je součástí muzea moderního umění v New Yorku a jeho designem se inspirovali tvůrci filmu Já, Robot. (Hwaelos)