Bývalý frontman hudební formace Talking Heads, David Byrne, v roce 1986 na moment odložil mikrofon a chopil se kamery. Výsledkem je pozoruhodná mystifikační komedie z prostředí vymyšleného texaského městečka, jež se právě chystá na velké místní oslavy. A co je na takovém maloměstě zábavného? Byrne vidí bezbřehou komiku především v neuvěřitelných figurkách, jež zde pochodují do rytmu písní od Talking Heads a prožívají tak neuvěřitelně neskutečná dobrodružství, až jsou vlastně jako ze života. Snímek byl v roce 1987 nominován na dvě ceny Independent Award a kromě celkového zpracování, jež chvílemi balancuje na hranici absurdity a surrealistického videoklipu, stojí za zmínku především účast elitního komika Johna Goodmana v jedné z hlavních rolí. (oficiálny text distribútora)

dr.fish

Já jsem Talking Heads nikdy neměl moc rád. Film je zajímavě vyprávěný, ale postrádám tam nějaký směr či důvod. Asi tam být nemá. John Goodman je opravdu skvělý a docela štíhlý. 60% ()

insurgentes

Vizionářský film od mojí spřízněné duše. Že dá někdo čtyři hvězdičky, chápu jen v případě, že nesjížděl Talking Heads celý dětsví jako já. ()

xxmartinxx

Krásně naivní přemýšlivost (asi? možná?) v snímku, o němž je těžké říct, jestli je bezelstně milý a volí chápavý nadhled, nebo cynicky zlý a nesnáší všechny a všechno. ()