Donald je vyhozen z práce ve stejný den, ve kterém Sonny sleduje svou čerpací stanici mizet v plamenech. Jak spolu zapíjí smutek v baru, podaří se jim odzbrojit zloděje a stávají se z nich hrdinové. Brzy ale zjistí, že přežití závisí na jejich přátelství, které je potřeba udržet za každou cenu... (Courtemanche)

igi B.

Pif paf a nám už je to stejně jedno, pif paf a... .o))) . . . Naprosto bizarní, ryze americká (dá se říct i hollywoodsky satirická) crazy taškařice na ryze americká bizarní témata... :o) . . . A kdo by chtěl eventuelně vědět, jak to teda fakt bylo s Jimym Hoffou, mrkněte se na film "Hoffa". . . Anebo se na to vyserte. Dozvíte se tam némlich to samý kulový... ;o) - - - P.S. Sakryš, až se divím, proč jsem tomuhle filmu nedal těch pět hvězdiček :-o . . . Asi teda proto, že furt jde jen o ty ryze americká témata, o kterých my tu zkrátka bez bouchaček víme kulový... ;-) Nebo že bych si šel koupit nějaký koule a bouchačku? ... P.P.S. Těším se, až si tenhle film vychutnám s malým odstupem ještě jednou. Potom se vrhnu na nějaký smysluplnější komentář na tuhle nádherně nesmyslnou komedii. Anebo možná ne, nemělo by to asi smysl. Možná si raději koupím deset bouchaček. A eventuelně si teda někde dohledám, jakže to bylo doopravdy s tím Hoffou... :o))) - - - - - (poprvé viděno 22.3.2008 na dvd, komentář zde jako třetí (jako ::ne::smysluplný první - 22.3.2008) ()

Oskar

Nemile mě překvapilo, že je celá tato komedie založená na výstřednostech Robina Williamse, kdežto Walter Matthau je zde v roli toho rozumného, kdo hlavního hrdinu - se střídavými úspěchy - krotí a umravňuje. Většinou plní zhruba stejnou funkci jako Jaroslav Marvan ve filmech Vlasty Buriana. Jenže Robin Williams mi nikdy k srdci nepřirostl. Vůbec nechápu, jak se někdo tak afektovaný může živit filmovým herectvím. Zatímco v některých pozdějších filmech ho snesu (jak kde), v Zůstat naživu to u mě úplně prohrál. 40% ()

corpsy

Mierne chaotická komédia, ktorá len zdanlivo jazdí po jednej hlavnej dejovej linke. Našiel som tam námety minimálne na tri ďalšie komédie ( úvod, kedy hrdinovia prídu o prácu, linka s vydieračským zlodejíčkom, tréningový combat camp ). To všetko zmixované, v nie až tak vtipnej komédii, ako napovedá americký plagát. ()

Lacike

Divná komédia v ktorej sa pretnú osudy pasívneho smoliarskeho pumpára (Matthau), otravného čerstvo prepusteného úradníčka (Williams) a zlodeja (Reed), ktorý toho veľa nakecá, ale skutek utek. Nedobrovoľná ústredná dvojka zlodejovi prekazí lúpež a ten chce zabiť Matthaua, aby ho neudal na polícii, ale furt sa tam len kecá a ničoho naozaj vtipného sa nedočkáme. Matthau pôsobí znudene. Williams je otravný tým neznesiteľným spôsobom, že si prajete, aby bol na scéne čo najmenej a ten zlodej ma svojou neschopnosťou tiež len sral. Výsledkom je síce hviezdne obsadená, ale absolútne nefunkčná komédia u ktorej som nechápal, čomu sa mám smiať. 4/10. ()

kaylin

Walter Matthau a Robin Williams si tu docela dobře sedli a místy je tahle komedie i vtipná, ale stejně jsem se neubránil tomu, že je zde vývoj, který je takový podivný, a celé je to takové jednoduché a vlastně o nic moc nejde, i když se to má tvářit jinak. Ta finální myšlenka mi nakonec nepřipadala nijak zajímavá. ()