Vladárova nová tvár

• Česko Není král jako král (viac)

Celovečerní animovaný film Neni král jako král vypráví vzrušující dobrodružství, které má kořeny ve starodávných čarodějnických příbězích. Mladý rozmazlený král Kuzco musí být vyléčen ze svého sobectví. Je proměněn v lamu a jejíma očima poznává svět zcela novým pohledem. Ve zvířecí podobě prožívá mnohá dobrodružství, poznává lidi hodné i zlé a učí se chápat hodnoty života. V zapeklitých situacích mu pomáhá dobrácký sedlák Pacha. Vzájemný vztah těchto dvou naprosto protikladných postav je zdrojem vtipného humoru. Čtveřici hlavních hrdinů doplňuje čarodějnice Izma a její pravá ruku Kronk. Při výtvarném řešení našli tvůrci inspiraci v kultuře starých Inků a v krajině jihoamerického venkova, i když je pojali se značně stylizovanou nadsázkou. Ve filmu zazní původní písně popové legendy Stinga. (oficiálny text distribútora)

Oralfabet

Jsem si téměř jistej, že jsem tohle viděl jako malej, ale dost možná jenom jednou, rozhodně nešlo o nějakou oblíbenou klasiku, kterou bych udržoval v konstantní rotaci... Přitom by si to tenhle film rozhodně zasloužil, protože to je prostě non stop zábava se super postavami, parádní animací a nekončícím přívalem vizuálních gagů, to vše za krásně skromných 80 minut. Chtělo by to víc nových 2D animáků s originálníma nápadama. 9/10 ()

noriaki

Mně se tyhle ztřeštěné příběhy většinou nelíbí, ale tenhle je tak skvěle natočený a tak nabitý nápady, že si mě získal téměř okamžitě. The Emperor's New Groove chrlí šílené situace, prokládá je výbornou animací a dochucuje vytříbeným smyslem pro humor. Sympatická délka zaručuje, že filmu nemá kdy dojít dech. Osvěžující záležitost. ()

Le_Chuck

Občas nerozumiem tomu kto a ako rozhoduje či daný film pôjde, alebo nepôjde do kina. Ak sa nemýlim Emperos's New Groove frčal rovno na DVD. Čo je podľa mňa veľká škoda. Nevyhnem sa porovnaniu s filmom Madagaskar, ktorý som videl tesne pred týmto. Príbeh. To je ten dvojhviezdičkový rozdiel v prospech cisára. On má totiž hlavu a pätu a aj keď zaváňa moralizovaním typickým pre Disneyho filmy vo výsledku je na tom 100x lepšie, ako Alex a jeho parta. Cisár vyzerá ako film pre deti, ale pobavia sa hlavne dospelí. Ako opoveď na nápor digitálnych animákov nepoznám lepší spôsob. ()

Mrs.Bailey

Pamatuju si matně tuhle pohádku z doby, kdy jsem byla ještě malý šprček a v žádném případě nelituju, že jsem si na ni našla znovu čas. Nejvýraznější stránkou filmu je určitě osobitý humor, protože takhle vtipnou Disneyovku jsem ještě neviděla :D! I příběh je skvělý, s neotřelými hrdiny, plný napínavých situací a nevtíravě podaného mravního ponaučení. Není král jako král si určitě zasluhuje větší pozornost než je mu věnována. "Hledali tě tu příbuzní." "A jak vypadali?" "Noo, takovej velkej silák a starší paní.. taková ee.. jak by si ji ty popsal?" -" Horší než dýmějový mor!" "Jo, přesně!" ()

C0r0ner

Moc pěkný animák, bezva neokoukaná lokalizace, příjemné postavy, prostě tak nějak všechno, co dělá dobrý film dobrým filmem. Disney ovšem samozřejmě dojíždí na Pixary, kteří bohužel pro každé jiné studio vládnou tomuto království a v podstatě až na výjimky nedovolují ostatním pětihvězdičkový úspěch. 85% ()

• Patrick Warburton improvizoval, keď jeho postava Kronk niesla vo vreci Kuzca. Práva na melódiu, ktorú si pri tom pospevoval, vlastní štúdio Disney. To ho prinútilo podpísať dokument, ktorým im tieto práva priznáva. [Zdroj: imdb.com] (Abiosis)
  • Pachova žena Chicha je tehotná. Podľa komentára na DVD je to prvýkrát, kedy bola nejaká Disneyho postavička zobrazená v takomto stave. (Abiosis)
  • Vladárova nová tvár má za sebou naozaj dlhú a veľmi komplikovanú históriu vzniku. Pôvodne to mal byť veľkolepý animovaný film s názvom Kingdom of the Sun, mal ho režírovať Roger Allers a piesne k nemu mal zložiť spevák Sting. Celý tento proces je dopodrobna rozobraný v dokumente The Sweatbox (2002), ku ktorému sa ale nedá dostať oficiálnou cestou, pretože štúdio Disney sa dodnes snaží, aby ho nikto nevidel. (Macejko)

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)