Dcéra bohatého biznismena Valeria Highsmithová (Sheila Kelleyová) je neobyčajná smoliarka. Prázdninová cesta do Mexika mala byť pre ňu neobyčajným zážitkom, zatiaľ však len ustavične zakopáva, naráža hlavou do skla, padá z balkóna, dokonca ju zrazí motorka a ona stratí pamäť. Po jej záhadnom zmiznutí otec (Sam Wanamaker) rozmýšľa, ako by ju našiel, pretože dosiaľ všetky pokusy o jej nájdenie zlyhali. Psychológ, ktorý poznal Valériu a vedel, že dievča má v živote veľkú smolu, presvedčil otca, aby poslal do Mexika jedného zo svojich zamestnancov, úradníka a fatálneho smoliara Eugena Proctora (Martin Short), pre ktorého je život len kotrmelcami od katastrofy ku katastrofe. Ten by mohol nájsť Valériu podľa pravidla, že podobných ľudí spájajú aj spoločné cesty. Proctor sa však do Mexika nevydáva sám,  sprevádza ho drsný a racionálny detektíva Raymond Campanella (Danny Glover), ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho pátranie po Valerii sa skončilo neúspechom. (TV JOJ)

luciluci

americký remake francúzskeho Kopyta (s Pierrom Richardom). Keďže je to remake porovnávaniu sa nevyhne. A to je asi jeho najväčší problém. Keby človek nepoznal jeho francúzskeho predchodcu, tak si povie, že je to celkom dobrá bláznivá komédia. Takto ale, hoci je miestami bláznivejšia ako Kopyto, ako celok na originál skrátka nemá. Ale na takú siestu po víkendovom obede je akurát. ()

Xmilden

Další americká předělávka výborné francouzské komedie, která opět nemůže fungovat. Richard s Depardieum byli skvělí, tady je Short nesnesitelný a Glover ty hlavičky zase až tak moc neumí. Navíc zde chybí téměř jakékoliv inovace, tedy kromě auta visícího z útesu, jinak se film drží dějově celou dobu přesně ve stopách originálu. Zkrátka když 2 dělají totéž, není to totéž. 30% ()

Deratizer

Remake Kopyta, kterému se ani omylem nevyrovná, ale jinak docela ujde. Rozdíl mezi tímto remakem a originálem je ten, že originál Kopyto s Richardem a Depradierem je i po stém zkouknutí pořád stejně okouzlující. Originál je holt originál a ten je a vždy bude jen jeden a ten mi k divácké radosti 100% stačí. ()

P@\/EL

Kvalitní americká komedie, která je vlastně remakem o pár let starší francouzské verze, již docela věrně kopíruje a z větší části z ní vychází. Dá se tedy říci, že za všechno dobré vděčí právě francouzskému Kopytu. Na druhou stranu filmy o nemehlech nás nikdy nepřestanou bavit. Avšak originál je přece jenom lepší, takže musím jít s hodnocením o něco málo dolů. ()

Pitryx

Velmi dobrá komedie. Vůbec není sprostě okopírovaná, pardon, dnes se tomu vznešeně říká remake. V hlavní roli místo pana Richarda nesympatický zrzoun - body dolů, jeho nesympatický kolega - body dolů, plagiátorství - body dolů. Snímek se od původního v podstatě neliší. Jen drobnostmi a maskou nateklého hlavního hrdiny. V původní verzi byl herec jen vycpán, zde maska obličejové části. První rvačka je zde zkrácena. 9121/9559 ()