Mrazivý thriller rekapituluje děsivé události související s jedinou vraždou, která se kdy udála za zdmi Presidia - jedné z nejstarších a nejvýznamnějších amerických vojenských základen. Vše nasvědčuje tomu, že si vrah svou oběť vybral náhodou. Seznam pachatelů možných i méně pravděpodobných je velice dlouhý. Rozebíhá se vyšetřování, které skončí tak, jak nikdo nepředpokládal. Manželka jednoho ze seržantů je ve svém bytě nalezena ubodaná k smrti. Armádní vedení nechce ponechat nic náhodě a případ hodlá rychle uzavřít. Ale jeden z vyšetřovatelů James Chandler (Lou Diamond Phillips) se nemíní smířit s oficiálním výsledkem vyšetřování a bez vědomí svých nadřízených se stále hlouběji noří do tajů případu. Tak hluboko, že si možná kope svůj vlastní hrob. (oficiálny text distribútora)

genetique

No mne to celé prišlo, aj napriek odvolávaniu sa na skutočné udalosti, akoby scenáristovi nevzali tento príbeh ako scenár k časti nejakému námorníckemu krimi seriálu (aj keď nechápem prečo), tak sa to rozhodol lacno a stoj čo stoj sfilmovať. Amatérsku réžiu je strašne vidieť. Úplne zbytočne naťahované a podobný príbeh, ak chce byť viac než len priemer, jednoducho nemá na viac ako na seriálovú stopáž! A tie castingové prešľapy, keď každá žena v uniforme vyzerá akoby prešla súťažou Miss sa nedajú prehliadnuť a odpustiť. 60%. ()

Radim

Celkem slušná krimi. Sice se rozbíhá celkem pomalu, ale pak nabere grády a až do konce tempo drží. Zajímavé bylo obsazení. Kromě Philipse, kterého jste možná zaznamenali ve filmu Mladé pušky, se ve vedlejší roli mihne (zestárlý a přítloustlý) Jason Priestly z Beverly Hills. Nejvíce mi ale vrtala hlavou povědomá tvář Leslie Easterbrook a ejhle - ona to je seržantka "Prsatka" Callahan z Policejní akademie. ()

FoxMulder

Relativně nenápadité, ale víceméně ucházející prodloužený díl kdejakého amerického vyšetřovacího seriálu. Chybí momenty překvapení, gradace a občasné zpomalení děje pro dodání dramatického efektu je k smíchu. Nic z toho by ale nevadilo tak, jako trapná a pro mě naprosto zbytečná a maximálně klišoidní milostná zápletka říznutá traumatem z minulosti ()

MickeyStuma

Detektivní příběh z vojenského prostředí má sice zajímavý děj, ale jeho televizní ztvárnění je typicky nudné a nezáživné. Alespoň pro diváky lačnící po dobrodružství, napětí a akčních scén. A tak takový snímek zaujme pouze ty, co mají rády poklidné vyprávění k odpočinku. K takovému účelu je vhodný, jinak se jedná o ztrátu času. ()

igi B.

Vojáčkovská krimi, bohužel až přiliš televizně pojatá a právě tak těmi televizními klišé prolezlá, počínaje hereckými kreacemi a výpravou, kamerou a režijní prací konče. Škoda, protože ten námět (údajně dle skutečných událostí) byl docela zajímavý a umístění děje v poloopuštěné vojenské základně skýtalo spoustu příležitostí a možností, jak pojmout vyšetřování rozporuplným (jak jinak, že... ;-) seržantem detektivem Chandlerem (;-) v podání dobrého L.D. Phillipse. Bohužel však tvůrci dali raději prostor průhledné milostné zápletce, poněkud za vlasy přitaženým vztahům mezi vojenskými policisty a celkově pak film pojednali jako nějaký pilotní díl nového seriálu ve stylu J.A.G. . . . No, ještě že to Presidio jako vojenská základna skončilo. Ta představa seriálu "Vraždy v Presidiu" mi docela otevírá pověstný nůž v kapse... - - - - - (Poprvé viděno kdysi v tv, znovu pak na dvd 17.8.2008, komentář zde jako třetí - 18.8.2008) ()

• Režisér John Fasano se inspiroval skutečným případem vraždy, k níž došlo na vojenské základně v San Francisku. (Rodriguez)
  • Jediný film Victorie Pratt, ve kterém opustila svou plavou kštici a podpořila tak důvěryhodnost své role. (NinadeL)
  • Seržant Barry Atkins byl shledán vinným z navádění k vraždě a byl odsouzen na 25 let. (Rodriguez)