Novinář Justin Timberlake rozjíždí pátrání na základě jediného slova proneseného v soudní síni. To slovo je: „Děkuji“. Edison je metropolí, v níž bují korupce a boduje organizovaný zločin. Policisté umírají i naivně bojují za svoje vlastní čisté svědomí. Spletité vztahy korupce a neetického chování sahají od politiky, přes soudy až po média. Jedinou možností jak kriminalitu potlačit se zdá být speciální organizovaná policejní složka. Navenek vypadá vše v pořádku, ale když mladý novinář (Justin Timberlake) nahlédne blíže, odhalí zkorumpovaný systém. (oficiálny text distribútora)

slunicko2

Politicko-kriminální akční thriller. 1) 24letého Justina Timberlaka ve filmové roli jsem ještě neviděl. Možná měl jít spíše do muzikálu, zpívat a tancovat, což umí výborně. Jako dramatický herec byl mdlý a nevýrazný, ne špatný, abyste mi rozuměli, ale prostě nijaký. Takovou plochou roli ovšem těžko zahrát barvitě._____ 2) Film trpí žánrovou neujasněností. Na společensko - kritický thriller je příliš naivní. Hrdina, který zlikviduje celou jednotku svých kolegů, a to, prosím, v přímém střetu s palnými zbraněmi...to je úplně jiný žánr. Na komedii je to ovšem příliš nevynalézavé. Vlastně všechno, co ve filmu vidíte, jste už viděli někdy a někde jinde...většinou lépe zpracováno._____ 3) Celé je to taková teenegerská kovbojka. Chlapi bojují a o ženách se jenom občas mluví. Ve filmu se jich, pravda, několik mihne, ale spíš to působí, jako by režisér nechal připsat pár štěků svým krásným přítelkyním._____ 4) Při sledování jsem se nenudil, i když se tomu teď při psaní tak trochu divím. Je to film o ničem, na který si druhý den už nevzpomenete. ()

Gilmour93

Justin Timberlake jako zástupce Sedmé velmoci tentokrát nebude zastrkávat zpátky prso Janet Jackson, ale vyčistí zkorumpované město Edison tak důkladně, že se bude blyštit jako Pulitzerova cena týden máčená v leštěnce. Plejáda slavných herců, nezáživný průběh a přehnaně akční finále - jeden z těch filmů, o kterých si řeknete, že měl rozhodně na víc. Spacey s těmi havraními vlasy vypadal jak Sonny Landham.. ()

choze

Průměrný thriller o zkorumpovaných fízlech a ambiciózních novinářích na jejich stopě, který v USA po mizerných ohlasech na testovacích projekcích místo do kin poslali radši rovnou na DVD, kam taky patří. Dobré obsazení, Timberlake ujde, ale to akční finále, kde hrdinové pobijí (mj. plamenometem) celou speciální jednotku působila jako pěst na oko. ()

castor

Potenciál tady samozřejmě byl, jenže jednotlivé linie nestrhnou, nenabízejí zápletku odlišnější od typických policejních/špionážních/investigativních témat a nakonec vystřílejí celý zásobník, ale cíl minou. Navíc co si budeme nalhávat: mít v týmu Kevina Spaceyho a nijak zvlášť ho nevyužít, je hřích. Ostatně Morgan Freeman na tom není o mnoho lépe. A novinář Justina Timberlakea, který se pokouší dostat pod pokličku korupce v policejní složce, je jednoduše plochou a nezajímavou postavou. Úvodní ospalost vystřídá několik povedených scén, takže to nakonec naštěstí není jen bum a bác a nic. 55% ()

Balu...

Spacey a Freeman patří do mých top; přesto se zázrak nekonal. Převelikým mínus je Timberlake, kterému sem přes veškerou snahu ani na chvíli neuvěřil jeho "herectví". Děj byl v mezích únosnosti do koncové přestřelky, která byla nechutně odfláknutá co se ´ratatata´ a záběrů ´ála Rambo za autem´ týče.. 97 minut je tak kladem, který uvítají diváci odkojení popcornem s coca-colou.. Just enjoy & get out of mind.. ()