Závod s ďáblem

• USA Race with the Devil

Frank Steward s ženou Alicí a Roger Marsh s ženou Kelly odjíždějí na společnou dovolenou přepychovým karavanem. Ubytují se přímo v přírodě u řeky. Roger je motocyklový závodník a Frank taky dříve závodil. Oba muži se večer věnují jízdě na motorkách, ženy se procházejí. Na procházce s sebou mají psa, ale ten se chová podivně. Poté všichni společně popíjejí. Pes je stále nervózní a rozrušený. Ženy se chystají spát, muži ještě sedí venku. Na protější straně řeky zahlédnou oheň a u něho nějaké postavy. Roger a Frank se rozhodnou zjistit, co se tam děje. Jedná se o jakousi podivnou sektu, která provádí rituál končící zabitím ženy. Jejich vůdce si však mužů všimne a lidé ze sekty je začnou pronásledovat. Všichni čtyři výletníci rychle ujíždějí karavanem, ale uvíznou v řece. Podaří se jim vyprostit, ale tři muži ze sekty se dobývají do karavanu. I jich se nakonec zbaví. Vyděšení výletníci vše ohlásí policii a místní šerif s oběma muži odjíždí zpět na místo činu. Šerif je přesvědčený, že vše je práce jakési skupiny zdrogovaných mladých lidí. Na místě činu je krev a Frank nachází mrtvé zvíře. Ženy zase při úklidu karavanu objeví výhružný dopis. Jsou v něm i znaky, které si jdou vyhledat do knihovny. Při tom je někdo sleduje. Šerif muže přesvědčuje, že si v opilosti zabité zvíře spletli s člověkem, a navrhuje jim, aby klidně odjeli. Jedou si ještě nechat opravit karavan, ale stále je kdosi sleduje. Mužům je chování šerifa podezřelé, jejich psovi se zase nelíbí nepříjemný místní opravář. Roger vzal z místa činu vzorek krve – podle šerifa psí, ale oni se rozhodnou ho prověřit v jiném městě. Cestou se ubytují v jednom kempu. Tam se ale Kelly zdá, že ji každý pozoruje, a chce jet domů. Nakonec zůstávají a večer si jdou zatancovat do baru, kde se dobře baví. Po návratu najdou mrtvého psa, proto se rozhodnou pro rychlý odjezd. Brzy však nabourají, protože jejich pozornost rozptýlí hadi nastražení uvnitř karavanu. Muži hady zlikvidují. Musí zde však zůstat až do rána a opravit nepojízdný vůz. Ráno opraví karavan a vyrážejí na cestu, Frank si však pro jistotu koupí zbraň. Cestou zjistí, že nikde v okolí nefungují telefony. Při další jízdě do nich záměrně najíždějí auta. Roger se snaží řídit a Frank se chopí zbraně, nakonec se jim podaří aut zbavit. Lidé ze sekty se však znovu snaží zaútočit. (oficiálny text distribútora)

blackrain

Právě takové konce, jako byl tady, tak opravdu ve filmech nemusím, respektive je nesnáším a nenávidím. Protože si konečně po tom všem s hlavními hrdiny oddechnu a říkám si už je všechno za námi, jenže pak příjde rána kladivem do hlavy. Někde jsem četla i další název filmu, který zněl "Čtyři v rakvi" a naprosto přesně vystihuje situaci. No, nic měli dát na varování toho malého psíka a nemuselo k ničemu dojít. Co bych měla ještě tak dodat? Film si svoji atmosféru poctivě buduje od začátku do konce, kdy samozřejmě pěkně vygraduje v závěr pro mě nečekaný. ()

vegetol.mp

Super zábavnej hororovej thriller vezoucí se na vlně satanistických filmů, který byly populární hlavně v 70. letech. Skvěle natočený automobilový honičky, paranoidní atmosféra a solidní tempo dělají z tohohle filmu příjemnou podívanou. Plus hlavní hrdinové nejsou nějaký uřvaný vymatlaný teenageři, ale normální racionálně uvažující chlápci. ()

Pepinec

Zrovna jsem dočetl oficiální text distributora a mám pocit, jako bych film viděl... Ne, to není pochvala. -> Řečeno před projekcí. Po projekci si do toho distributorského umělce šťouchnu ještě jednou a rovněž pozdravím křupany, co měli o hodnocení jasno už po první reklamě. Rychlosti třikrát nazdar! Tak a teď film. Moudrým kritikům bych rád připomněl, že jde o béčko z roku 1975. Skvěle zachycená tehdejší atmosféra za doprovodu hudby drnkající na nervy diváka, klasicky hysterické paničky, maléry, bezpráví a jeden karavan snů. Nelze než doporučit. Pokud se tedy nespokojíte s obsahem... Mimochodem, v Americe to s těmi daněmi asi nebude až tak horké. Protože flinta, kterou kluci koupili, stála 219 dolarů bez daně. Přibrali k ní dvě krabice nábojnic a platili 227. Chlapi prostě nakupovat umí... ()

Karamanlis

Dramatická akčná road movie, šmrncnutá prvkami hixploitationu s kvalitným hereckým obsadením. Hrá tu aj Loretta Swit alias "šťabajzna" mjr. Margaret Houlihanová z M*A*S*Hu, ktorú som doteraz nemal možnosť vidieť v žiadnom celovečernom filme. Štvorica hlavných hrdinov - ľudí z mesta tu podobne ako v Deliverance či Southern Comfort na americkom vidieku čelí bezmenným útočníkom, ktorých tváre ani totožnosť nepozná, takže nepriateľom môže byť prakticky ktokoľvek... ()

Gilmour93

Šťabajzna a spol. z karavanu svědky satanistického rituálu - to nebude bezstarostná jízda ani s Peterem Fondou na palubě.. Dovedně a takřka bez kapky krve budovaná atmosféra ve stylu "everybody is suspect", racionální muži činu, jejich hysterické ženy, pár zdemolovaných aut a mňamózní chřestýší scéna - vítejte v 70.letech hippies a pokleslého žánru! Ve své době jistě taky báječná reklama na nezničitelnost karavanu Vogue 26´, ovšem závěrečný "Faustův kruh" už asi to obytné vozítko nerozdýchalo.. ()

• Původně měl snímek režírovat Lee Frost, nicméně tehdejší šéf studia 20th Century nebyl s jeho prací spokojen, a tak najal režiséra Jacka Starretta. Záběry, které Frost stihl natočit, nakonec použity nebyly. (fiLLthe3DD)
  • V menší roli Davea se objevil producent a autor scénáře Wes Bishop. Ve filmu si zahrál i druhý autor Lee Frost. (Pepinec)
  • Příslušníky sekty v tomto filmu udájně hráli skuteční členové satanistického kultu. Alespoň to tedy tvrdil režisér Jack Starrett. (fiLLthe3DD)

Mlčenlivý Bob zabijákem?

Mlčenlivý Bob zabijákem?

24.08.2006

Kultovní figurka na filmařské šachovnici, režisér Kevin Smith, poskytl další informace o svém příštím filmu, do něhož se pustí poté, co skončí s propagací aktuálních Clerks 2. Jak už ohlásil dříve,… (viac)