Los cazadores

• Veľká Británia Open Season (viac)

Válka ve Vietnamu dala třem svým veteránům - Kenovi, Greggovi a Artovi - navyknout na násilí tak, že v nich probudila psychotické choutky. Jejich zábavou je unášení, věznění a terorizování neznámých lidí. Když je propustí, zorganizují si na ně hon. Nevědí však o tom, že otec jedné z jejich dřívějších obětí splétá plány pro uskutečnění velké pomsty. (Javert)

Karlos80

Miluji tyhle ty staré 70s syrové rape & revenge exploitery a tenhle jedinečný kousek mě v tomto jen utvrdil! Není to sice kdovíjaká násilná věc, snímek se vyvíjí pěkně pozvolna, ale má to pecky a graduje to, a to je důležité zmínit. Film opravdu jakoby občas vůbec nedával smysl, je to celé dost spletité, směr kterým se bude ubírat je strašně těžké odhadnout, původně jsem měl za to, že ten kdo bude nakonec zúčtovat bude právě ten unesený chlapík (skvělý italský herec De Mendoza) a že jeho žena se k němu nějak přidá, i když to vypadá jako že se dala na stranu únosců (resp. jednoho z nich Fondy který jak se zdá ji jako jediný fyzicky přitahoval), kteří se s ní vyspali! V druhé polovině filmu (aneb lovecká sezona začíná) už pomalu ani nedýcháte a na samém konci jsem si skutečně lámal hlavou kdo že je ten neznámý střelec, ani ve snu by mě nenapadlo že je tam ještě jedna postava jakoby navíc, která má přednostní právo na zúčtování s těma šmejdama, protože to vypadá že ti poslední unesení se už bohužel na nic víc nezmůžou! Film zdobí hlavně vynikající obsazení (a dobrý vývoj všech charakterů a postav), dostatek napětí, překvapivé zvraty, suprová atmosféra a nádherná krajina New Mexica v USA. Skutečně ztracený klenot (opravdu jeden z nej 70s revenge filmů co jsem kdy viděl!) a celkem reálná záležitost! Vlivy asi ty nejznámější; "Deliverance" a" "Straw Dogs". Tady se Collinson ("Italian Job", "Long Day's Dying"), který prakticky nikdy nenatočil vyloženě špatný film skutečně vytáhl a navázal tak co se budování napětí týče na své slavnější kolegy-režiséry Peckinpahe i Boormana. ()

Flipnic

!!!SPOiLER!!!! = nečtěte obsah filmu nahoře od uživatele Javerta!!!! ... Bomba!! Bomba!! Bomba!! ... Jeden z nejlepších 70.kových hixploiterů, jaké jsem viděl!! Tři "vzorní otcové" od rodin z města se vydávají do přírody na lov. Že jsou to ale psychotická, prasácká hovada, jejich rodiny netuší. Po cestě tihle tři šmejdi zastaví auto s mužem a krásnou ženou. Unesou je, auto jim shodí do rybníka, odtáhnou na svoji chatu a zde terorizují. Teror je to zejména psychický a psychologický. I když se žena snaží mezi nimi vytvořit spor, akorát si to zhorší "dobrovolným znásilněním" ... Celých 60 min trvá typický exploitační tlak na hlavní dvě postavy. Hlavně divák netuší, proč se to všechno děje, stejně jako hlavní postavy. Nic nedává smysl!! Z chlápka si udělají "kuchtíka" připoutaného k plotně a z holky nástroj svých opileckých choutek... Když potom nastane zlom. Najednou je dvojice volná, můžou si jít ... Zprvu jim nic nedochází ... ale po chvíli si to uvědomí. Po zuby ozbrojení psychopati rozjíždí svoji loveckou sezónu... Tím se film přehoupne do druhé poloviny plné napínavé a drsné, nekompromisní akce ... Absolutní skvost tohleto. Už se mi dlouho nestalo, že bych nějaké záporáky v exploiteru tak STRAŠNĚ moc nesnášel a nenáviděl!!! Jsou to vychcaní, egoističtí čuráci!!! Fakt jsem jim přál úplně to nejhorší, chtěl jsem pomstu ... a ta přišla a byla to fakt pecka mezi oči!!! Mazec film, adrenalin 100 minut na "nonstop high level"!! GIDDEN GEM!!! ()

Javert

Další z typických 70s béček, tentokrát docela povedených. Partička nepříliš sympatických kamarádů si užívá dovolenou terorizováním náhodných lidí a celou "párty" zakončí honem na ně. Potěší Peter Fonda v jedné z hlavních rolí, sympatická Cornelia Sharpe v úloze "unešené" a samozřejmě William Holden. Scénář je naprosto průměrný, přílišné napětí ve filmu nečekejte (snad až jen na poslední zhruba půlhodinku). Parádní jsou ovšem scény konfrontace dalšího "unešeného" Martyho s ostatními členy "party". Jako další plus můžu uvést vcelku povedenou kameru a co se povedle je také zasazení děje do krásného prostředí amerických hor, lesů a jezer. Ač dílko téměř neznámé (toto je první komentář k tomuto filmu na čsfd a imdb je toho času necelých 200 hodnocení), rozhodně stojí za shlédnutí. "Your license to kill ran out after the war." ()

vitekpe

Zajimave natoceny rape film, s klasickou zapletkou ala "ze stvance se stava stvana zver". Film ma velmi zvlastni atmosferu i zpracovani, zacatky sedmdesatek byly v tomhle ohledu opravdu super. Je to slusne obsazene (Holden!), a ja na tenhle kousek narazil pri pruzkumu filmografie "andela z Barbarelly" (J.P. Law). :-) 3+ ()