Je rok 2044, ve společnosti páchá škody droga zvaná Tek, vysoce návykový program na bázi virtuální reality, který aktivuje mikročip v těle uživatele. Policista Jake Cardigan (Greg Evigan) se probouzí po mnohaleté hibernaci, do níž byl uvržen v rámci trestu za zločiny, které nespáchal... Film režíroval William Shatner na motivy svých vlastních sci-fi novel, u nichž však později vyšlo najevo, že jejich hlavním autorem je spisovatel Ron Goulart. Po sérii čtyř televizních filmů byl uveden i navazující stejnojmenný seriál. (J.Connor)

J.Connor

Takhle, je to televizák každým coulem a to horší z devadesátkového vizuálu z toho stříká každý moment. Na druhou stranu je mi ten, byť dost narůžovělej, cyberpunk svět docela sympatickej a svýho času si dovedu představit, že ten navazující TV seriál rád sleduju. Těžko by to mělo třeba na Krajní meze, ale za mě osobně určitě minimálně srovnatelný třeba s Hvězdnou bránou, jejíž popularitu a hodnocení jsem nikdy úplně nechápal. ()

Blazkowicz

Docela mě zajímal svět TekWaru, knihy samozřejmě u nás sehnat nejdou, takže film byla jediná volba. Kvalitně nic moc. Žádné lepší efekty, nějaké záběry města z budoucnosti, nic takového. Klasická televizní tragédie. Dějově to taky stojí za starou bačkoru. A to mám ještě v záloze další tři díly a celý seriál. No uvidíme, jestli se do toho pustím. 2* ()