Cody (Cole Sprouse) dostane příležitost podílet se na prestižním programu - stáži. Ale má malý problém - Bailey (Debby Ryan) s ním plánovala krásné prázdniny a je na něj dost naštvaná, když se dozví, že má jiné plány. Když dvojče Zack (Dylan Sprouse) zničí vědecké vybavení za miliardu dolarů a také Codyho vztah s Bailey, je Cody vyhozen z programu a Bailey s ním nemluví. Brzy poté se bratři připojí k projektu Gemini, v němž high-tech výzkumné centrum zkoumá dynamiku mezi dvojčaty. Bailey to zjistí z dopisu, který pro ni napsal Cody. Propojení mezi dvojčaty je těsnější než kdy předtím: Když jedno z dvojčat pocítí myšlenku nebo pocit, druhé dvojče to cítí také. Chlapci si tedy poprvé "vidí z očí do očí", riskují větší nebezpečí, než si kdy dokázali představit. Je na Bailey, Londonovi a Woodym, aby své kamarády zachránili.
Film dějově zapadá mezi epizody třetí série Prom Night a Graduation on Deck. (10milda)

LilHerak

Většina věcí mi nedávali vůbec smysl, třeba když byly "propojeni", to jako třeba, když jeden masturbuje tak druhý cítí to stejné? Zapomínali i na ty "schopnosti" během nějaké akce, jakoby je nikdy neměli. Film mě nějak vzlašť teda nezaujal, navíc, některé scény byly dost přehnané (viz Debby na konci s tím provazem) nebo nesmyslné, když ten "zlej" borec je chtěl zničit a ještě jim to říká a oni tam jen stáli a koukali na ruce. ()

unclejack

Slabučká zápletka, rutinérsky odvedená technická práca a všetka vynaliezavosť scenáristov pramení z faktu, že Zack a Cody sú dvojčatá. Hej, to by ešte bolo znesiteľné, ale roztiahnuť to na dva seriály a urobiť z toto tento celovečerný skvost, to by už chcelo aj nejaký hmatateľný nápad na zápletku. Kde sa vzal tu sa vzal, šialený vedec, ktorému výnimočne záleží na pokusoch s dvojčatami. V prípade, že divák pozná seriál je veľmi jednoduché domyslieť si zvyšok dejovej línie. Spoločne s totálne priemerným technickým prevedením snímku a scenárom, ktorý ešte stále stavia na dvojčacom podpichovaní ide o vyslovene premrhaný večer. ()

Lovely.Bones

Není to tak dobrý, jako seriál! Jako menší jsem měl moc rád originální seriál Sladký život Zacka a Codyho. Ten potom v době, kdy jsem už pomalu přestával sledovat Disney Channel, změnily na Sladký život na palubě. Ten mi přišel už jako docela velký odvar. A tohle je už opravdu vaření z vody. Zápletka je jednoduše debilní. Na tomhle filmu není opravdu nic zajímavého. Dvě * jsou za, pro mě, už známé tváře, které jsou docela sympatické. Jednou, možná i dvakrát, se zasmějete, ale jinak vám to opravdu nedoporučuji. Ani ,,fanouškům" ;-) ()

ivishka

No abych pravdu řekla od Disney channel čekám vždy jen to nejhorší (bez urážky ale moje mozkové buňky jsou asi trochu někde jinde než buňky diváků tohoto kanálu). Ovšem našla jsem čirou náhodou tenhle snímek na youtube s titulky od nějáké slečny a tak jsem si řekla,že to risknu a podívám se. Nápad nebyl vůbec špatný ovšem charakteristické rysy disneyovky (jako filmu z disney channel) to rozhodně mělo a tím to dost odpuzovalo. Díky bohu to nebyl ten druh zábavy, který mi sžírá mozkové buňky a místy jsem se i zasmála... ()

• Film i původní seriál byly původně natočeny pro kanál Disney Channel. (metal.storm)