Novomanželé Mathilda a Robert se vydávají na líbánky do zámku Hercule, který patří jejich přátelům. Zde na ně ale čeká nepříjemné překvapení. Mathilda mizí. A její muž ji chce najít stůj co stůj… (oficiálny text distribútora)

honajz

Přijde mi poněkud zvláštní distribuovat druhou část filmu (podle knih autora Fantoma Opery), když první část nebyla uvedena ani v kinech, ani nevyšla na DVD. Vůně dámy v černém je totiž druhým dílem filmu Tajemství Žluté komnaty, přičemž oba vycházejí z knih slavného autora Gastona Lerouxe, od něhož nejspíše znáte Fantoma Opery. Dějově Parfém dámy v černém nejvíce připomíná Fantoma Morrisvillu, a kdoví, jestli se čeští tvůrci u populárního Lerouxe v mnohém neinspirovali - krátce po svatbě dojde ke zmizení novomanželky, pátrání se opět ujímá slavný detektiv Joseph Rouletabille, a teprve časem zjistíme, jaké vztahy ke zmizelé ho pojily. Jenže škoda, stejně jako u Žluté komnaty se bratrům Podalydésovým nepodařilo vzkřísit ducha spisovatele a jejich filmy vypadají vedle adaptací ze 30. let minulého století kupodivu jako chudí příbuzní. Až moc se snažili příběhy sice zasadit do doby začátku 20. století, ale přesto je oproti předloze modernizovat, takže se např. naznačí i Lerouxem neuváděný možný incest apod. Navíc se nedokázali autoři (a hlavní herec) shodnout, zda točí drama nebo thriller, a z každého pokusu o vtip hrozně čiší, jak skvěle se bavili herci a tvůrci, ale žel o to méně se baví divák. Takže vzniklo jen jakési zmatené cosi, co má ve skutečnosti k poetice šestákových krváků, podaných však geniálně až skoro realisticky, hodně daleko. Film je na DVD v anamorfním širokoúhlém formátu 2,35:1, se zvukem v DD 5.1 původním i českým dabingem, na úvod disku se spustí protipirát, trailery na filmy Disaster Movie, V Bruggách, Blond a blonďatější, Paříži, miluji tě, Soudný den, V údolí Elah, jedna reklama, jinak je DVD zcela bez bonusů. Publikováno: 09.10.2008 ()

Dr.dogous

Detektivní příběh o iluzionstovi, který při jednom svém triku "zahyne" , vdově po něm a jedné rychlé svatbě. Líbanky se odehrávají na tajuplném hradě na pobřeží. A budou umírat lidé. I na ponorku na sluneční pohon dojde. Co když všechno je jen iluze a ve skutečnosti nic není, jak se jeví. Ztráta identity a iluzí může být pro vás prospěšná. 35% ()

Skeksis

Absurdné, stupídne, uletené... No a čo? Páčili sa mi postavy, ich absurdnosť, záhadnosť a debilita. Aspoň som sa na nejakej komédii konečne zasmiala. ()