Již potřetí se rozehrává souboj mimozemské rasy o přežití. Jedinou šancí cizího druhu je navázat kontakt s lidmi a zkřížit s nimi svůj genetický kód. Postarat se o to musí dokonalá Sára. Na záda jí ale dýchají vojáci ze speciálního komanda, kteří mají jediný úkol - zničit ji i její potomstvo… (oficiálny text distribútora)

tron

Jednotka z roku 1995 mala svoje muchy, ale inak šlo o vcelku vydarený, tvrdý a "príjemne" nechutný votrelecký horor so svojským kastingom. O tri roky mladšia dvojka už bola riadnym béčkom. Ale nebolo to nič oproti trojke. Tá je fakt mimo. Najlepší je Robert Knepper - a aj ten je úplne o ničom. Scenár je hrozný, miestami pôsobí ako vymletá telenovela (agresívna sexuálna mimozemská mutantka otcovi oznamuje, že ide von), pri ktorej len neveriacky krútite hlavou. Pornografické herecké výkony radšej ani hodnotiť nebudem. Občas sa objaví niečo nechutnejšie alebo nejaká drsnejšia scénka, ale jednak je toho strašne málo a jednak aj keby toho bolo viac, nechutné scénky nemôžu zachrániť to, čo nezachránil scenárista, režisér, producenti, herci a ostatní. Sorry, tomuto pornu bez porna nedám ani 2*. Pomyslený kruh sa uzavrel: tretí diel série, často prirovnávanej k ságe Votrelec, napísal Ben Ripley. ()

Vyrida

Třetí pokračování o vetřelských parazitech, kteří dokážou měnit podobu na sexy přitažlivé lidi a zajistit si tak rozmnožování svého druhu, poprvé vybočuje z řady prvních dvou scénářů a je vyprávěn trochu nudnou formou plných vědeckých výzkumů a čísel na úkor erotických scén. Což o to herečky tu mají stále oku lahodicí křivky, ale už to nejsou ty sexuální mašiny plné hormonů, ale vymírající tlupa ubožáků prosící o slitování a pomoc lidskou rasu. Nevím zda to bylo až tak nutné a možná za to může pro mě překvapivý divácký neúspěch druhého dílu, který zapřičínil těchto radikálních změn, ale mě to do noty rozhodně nekáplo. Dokonce ani původní herecké osazenstvo z prvních dvou filmů se na tomto odmítlo podílet a tak jedinou připomínkou zůstává úvodní scéna, která začíná opět tam, kde druhý dil skončil. Kdyby se jednalo o nějaký nový film dal bych mu asi průměrné tři hvězdičky, ale jako pokračování nějaké započané série to bylo opravdu slabší a od toho se odvíjí i má celková známka. ()

lennyd

Dean (Robin Dunne) a Dr. Abbot (Robert Knepper) zkoumají genetický kód mutantky Sáry (Suny Mabrey), pravého potomka Eve (Species II). Po krku jim ale jdou polo-mutanti, děti Patricka Rosse (Species II), kteří v našem, na choroby bohatém světě pomalu, ale jistě umírají, a genetický kód Sáry jim může pomoci k přežití... Mutanti dále pokračují v sestupné tendenci, DŮRAZNĚ varuji před pokusem natočit další díl (i když si závěrem filmu udělali tvůrci dvířka k pokračování). Species III je taková splácanina všeho, co se do minulých dílu nevešlo, bez jakýchkoliv pokusů o herecké umění - nejtragičtější je Suny Mabrey, která to ovšem nahrazuje tím, že se přes půlku filmu promenáduje neoblečená. ()

SOLOM.

Tohle pokračování už zcela vybočuje z původní myšlenky a od prvního dílu se oddaluje mnohem víc, než dvojka. Neříkám, že by film neměl svoje klady, ale tenhle díl byl na mě jako fanouška Species už trochu moc. Tenhle film je srovnáván hodně s druhým dílem a je hodnocený úplně stejně, ale pro mě je to zatím nejhorší film. Herecké obsazenín nebylo špatné, vždyť tam hrál třeba pro mě skvělý herec Robert Knepper známý ze seriálu Prison Break ,kde hraje jednu z mých nejoblíbenějších rolí vězně (uprchlíka) T-Baga. Jeho šílený úsměv a olizování rtů prodal i v tomto snímku a pro mě byl nejlepší z celého filmu. Ostatní herci byli jen směšným odvarem herecké školy a ani pěkné holky to moc nedokázaly vylepšit. Samotné efekty už taky dost pokulhávají, a to v jaké době to bylo natočené patří do podprůměrné kategorie. Samotné ztvárnění Species se sice ještě drží na úrovni předešlých dílů, ale ostatní věci kolem dokola jsou dost ubohé. Co se týče kamery, tam si až na pár okamžiků nemůžu moc stěžovat. Bylo nám prezentováno to, co jsme měli v rámci možností vidět. Hudba byla jen zbytečným doplňkem a lepší hity bych našel i na svých zaprášených kazetách do starých kazeťáků. ()

darkrobyk

Třetí mutant je asi nejvíce frankensteinovský. Zdejší obsah je blábol, co nemá s filmem nic společného snad kromě jména mutantky - Sáry. Vedle ní jsou zde nepovedení mutanti, míšenci, co podléhají poměrně brzy rozkladu a smrti. Své přežití vidí jako možné ve vajíčkách Sáry, té se ale nedaří najít sobě rovného, aby mohla být vajíčka oplodněna. Pěkné masky, slušivé rozklady mutantů. Nechybí ani nějaké to gore, kdy strážný je roztržen vejpůl. A dojde na střeva ven! No dobře, nejsou to střeva, ale chapadla, co jako střeva vypadají. Kromě S. Mabreyové, co se svléká na potkání, shodí šat i A. Cooke! A mě potěšil R. Knepper, který umí hrát a mé sympatie si získal poprvé v Útěku z vězení. Když člověk vidí, co se v poslední době točí kokotin, tak tohle je slušný průměr. ()

• Na tvorbě mutantů se již nepodílel H. R. Giger, známý tvůrce Vetřelce, a tak jeho post převzal Rob Hinderstien. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě Kalifornie. Část se točila v místním studiu Van Nuys v Los Angeles, dále se filmovalo ve městech Monrovia a San Diego. (Terva)
  • Ačkoliv film neměl u diváků velký úspěch a vyšel jen na DVD, odnesl si kameraman Christian Sebaldt první místo za nejlepší kameru v soutěži nazvané DVD Exclusive, konané v USA v únoru 2005. (Terva)