Ve městě San Paulo vládnou 40- stupňové horka. Občané jsou z toho zoufalí a když lékaři doporučí pít denně až tři litry tekutiny, začne být nedostatek vody. Je totiž nakažená virem cryptosporidium, který je smrtelný. V obchodech a skladech s potravinami se mizejí zásoby tekutin. Na řešení této složité situace je přizvaný do města expert Bob Miller, který by měl za pomoci doktora Lawrenca přijít na to, jak virus z vody odstranit. Je třeba konat rychle, protože počet nakažených a mrtvých roste geometrickou řadou. Milller se dostává do stísněné situace, nakazil se i jeho vlastní syn.... (oficiálny text distribútora)

Hovado

Já vám nevim mně tyhle katastrofický béčka nějak neberou.Tak nějak člověk ví jak to nakonec dopadne.Ale tenhle film v sobě něco měl.Za prvé oblíbený herec Adam Arkin,který bohužel upadl někam hlouběji než 50000let starý kromaňonec.Za něj jedna hvězda.Druhou bych dal za poměrně vydařenou kameru.A třetí bych rozpůlil.Kdyby tenhle film dávali v červenci,kdy jsme všichni padali na hubu z těch šílenejch veder,tak yb to mělo takovou tíživější atmosféru.Ale že to šoupli do srpna tak jen půl.A tu druhou půlku za vydařený námět,který je poměrně neoprášený.Takže nakonec z mnou podceňovaného béčka vylezlo béčko,které je koukatelné a nebudete muset přepínat jinam! ()

PROROK14

O jo joooooj. Ta to film. Veď čo lepšie môžu dať do telky asi. Tupý film o ničom! Somarina na entu. 120 min - och. Ak by ich bolo len 70 tak dám 2*. Proste nuda neznesiteľná a ani nie tak nuda ako tuposť celého príbehu. A herci? Ani radšej nič nepíšem lebo mi komentár zrušia. Takže Smädik si radšej nepúšťajte a vyhýbajte sa mu. ()

Master19

Jsem spokojený, dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Neakční, ale nenudné katastrofické béčko, u kterého se nemusí přemýšlet, protože všechno je předkládáno naprosto polopaticky a za hlavního viníka je určeno cosi s názvem, který si nikdo normální už za tři dny pamatovat nebude. Klidně bych dal i vyšší hodnocení, ale hlavní "hrdinové" mi byli totálně nesympatičtí (krom doktora, ale ten postupem času také vyměkl). V zásadě jde tedy o nenáročnou zábavu, která se hodí spíše do zimních měsíců. ()

tron

„Pán doktor, ak raz budete mať deti a niekto vám povie, že vírus, ktorý ich zabíja, je zaujímavý, dáte mu po papuli.“ Charizmatického Adama Arkina („Nemocnica Chicago Hope“, HALLOWEEN: H20) mám rád a Giancarla Esposita pokladám za korenie podporných roličiek (NIET ČO STRATIŤ), ale SMÄD ničím nevybočuje z dlhého dlhočizného radu televíznych katastrofických trilerov s ekologickým posolstvom (odštartovaných áčkarskou SMRTIACOU EPIDÉMIOU Wolfganga Petersena z 90. rokov). Tradičný televízny (pod)priemer o jednej havarijnej situácii so sympatickým hereckým obsadením. Niekoho môže lákať tiež fakt, že tuctové zápletky o sopkách a povodniach nahradil (zaujímavejší?) smäd. ()

cartouche

Prosím opravit ten nesprávný popis obsahu! Cryptosporidium (parvum) není virus, nýbrž prvok-výtrusovec. A to vám garantuju, že to je setsakramentský prevít, něco jako jednobuněčný Terminátor! Faktem ovšem je, že tu jako obvykle přehání scénárista a pro potřeby dramatického vyvrcholení vyrábí jakousi nezničitelnou mutaci, která přežije i bod varu. Ve skutečnosti stačí 1 minuta při 70 stupních. (To jen tak pro pořádek.) A až pojedete s Masterem19 v létě do Turecka a dostanete tam sr..čku, tak si název CRYPTOSPORIDIUM určitě nadosmrti zapamatujete (ale doplňuji, že mně se to nestalo; já jsem s tímhle protozoickým gaunerem přišel do styku jinde). ()