V této epizodě kriminální minisérie čeká na Jana Kanyzu v roli majora Bohuslava vyšetřování tří vražd, které spolu zpočátku zdánlivě nesouvisejí… Vyšetřující tým opět doplní kapitánka Mazancová (V. Cibulková). Ve svém bytě byl nalezen slepý drogový dealer Hes, který kdysi zavinil smrt mladé dívky. Její matka, paní Arnoštová (S. Stašová), si právě odpykává trest, neboť se mu pomstila a způsobila jeho slepotu. Druhou mrtvolu objevují kriminalisté doslova po kouskách, části těla zabalené do igelitu nalézají v řece i jinde a trvá dlouho, než zjistí totožnost mrtvého muže. A poslední, kdo se stal obětí vraždy, byla jedna velmi zvídavá sousedka. Do případu je vtažena i dcera majora Bohuslava, vozíčkářka Lenka (K. Březinová). Co spojuje mrtvé a jak spolu souvisí vraždy, spáchané na různých místech a v různou dobu? I když se tento případ podaří dvojici kriminalistů vyřešit, velkou radost z toho nemají. Totiž, jak říká kapitánka Mazancová, pachatelem byl zpočátku slušný člověk… (Česká televize)

TV spot

Kozlowski8

Každý film, který vyčuhuje z obrovského balíku filmů, nadepsaného krimi a akční, je pro mne film dobrý. Tím "vyčuhuje", myslím, že má něco výce než klasickou kriminální zápletku. (Jednoho či dva poldy hrdiny, nějakého hajzlíka v jejich řadách, tradiční honičku v autech či po svých přes ploty a nakonec zjištění, které tušíme už někde od poloviny filmu, že vrah je zahradník). Takovýmy filmy a seriály jsme v současnosti zaplavováni až nehorázným způsobem. Tento snímek u mne lehce vyčuhoval. Nemám v úmyslu jej vynášet do nebes. Je to TV film s určitým rozpočtem, což je zřejmé a například zařazení některých "herců" v menších rolích nebyl zrovna šťastný, ani nad některýmy dialogy jsem se zrovna nerozplýval. Samotný příběh je však napsaný poměrně zajímavě - už tím, že se paralelně rozvíjí vyšetřování dvou případů vraždy, průběh děje není jednoznačný a vcelku dobře graduje. Je zde patrná jistá dávka kreativity a snaha o originalitu. Proto hodnotím jako velice slušný průměr. 65%. ()

Maskati odpad!

Trapas! Viktor by se měl držet svých reportáží a ne...t se mezi scénáristy. Tyhle "kolegyně" s pistolí v kabelce jsem zažil osobně a bez chlapa v zádech se nezmohly ani na "ká-óčko" takovýho smrada. Překombinovaná pohádka pro důchodce s testosteronovou cibulí a vyhuleným chytrolínem ala Colombo. Dost hrůza. ()

PavelZava

Začalo to takto, známá dvojka Mádl-Kotek hráli s dalším chlapcem oblíbenou dětskou hru na šest ŠIKANA a kapitán Mazancová (V.Cibulková) zasáhla a dostala vynadáno od svého šéfa (M.Stropnický), že použila pouta a Kotka přivázala k popelnici: A vy jste si chtěla zahrát na spravedlivého šerifa. Ano, zvolila jsem tu jemnější variantu. Taky jsem jim mohla vokázat kozy, jak mě výslovně prosili … Major Bohuslav a kapitán Mazancová vyšetřují vraždy v dalším dílu krimi. Policejní Dr. (R.Přibil) měl tuto hlášku, když kpt. Mazancová zadýchaně vyběhla schody a nabízí jí cígo : Nikotin z rukou lékaře je snad lék ! ()

Gekacuk

Opravdu slabá detektivka. Překalkulovaná, zmatená, nepravděpodobná. Vztahy velmi krkolomné. Pošťuchování mezi Kanyzou a Cibulkovou bylo rovněž na škodu. Schmitzer se také moc nepředvedl. Jeho postava byla zejména v poloze militantního milovníka zvířat velmi nevěrohodná. Herečka představující invalidní dceru velmi nevýrazná, na úrovni neherce. Asi nejlepší výkon: Simona Stašová a René Přibil. ()

otík

Třetí závěrečný díl z volné trilogie detektivek s Janem Kanyzou jako majorem Bohuslavem je zcela bezesporu nejlepším dílem. Konečně je zde napětí, akce, pořádné pátrání a závěrečné řešení nespadne detektivům jen tak do klína, ale musí se o něj zasloužit sami. Z celé série jediná pořádná detektivka. Rok výroby 2005! ()

• V bytě zavražděného drogového dealera Hese (Karel Basák) je možné vidět zarámovaný plakát s motivem seriálu Akta X (od r. 1993). (navabaca)