Váš oblíbený malý opičák Zvědavý George poprvé přichází v podobě úplně nového animovaného filmu oživeného hlasy Willa Ferrella a Drew Barrymore. Sledujte, jak George s neukojitelnou touhou po dobrodružství poprvé potká Pána ve žlutém klobouku a nakonec s ním odchází do velkého města. Zvědavost způsobí Georgeovi a jeho novému člověčímu příteli mnoho problémů – a také přinese spoustu legrace! Nejrozpustilejší opičák na světě odešel z džungle, vyrazil do města a jde za dobrodružstvím! Zvědavý George je film nabitý vtipem a vzrušujícími a zábavnými dobrodružstvími – není pochyb o tom, že se u něj budete smát znovu a znovu. (oficiálny text distribútora)

swenyx

Totální ulítlá záležitost, kterou jsem měl fakt rád jako malej usoplenec, musím říct ale že i teď se mi to líbí. Opičák George a týpek ve žlutém obleku se skvěle doplňovaly a pro děti úplně skvělá zábava, která ale má i části k zamyšlení. Celá pohádka je doprovázena moc krásným soundtrackem, který naladí tu správnou atmošku. ()

kaylin

Takový fajn animák, který má docela dobré postavy, na něž je možné se soustředit. Samotný opičák vás bude docela bavit, ale není až tak dobrý. Příběh je velmi předvídatelný, což se bohužel dalo čekat. Je to takový ten film, který nenadchne ani neurazí, ale může potěšit plejádou známých herců v hlasových projevech postav. ()

Mitzi

Syn se krásně bavil a nechal mě hodinu a čtvrt v klidu, takže bych měla možná přidat i tu pátou hvězdičku, ale tak dobré to zase nebylo. I když některé hlášky se moc povedly :-) "Jsi jako syn, kterého jsem nikdy neměl." "Ale tati!? Já jsem přece tvůj syn!" "To jo, ale tebe jsem měl." A má to úžasnou muziku, soundtrack J.Johnsona pouštím Mikimu na usnutí... ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $58,640,119Tržby Celosvetovo $70,114,174Tržby za predaj DVD v USA $48,239,196 //počet predaných kusov 3,005,343║ milé roztomilé prekvapenie, pekná animácia a uletené zábavné dobrodružstvo, som to zhltol ako malinu a to som čakal z prvoti otravnú kreslenú banalitu /80%/ ()

pijavica

7,0/10 Škoda toho slaboduchého príbehu, a zvlášť pasáží, ktoré majú dej posnúť ďalej - aspoň trochu si na nich mohol niekto dať záležať. Silné stránky tohto animáku sa však objavujú v podobe neuveriteľne roztomilej opici (ak si ju nezamilujete už v úvodnom intru, tak asi nikdy) a prekvapivo príjemnej hudbe (dá sa niekde zohnať soundtrack?). Poteší aj zopár vizuálnych nápadov. Dlho som sa však nevedel zmieriť s pomerne gýčovou animáciou, tá ale v konečnom dôsledku zodpovedá samotnému filmu. ()