Obyvateľov malého mestečka menom Antonio Bay terorizuje desivá a nenávistná sila, ktorá sa ukrýva v smrtiacej hustej hmle. Pod jej závojom číha hrôzyplné tajomstvo, ktoré musí ľudia z mesta odhaliť skôr, než bude neskoro. Presne pred 100 rokmi na skalnatom pobreží tohto izolovaného severokalifornského mestečka stroskotala v tajomnej hmle loď s malomocnými. Zakladatelia mesta ju zámerne naviedli nesprávnym smerom, čo znamenalo smrť pre všetkých na palube! Teraz sa duchovia mŕtvych námorníkov vracajú, aby sa mohli pomstiť. Sú zahalení do nadprirodzenej hmly, uväznení v rezidencii odľahlej komunity a hľadajú potomkov tých, ktorí mesto kedysi založili - zabíjajú každého, kto im chce prekaziť ich vražedné úmysly! (TV Markíza)

becki_tu

Trapně předvídatelný a nesmírně hloupý horor, který občas připomíná variaci na Piráty z Karibiku, přesněji pověst o legendární Černé perle. Ale spojovat Piráty s tímto počinem by bylo velkým hříchem, protože Mlha narozdíl od pirátské trilogie není ale vůbec zábavná (teda zábavná ano, ale v jiném smyslu) a svým scénářem spíše rozesměje než navodí strach. A to, že se tohohle směšného "mysteriózního" divadla zúčastnily Maggie se Selmou, jen prohlubuje moje nepochopení, proč tahle hovadina plná nesmyslů vůbec vznikla. Pánové tvůrci, styďte se. Takhle strašit malé děti. ()

tron

„Úcta k minulosti šľachtí prítomnosť.“ Keď v roku 1980 Carpenter nakrútil Hmlu, scenár a herci neboli najgeniálnejší. Ale atmosféra ostrovného mestečka, prekliateho temnou storočnou legendou, bola výnimočná. Hustnúcou nočnou hmlou sa ozýval chrapľavo zasnený hlas moderátorky z majáka, varujúcej (rapídne ubúdajúcich) obyvateľov pred zlom. O 25 rokov neskôr dostal niekto nápad nakrútiť remake, nezmyselne omladil kasting, pridal trápne CGI, otravne natiahol „čas pred hmlou“, pridal nudné vzťahy a slabé dialógy. Výsledkom je slabý mysteriózny horor. Pravda, čakal som horšie, preto som bol vlastne celkom pobavený pomerne svižne utekajúcim dejom a občasnými fajn náznakmi atmosféry (a výrazného režisérovho audiovizuálneho štýlu, Wainwright v roku 1999 nakrútil podobne slabé, no podobne vizuálne premakané Stigmy). No a tiež ma potešila Selma Blair v čiernych nohavičkách. Najsmutnejší bol pohľad na úvodné titulky, lebo až vtedy som zistil, že túto zívajúcu rutinu produkovali autori originálu Carpenter a Debra Hill (pre ktorú sa jednalo o jednu z posledných prác, v tom roku zomrela). ()

Hismael

Problém Mlhy je třeba v tom, že má nulovou atmosféru. Těžko se dá vcítit do scén které často nedávají smysl, ale hlavně jsou celkově nudné. Celé je to divně slepené sledem několika událostí, které dohromady nedávají skoro žádný děj co by stál za pozornost. Jako správný Bčko obsahuje Mlha většinu klišé hororových prvků což není úplně špatně, špatně je že to nefunguje. Příběh nijak negraduje a tak se film drží pořád stejné nudné linie. Originál jsem zatím neviděl ale určitě vám mohu doporučit Mlhu z roku 2007 od Darabonta. Tohle je bohužel ztráta času. ()

Jordan

zatiaľ som nevidel pôvodnú hmlu, ale po tomto "tu" si ju rozhodne chcem pozrieť, pretože som si uvedomil, aký potenciál to má - a to skrz tzv. dôkaz sporom: keďže tento nepodarok dokázal sprzniť a nevyužiť veľký potenciál, predloha ho zrejme musí obsahovať. Každopádne Selma Blair je obzvlášť zaujímavý typ ženskej a niektoré efekty týkajúce sa smrtí uhorením (Dany, Babička . . .) a občas aj hmly sa dali celkom pozerať . . . takže preto jedna vybojovaná hviezdička. Inak všetky očakávané diery v scenári, plytké postavy nelogicky sa chovajúce a čudne hovoriace, alogizmy a prapodivné zvraty, dopredu čitateľné scény a schematická bezduchosť, kopec hororových klišé a lacných efektov, takže bieda, bieda a ešte raz bieda . . . ()

Bobik9

Hodnotil bych to jako skvělý film, ale ten konec. No takle jsem si to zkrátka nepředstavoval. Ze začátku velmi slušné, ale závěřečných 20 minut mě opravdu neuspokojilo. Doba čekání na akci byla lepší než pozdější "akce" samotná. Ale jinak Tom Welling zahrál smallvillovským stylem a Selma Blair se také moc neukázala. Nicméně nebylo to špatné. ()

• Mlha dostala zelenou ještě dříve, než Revolution Studios napsali scénář. (imro)
  • Producentka původního filmu a zároveň také remaku Debra Hill zemřela krátce před začátkem natáčení. (imro)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)