Strážce duší - Série 1 (2005) (séria)

Hrobka času (S01E04)

(epizóda)
Krimi / Mysteriózny
Česko, 2005, 52 min

Katka Nelserová se díky Strážci duší setká s velmi podivným mužem, který je zjevně v nouzi. Nelze však zjistit jeho totožnost, protože u sebe nemá žádné doklady a je dokonce zcela bez oděvu. Jediné vodítko je 150 let stará zubní protéza. Armín s Nelserovou ke svému překvapení zjistí, že po muži u nás dokonce pátrají britské tajné služby. Není divu, jak postupně zjišťují, neboť záhadný muž se svého času seznámil se staroegyptskými texty z Údolí králů, mezi nimiž byly údajně i návody, jak cestovat časem. Londýnští agenti přijíždějí do nemocnice, chtějí se setkat s nalezencem, ten však před nimi z nemocničního pokoje vyděšeně uprchne. Armín podle portrétu z roku 1849 a dokumentu o londýnském hřbitovu Brompton v muži identifikuje viktoriánského vědce Samuela Warnera, který ve své době záhadně zmizel. Ukryjí ho tedy s Nelserovou na chatě poblíž hradu Zvíkova, kde Armín právě pracuje na odhalení záhady dosud nerozluštěných znaků. Tajemný muž nakonec poskytne Armínovi důkaz z minulosti, díky kterému je zvíkovská záhada rozluštěna. Získal tento důkaz pomocí stroje času? (Česká televize)

• Hrobka Samuela Warna se nachází na Bromptonském hřbitově v západním Londýně. (ArthasKarfa)