V živote Sarah (Jennifer Aniston) vládne poriadny chaos. Svojmu priateľovi sľúbila, že si ho vezme, ale teraz v nej toto závažné rozhodnutie vzbudzuje strach. Taktiež jej kariéra v denníku The New York Times je veľmi neistá. A aby toho nebolo málo, jej sestra Annie sa má onedlho vydávať a Sarah musí preto vycestovať do Kalifornie na jej svadbu, čo však znamená, že bude nejaký čas tráviť s rodinou. Jediná vec, vďaka ktorej sa dá toto rodinné stretnutie prežiť, je prítomnosť jej čipernej babičky Katharine, ktorá sa v nestráženej chvíli preriekne, že matka Sarah pred tridsiatimi rokmi, tesne pred svadbou podľahla šarmu tajomného mladého muža a podľa tejto zaručenej správy bol vtedy natočený úspešný film. Sarah verí, že tento dávny príbeh môže byť kľúčom k jej pravej identite, a preto so svojím priateľom odletí do New Yorku, aby tam vyhľadala maminho niekdajšieho spolužiaka, Beau Burroughsa (Kevin Costner), ktorý je v súčasnosti slávnym internetovým multimilionárom. Tento muž s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote nie je jej pravým otcom, ale niekým, do koho by sa bez problémov zamilovala aj ona. Toto podivné stretnutie ju dovedie späť k tomu, čo síce najlepšie pozná, ale čomu zároveň úplne nerozumie – k svojej rodine. (TV Markíza)

lennyd

Jeff (Mark Ruffalo) právě požádal svoji přítelkyni Sarah (Jennifer Aniston) o ruku. Ta má sice Jeffa ráda, ale není si stoprocentně jistá, jestli s ním chce prožít zbytek svého života. A tak žádá o pomoc svoji babičku, a dozvídá se od ní zajímavý příběh. Její matka, když jí otec požádal o ruku, na týden odjela do Nového Mexika, kde prožila románek s přítelem z mládí, Beau Burroughsem (Kevin Costner), a tudíž je zde podezření, že možná jejím otec je právě Beau. Tak se i Sarah vydává za Beauem, aby si srovnala své myšlenky... Tak tenhle film jsem moc nepobral. Nějak mi utekla hlavní příběhová linie, tak mi to celé přišlo jak splácanina několika povídek do kupy (nač zde byla Sarina sestra (Mena Suvari) a její podařená/nepodařená svatební cesta - netuším). Na druhou stranu se film hemží spoustou známých jmen, a většina z nich ukazuje, co umí - i když nejvíc mi asi v paměti utkvěl otec - Richard Jenkins. Kevin Costner jako stárnoucí seladon taky není marný. V hlavní roli je sice Jennifer Aniston, ale po většinu film se jen tak promenáduje (případně se snaží zahrát nějaké city, ale nějak jí to nejde - scéna kdy "brečí" Costnerovi do saka se vyloženě nepovedla..). Celkově tedy nic moc .. ()

01Zuzana10

fajn napad, nedotiahnute. vystizne napisane v komente od Shushika. keby poradne premysleli ideu a nespravili z toho film ako kazdy iny... keby sa na dane ulohy krom Anistonky a Costnera hodili i dalsi.. zial, nevidela som 2. Mrs. Robinson, to mi bolo luto.. mohli vybrat niekoho ineho do roly pravnika... moc priemerne. pozitivum: vsimla som si, aka je Jennifer nadherna, konecne na mna Kevin zaposobil a tak...keby som tento film nevidela, nic by sa nedialo. Keby som nevidela Absolventa, prisla by som o ohromny zazitok. Neda sa porovnavat. Spolocne maju len ,,nadvaznost" zapletky. ()

Aluska88

Velmi příjemné dílko. Zjišťuji, že spousta těch "amerických romantických komedií," které zde mají hodnocení okolo 60%, a zvláště pod 60%, jsou ideální odpočinkové, nenáročné, příjemné a úsměvné filmy. Jejich jediný nedostatek však spočívá v tom, že spadají do naprostého průměru. Který je však zároveň servírován nenásilným stylem s grácií. Elegantní a (vlasově:) "vyžehlená" Jennifer Aniston, "Casanova" Kevin Costner či protřelá dáma Shirley MacLaine. Silný záchvěv smíchu ve mě vzbudila "šíleně" zábavná scénka, kdy zničená Jennifer Aniston navštíví Shirley MacLaine a krátce poté následuje telefonát od jejího otce. Otec (Richard Jenkins): "Je tam Sarah?" Dcera (Mena Suvari): "Je tam Sarah?" Babička (Shirley MacLaine): "Sarah je tady." ()

Mr.Nigga

Příjemná romantická komedie s dobrým obsazením. Celá zápletka nevybočuje z hollywoodských klišé, avšak jednu postavu je třeba vyzvednout: Shirley MacLaine zahrála babičku hlavní hrdinky přesvědčivě, ovšem to nic nemění na tom, že její postava tvoří černou skvrnu na jinak průměrném filmu. Tvůrci jí mohli napsat trochu méně otravnou roli. Kevin Costner exceluje, Mark Ruffalo hraje dobře, ale filmem se skoro jen mihne a myslím si, že jiný herec by se hodil více. ()

numi

Snímek těžící z jednoho jediného dobrého nápadu, který je ovšem opravdu geniální a krom zajímavého nápadu s generační sexuchtivostí, udělal tomuhle snímku navíc i hodně velkou reklamu. Tenhleten nápad (navázání na Absolventa) byl následně ještě doplněn o jeden skvělý tah, obsadit Kevina Costnera, ale tím to hasne. Jennifer Aniston je absolutně nezajímavá a zachraňuje to až v závěrečných pasážích, protože jí celkem jde rozpačitý pláč. Jinak absolutně nechápu donebesvyzdvihující komentáře na Shirley MacLaine, která mi připadala nejen nudná, ale navíc její postava byla jen zbytečně obhroublou vatou, která ve snímku musí být jen proto, aby to všechno do sebe nějak zapadlo. Příjemně snad ještě překvapil Mark Ruffalo, který byl ve své roli celkem uvěřitelný, ale film prostě stojí a padá s Jennifer a na rozdíl od Derailed, kde hrála skvěle, tady ji to prostě absolutně nesedlo. A to jsem si myslel, že se může prosadit jedině v žánru romantických komedií... Scénář není hloupý a film je řemeslně zvládnutý na jedničku, jen vše prostě nefunguje jako celek. [červen 2006] ()

• Původně se ve filmu měli objevit Dustin Hoffman a Anne Bancroft jako Beau Burroughs a Katherine Richelieu. Bohužel však Bancroft umřela a Hoffman se upsal jiným projektům. (don corleone)

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005

Kevin Costner přesedlá ze hřbetu westernu na hřbet komediální. Konkrétně půjde o film RUMOR HAS IT zkušeného režiséra Roba Reinera (Misery). Kevin spolu s další hollywoodskou star Jennifer Aniston… (viac)