Médium

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2005–2011), 92 h 59 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

Glenn Gordon Caron

Patricia Arquette, Jake Weber, Miguel Sandoval, Anjelica Huston, Amy Price-Francis, Maria Lark, David Cubitt, Sofia Vassilieva, Edoardo Ballerini (viac)

Na první pohled obyčejná žena Allison DuBois je obdařena zvláštním darem. Má vize, díky kterým dokáže předvídat zločiny či nebezpečné situace. Často ji ve snech navštěvují mrtví lidé, kteří jí prozradí detaily o své smrti nebo o jiných zločinech. Jako médium napomáhá při řešení kriminálních případů a náročnou práci musí sladit se svým rodinným životem... (TV Nova)

Lolita

tak prvně bych tu ráda reagovala na něčí komentář, že Patricia je "hrozná machna". To vám ty americký hollywoodský vymejváky nebo ty telenovelský nesmysly plný plastikovejch dam už úplně vymyly mozky? Patricia hraje mámu od 3 dětí, v reálným životě to není tak, že po třech dětech bude vypadat jako modelka, co svátečně žere jenom jednou v tejdnu. Pokud ovšem nepoleze po každym porodu na tu plastiku. Ale to ženskou se zdravým rozumem nenapadne. Patricia je stále krásná, zajímavá a svým charismatem dodává seriálu to něco, co by tam jinak velmi chybělo. takže hodnotím za lepší 3+. ()

NinadeL

Sice existují teze, že je to výborný doplněk ke Ghost Whisperer, ale jsou to skutečně jen teze. Medium je mnohem více rodinným seriálem, než cokoli jiného, GW má šmrnc a tajemno a hlavně JLH. ()

Phobia

Atypický krimi seriál s jasnovidnou poradkyní prokuratury coby hlavní postavou. Na začátku se hrdince zdá něco ošklivého, co se (překvapivě:-)) ukáže být pravdou, Patricia Arquette rozrušeně až hystericky pátrá po stopách, její manžel Jake Weber jí je otrávenou, leč stabilní podporou a do toho prudí tři otylé dcerunky. Seriál osciluje někde mezi thrillerem, komedií, rodinným dramatem a telenovelou. První spatřený díl na mě zapůsobil obstojným dojmem, ale několik dalších postrádalo patřičný tah na bránu - napětí negradovalo, schéma dílů bylo podobné, solidní potenciál vyšuměl do ztracena. Když se mi sem tam nějaká část dostane před oči a není lepší alternativa, nepřepínám, rozhodně však "Medium" nevyhledávám. 59% ()

Crocuta

Příjemně temný seriál, jehož atraktivita pro mne spočívá zejména v osobě představitelky hlavní role. Patricia Arquette je mou oblíbenou herečkou už od snímku "Lost Highway", ale kupodivu až v "Mediu" jsem si nějak výrazněji uvědomil, jak nepřehlédnutelnými přednostmi ji příroda obdařila :-) . Kromě toho i český dabing této herečky se velice povedl, působí nesmírně mile a - kam se hrabou policejní náboráři - když vidím a slyším Allison, mám neodolatelnou potřebu sloužit a chránit! ()

rikitiki

Ozvláštněné detektivky. Kdyby jen hlavní hrdinka nebyla tak špatně napsaná: ufňukaná, hysterická a neustále udivená, že má věštecké sny. s každým dalším dílem je mi protivnější. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: TV MARKÍZA = 29.1.2007 (29.1.2007) Otec MOONLIGHTNINGu sa vrátil a ja som právom očakával bombu. Žiaľ nestalo sa. Napriek tomu, ale MEDIUM nezatratím. Súdna asistentka v podaní umiernenej PATRICIE ARQUETTE má vízie s mŕtvymi a vidí budúcnosť. Túto svoju schopnosť sa rozhodne po konzultácii s podobne nadanou ženou využiť v prospech spravodlivosti. Začne pracovať ako "konzultantka" prokurátora a objasňuje najrôznejšie prípady vrahov, pedofilov, podpaľačov a iných úchylov. Do toho všetkého sa mieša jej bežný rodinný život s pragmatickým manželom a 2 deťmi (pričom aj jej staršia dcéra má podobné schopnosti). Napriek tomu, že producenti chceli nakrútiť produkt pre celú rodinu (MARKÍZA sériu vysiela popoludní) CARON udržal jednotlivé epizódy na úrovni, ktorá neskĺzla k patetizmu SUE THOMAS ani k "telenovele" typu ALIAS. Epizódu 9. z druhej série dokonca MARKÍZA vyhodnotila ako mládeži neprístupnú a odvysielala ju až po polnoci. (29.3.2007) ()

Kamca_

Podle ukázek jsem si myslela, že to bude něco pro mě, ale po shlídnutí jednoho dílu mě to moc nebavilo. Je to takový slabý průměr. Časem k tomu napíšu víc. ()

hendrich6

Viděl sem pár dílů a docela mi tenhle seriál sedl.Mrzí mě nízké hodnocení na csfd.Je to trochu něco jiného než většina průměrných krimi seriálů. 80 % ()

Eldrick

Z kdysi krásně zajímavé Patricie je hrozná machna a seriál na tom neni o moc líp. Ohraný námět, mdlé zpracování, které se absolutně nikam neposouvá. Ztráta času a prachů za elektriku. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - nominace (3) - 63. ročník (za rok) 2005, 64. ročník 2006, 65. ročník 2007 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Patricia Arquette ()

pufina

Pořád nevím, co si o tom myslet, jednou je to takové a pak makové. Jednou se mi to líbí, pak mě to nudí.. V budoucnu to zkusím znovu, třeba za tu dobu změním vkus nebo mě postihne mírná demence a bude se mi líbit i Smallvile, ale ne, to už bych byla těžce retardovaná.. ()

tomeek

Velice originální epizody! Čím víc dílů jsem viděl, tím mám ten seriál radši. A hlavní hrdince by stačilo odstranit tu strašnou ofinu... Jinak obyčejná "mamka". Nejvíc si pamatuju asi "pletený" díl :) ()

M-arta

Zvláštní. Nejdřív mě to vůbec nezaujalo - později naopak... Těch rovin, které mě tu baví, je víc. I když myšlenka zpracovávající spolupráci intuicí a jinými zvláštními schopnostmi nadaného člověka s kriminalisty vůbec není nová, tohle pojetí je příjemně zemité. Žádná víla tajemně vykukující mezi aurou, obláčky ektoplazmy, krystaly a bílými holubicemi, ale úplně obyčejná mamina od dětí s príma mužem a běžnými problémy hmatatelného života. Přijde mi důležité, že se tam objevuje zrovna tohle: protože až v kombinaci s jejími nevšedními schopnostmi vzniká zajímavě vyvážený prostor - rovnováha a prostor, který si často neuvědomují ti, kdo by rádi ulítávali v jakýchkoli esoterických rovinách... ()

H.Gordon

Patricia Arquette na mě v mediu udělala obrovský dojem. Pokaždé, když si pustím tento seriál, tak bych chtěla mít stejné schopnosti, jako má právě Elison. Jindy jsem zase ráda, že jsem "normální". Svou roli zvládla na jedničku s hvězdičkou. Ale nemůžu si vychvalovat pouze jí, ale i jejího manžela bych chtěla. Je tak chápavý a trpělivý, vnímavý. Myslím, že mnohé ženy, které se na medium divají, by chtěly mít alespoň na chvilku po boku Joea. Každý díl je něčím originální, takže se mi ještě nestalo, že bych se u nějakého dílu nudila. Navíc Patricia je díl od dílu krásnější a zajímavější. Navíc se náramně povedl dabing. ()

Michelle75

Většinou těmhle seriálům nedávám šanci, ale je tady velmi příjemné herecké obsazení a téma, kterému se v běžném životě vyhýbám. Možná časem až uvidím více dílů budu hodnotit jinak. ()