Médium

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2005–2011), 92 h 59 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

Glenn Gordon Caron

Patricia Arquette, Jake Weber, Miguel Sandoval, Anjelica Huston, Amy Price-Francis, Maria Lark, David Cubitt, Sofia Vassilieva, Edoardo Ballerini (viac)

Na první pohled obyčejná žena Allison DuBois je obdařena zvláštním darem. Má vize, díky kterým dokáže předvídat zločiny či nebezpečné situace. Často ji ve snech navštěvují mrtví lidé, kteří jí prozradí detaily o své smrti nebo o jiných zločinech. Jako médium napomáhá při řešení kriminálních případů a náročnou práci musí sladit se svým rodinným životem... (TV Nova)

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: TV MARKÍZA = 29.1.2007 (29.1.2007) Otec MOONLIGHTNINGu sa vrátil a ja som právom očakával bombu. Žiaľ nestalo sa. Napriek tomu, ale MEDIUM nezatratím. Súdna asistentka v podaní umiernenej PATRICIE ARQUETTE má vízie s mŕtvymi a vidí budúcnosť. Túto svoju schopnosť sa rozhodne po konzultácii s podobne nadanou ženou využiť v prospech spravodlivosti. Začne pracovať ako "konzultantka" prokurátora a objasňuje najrôznejšie prípady vrahov, pedofilov, podpaľačov a iných úchylov. Do toho všetkého sa mieša jej bežný rodinný život s pragmatickým manželom a 2 deťmi (pričom aj jej staršia dcéra má podobné schopnosti). Napriek tomu, že producenti chceli nakrútiť produkt pre celú rodinu (MARKÍZA sériu vysiela popoludní) CARON udržal jednotlivé epizódy na úrovni, ktorá neskĺzla k patetizmu SUE THOMAS ani k "telenovele" typu ALIAS. Epizódu 9. z druhej série dokonca MARKÍZA vyhodnotila ako mládeži neprístupnú a odvysielala ju až po polnoci. (29.3.2007) ()

Weissik

Základ to má celkem netradiční a příběhy bývají zajímavé. To ovšem neznamená, že zápletku divák neodhalí daleko dříve než hlavní hrdinka. Z diskusí a příspěvků jsem měl pocit, že je tento seriál strašidelnější, takže v tomto bodě mírné zklamání. Postupem času jsem si však rodinu DuBoisových opravdu zamiloval. Moje favoritka je prostřední z dcer, Bridgett. ()

Prochy38

Ze začátku jistě originální a kvalitní seriál. Ale stejně jako u většiny podobných kriminálek, jak se okoukají postavy, seriál ztrácí šmrnc. Seriál taky hodně hřeší na tom, že hlavní postava, kterou hraje velmi sympatická P. Arquette, často až moc řeší spíše rodinné a osobní problémy. A tím seriál dost klouže... pro mě bohužel dolů... Ano, neviděl jsem ani za mák ani polovinu dílů, ale nevěřím, že se to nějak stočilo k lepšímu... ()

SidneyP

Hlavní postava se ve většině seriálu chová jako hysterická piča, co neustále osočuje svého hodného manžela z kdovíjakých kokotin, přitom ona sama by si zasloužila velkým černým dildem přes hubu. Mít takovou babu, tak nechám koně, ať mě kopne do hlavy. Často se taky stává, že epizody prostě "skončí" s nijakým vysvětlením na závěr, což je prostě dramaturgicky totálně retardované. Jako malej jsem to žral, teď se chytám za hlavu. ()

chrispe

Jelikož mě tento seriál v 95% vždycky donutí sednout na zadek a dívat se, jak to bude dál, nemůžu jinak. A to i přesto, že jednotlivé scénáře dílů jsou jak z kopíráku - sen, nedůvěra, pátrání, uvěření a (někdy jo a někdy taky ne) happy end. Nutno podotknout, že občas se sny vyrovnají leckterým hororům. Díl, kdy se Allison zdá o podivném motivačním kurzu? kde se chlápek ptá, co všechno jste schopni pro svou věc udělat, mi leží v hlavě ještě teď. ()

• Poprvé se na televizních obrazovkách tento seriál objevil 3. ledna 2005. (Weissik)
  • Na začátku epizody se ptá Joe (Jake Weber), jestli nebudou v televizi vysílat ten film, ve kterém jsou lidé uvězněni v nákupním centru. Odkazuje tím na svoji slavnou roli ve filmu Úsvit mrtvých (2004). V této epizodě jsou též sny související se zombie a přežitím. (PetraRuze)
  • Postava Allison DuBois má reálný základ. Její stejnojmenný předobraz je ve Spojených státech amerických vyhlášeným duchovním médiem. (Weissik)