Píše se rok 1991 a změny společenských poměrů přicházejí do malého českomoravského městečka Polná rázně: nový německý majitel zdejší továrny na sýry hodlá její nerentabilní provoz uzavřít. Jedinou nadějí je zavedení výroby lepšího sýra, lahodného tak, jako je francouzský brie. Tato naděje je vkládána do rukou mladého Jana, člověka s duší dítěte, úžasným čichem na vlastnosti sýra a znalostí angličtiny, která mu umožňuje vycestovat ven. Ve stejnou dobu Janovi umírá otec. Rozhovor s otcovým nejlepším přítelem a náhle zděděné peníze přimějí Jana k rozhodnutí splnit otcův dávný sen: vyspat se se ženou podobnou slavné Josephine Bakerové. Jan zamíří do Hamburku, kde hodlá toto přání realizovat… (Letní filmová škola)

hanca.uh

Dost zvláštní film, při promítání na filmové plátno byl obraz jaksi rozostřen, jestli to bylo záměrem nevím. Měla jsem problém vydržet do konce filmu a neutéct. Tak aspoň 1 bod Vladykovi:-)) ()

lucascus

Tohle dílko je opravdu podařené, a můžeme pouze litovat, že se nedostalo nejen do české distribuce, ale ani do té světové (kvůli nevyřešeným autorským právům). Proběhlo pouze několik neoficiálních festivalových přehlídek (v Česku jediné dvě projekce - ve Vsetíně a letos na LFŠ). Vladyka je zde ve své životní roli, děj má spád a prostě s nadšení koukáte až do konce. Je to milé, přestože se většina filmu odehrává v nočním klubu. Na letošní filmovce jsem pro sebe objevil Grliče a jsem mile překvapený. ()

Camac

Neznámý film Rajko Grliče, který se bohužel nikdy nedostal do české distribuce, prestože v něm hlavní roli hraje Miroslav Vladyka. Malý příběh českého mladíka, který krátce po revoluci vyráží do Hamburku hledat noční podnik s ženou, která se podobá Josephině Bakerové, aby tak splnil otcovo dávné přání. ()

Yuri69

Tak naivní scénář se jen tak nevidí. Devadesátkové braky jako Nahota na prodej (1993) mu v tomto ohledu nejsou vzdálené. Sociálně-ekonomická "sýrová" dějová linka ční naprosto mimo osu filmu. Jedna zvězda za závěrečnou konfrontaci hlavního záporáka. ()

• Natáčení probíhalo na Chelčického náměstí a v Poděbradově ulici v Žatci a také v nedalekých Hořeticích. (Frontie)