Doslova obchodní válka se vším všudy se rozpoutá mezi dvěma konkurenčními obchody s knihami a jejich majiteli, když se objeví postarší gentleman s velmi vzácnými klasickými komiksy... Přátelství jde stranou a násilí se hlásí ke slovu! (oficiálny text distribútora)

Matty

Nezávislý film, ve kterém se všichni chovají jako naprostí idioti. Jedno je mi po jeho zhlédnutí jasné: komiksy jsou špatné! 50% Zajímavý komentář: gudaulin ()

Malarkey odpad!

Film poukazuje, že komiks je zlý, ale ukazuje to tou nejhorší možnou cestou. Asi tak, jako když partička fanoušků natočí film, jdoucí ve stopách Petera Jacksona o nemrtvých, jenže v tomhle případě fanoušci (nefanoušci?) komiksu točí o komiksu, jenže negativně? Dává to smysl? Nedává! ()

Pohrobek

Komedie? To snad ne! Naštěstí jsem to, že se jedná o komedii, zjistil až tady, takže jsem ve filmu nic, čemu bych se měl eventuálně zasmát, nehledal. Pro milovníky comixů se v každém případě o nudu jednat nebude, protože silně nerealistická, logicky úplně nesmyslná, atmosféra imaginárního světa comixového dobra a zla byla, alespoň dle mě, na obrazovku přenesena dosti věrně - to bohužel zapřičiňuje velice neseriózní herectví, scénář, dialogy etc. ()

gudaulin

Mám opravdu rád nezávislé filmy a komiks jako médium spojující výtvarnou tvorbu s literaturou mi určitě není cizí, pár desítek titulů by se v mé knihovně koneckonců našlo. Zdánlivě bych tedy měl mít k tomuto dílku docela blízko. Leč výsledek je bohužel rozpačitý a celkové hodnocení se s bídou a přivřenýma očima vyšplhá na 50 % a neduživé tři hvězdičky k tomu. Na vině je především nevyrovnaný a nevěrohodný scénář. Chování filmových hrdinů je sice chvílemi komiksově "přepjaté", jenže sama historka je za vlasy přitažená, film kolísá mezi žánry, chybí mu styl a atmosféra. Pokud by takhle měla vypadat nezávislá filmová tvorba, mohou šéfové velkých studií zůstat naprosto klidní - tady je konkurence tlačit nebude. ()

Aluska88

Filmy jako Velká kniha grázlů mají slušný potenciál a námět, zajímavé herce, ale tvůrcům se často povede to buď nějak pokazit, nebo nerozvést tolik, jak jim námět nabízí. Mně se film líbil, ale vyznělo to celkově jaksi prázdně. Chyběla tomu jiskra. Především mě zaujal mě zvláštní zjev DJ Qualls. Už jen proto, že to není typický hollywoodský krasavec s pozlaceným úsměvem a fotkou v každém magazínu. Uživatel anais ve svém komentáři vystihl tento film přesně tak, jak ho vidím též. ()

Trellíno

Jeden chlápek umřel a jelikož celý život sbíral comicsy, tak je jich celkem dost. Dvě bandy se o ně řežou. Toť vše. Je to nuda, scénář strašnej, rozhovory trapný. Postavy veskrze nesympatický až na jednu, hraje jí Dj Qualls(ten co si to rozdal s dvousetkilovou černoškou v Road tripu), ale ten je sympatickej spíš od pohledu. Mělo to být zábavný, nebavil jsem se. Mělo to být vtipný, nesmál jsem se. Tečka. ()

Nin

Přiznávám, že k třem hvězdičkám jsem se musel nutit, ale nakonec mě přesvědčilo těch pár dialogů o komiksech. Ale když o tom tak přemejšlím, tak tenhle film spíš lidi od komiksů odradí... No už jsem se jednou rozhod, ale radši se kouknu příště na něco od Smithe. (5/10) ()

Slarque

Komiksy mám docela rád, ale za jejich sběratele bych se netroufal označovat. Největší problém téhle černé komedie spočívá v tom, že začne být opravdu zajímavá až ve své druhé polovině. Pak souhlasím se vším, co tu píše hell_boy, jen tak vysoké hodnocení dát nemůžu. ()

anais

Typický příklad amerického nezávislého filmu vysílaného ve filmovém klubu na ČT2. Slušně natočené, celkem originální nápad, ale ve výsledku takové amatérské, poněkud nudné. Co se mi však líbilo - jsou tu nádherně vykreslení „ti praví“ fanoušci komiksu: umaštění, vychrtlí, neschopní navazovat normální vztahy a bavit se s lidmi, kteří nesdílí zájem o kreslené příběhy. Než jsem si zvykl na tv přítomnost někoho, kdo se chová tak podobně jako já, dost jsem se nasmál. Po chvíli se ten pohled ale omrzel, a autoři tak nějak nenabídli nic jiného. (pár krvavých zvratů, to už ale vnímám jako nějakou nepřekvapující tradici amerických nezávislých) ()

Angerr

Docela milý a zábavný film, který nás zároveň poučí, že závislost na čemkoliv je pro člověka nakonec zničující. K jeho vychutnání je zřejmě potřeba si uvědomit, že postavy se chovají jako v komiksu a tudíž to celé brát trochu s nadsázkou. Jelikož tento žánr kromě Rychlých šípů a Strážců neznám, náhled do něj jsem ocenil. Malá poznámka pro tvůrce titulků: 'Magic cards' nejsou v této oblasti kouzelné kartičky, nebo jak to tam bylo, ale Magicové karty! 7/10 ()

zdepapepa

Takže na začátek, mě to vůbec nepřišlo jako komedie, mě to nepřišlo jako nic, nebyl tam humor ani drama, skoro nic. Pár mouder(=poučení) ale to je tak všechno. ()

Tayen

Lahůdka jako stvořená do nezávislého filmového léta. Svižné vyprávění o komiksové posedlosti amerických občanů a kam až to může dovést jednoho "hodného" prodejce a manželský pár - třeba k manželovraždě,nepříčetnosti, mučení stařenky, vyhledání starého známého ze střední, který nás mlátil a podobně. Podívaná rozhodně stojí za to. ()

JJ.Gibson

Z prvních pár minut filmu jsem měl pocit, že půjde o solidní zábavu. A jelikož komixům lehce rozumim, tak to vypadalo velmi slibně. Jenže k mému štěstí se to po 20 minutách zvrtlo v docela úchylnou slátaninu :( ()

UncleG

Komiksoví zlosynové jsou nezávislý film, ze kterého ta "nezávislost" doslova tryská na všechny strany. Jedná se o jakousi zvláštní komedii, které ovšem chybí humor a místy připomíná neforemný slepenec. Ale na druhou stanu nemůžu říct, že bych se u toho nebavil. Pro mě to byl zajímavý exkurz do světa amerických komiksových sběratelů, divných týpků v pochybných brlozích a pelmel absurdních situací, v nichž se lidi bezhlavě a bezohledně honí za kusem papíru. Takže nakonec proč ne? Tři hvězdičky za film netradiční fazóny, kterému ale k dokonalosti chybí "coenovský" šmrnc. ()

Šimpy

Možná je to tím, že jsem vskutku velkej komiksovej fanda, ale tenhle film je výbornej. Sice mu k dokonalosti něco chybí, co bych vypiloval, ale jinak supr snímek. Kdo z nás někdy netoužil po tom najít legendární sbírku nejcennějších komiksů? Tenhle film je přesně o takovém nálezu a co všechno takový objev přinese. ()

willis

Mám rád komiksy a s trochou nadsázky se můžu označit za jejich sběratele. Proto jsem se docela na tenhle film těšil. O to větší bylo moje zklamání. Něco tak nevěrohodného (ať už herecky nebo scénáristicky) jsem dlouho neviděl. Do komedie to má opravdu hodně daleko (nebo jsem něco přehlédl?). Je pravda, že jsem čekal něco jako kdyby Kevin Smith natočil Lupiče paní domácí. Tedy něco trochu inteligentnějšího. Takhle jsem ze Smithe viděl jenom provařenou diskuzi o Supermanových spermiích. Film zase vyznívá tak, že komiksy čtou jenom psychopati nebo úchylové. (19.7.2005) ()

hell_boy

Další lahůdka Amerického nezávislého léta ve Filmovém klubu. Celý film se vlastně točí kolem jedné velice cenné sbírky komiksů, ale děj není to, coje na tomto filmu hlavní. První polovina snímku připomíná trapné americké komedie o dvou znepřátelených stranách, které se snaží sbírku ukořistit a navzájem si dělají naschvály. Hlavním zlomem filmu je vstup Cartera do hlavního děje (do té doby je představován jen ve vsuvkách-celkově je to jeden z největších sympaťáků, polovinu dne tráví opravou domů a druhou polovinu ve striptýzovém baru, kde pracuje jeho krásná přítelkyně:) Po jeho vstupu na scénu se film otočí o 180 stupňů. Stane se z něho komedie černá jak noc, postavená na skvěle napsaných postavách Cartera, Raymonda a Judy (herci hrající tyto postavy předvádějí parádní výkon). Film je natočen s velikým nadhledem a právě absurdní chování hlavních postav, které jsou pro peníze (komiksy) schopné udělat cokoliv, je tou nejsilnější složkou. I přes slabší začátek uděluji zasloužených 5*. ()

Arccos

Kdyby si film zachoval mirne komedialni a parodujici linni prvni poloviny, dal bych i vic. Druha pulka, ve ktere se vse zvrtne, taky neni spatna, ale patri do prumeru. ()