Ako chutí život

• Česko Sex, pochoutky a romantika (viac)

Šéfkuchař a otec tří dcer ztratí chuť k jídlu, ne však chuť do života. Komedie o životě, lásce a skvělém jídle, ve kterém přímo exceluje Hector Elizondo. Kuchař Martin Naranjo bydlí v L.A. společně se svými hezkými dospělýmí, ale stále svobodnými dcerami. I když už je to dlouho, co ztratil schopnost ochutnávat, stále vaří a servíruje jídlo pro své milované starým tradičním způsobem. Mladým ženám jsou staré zvyky k smíchu a každá se realizuje jinak, než v kruhu rodinném. Poklidný rodinný život se však změní v okamžiku, kdy se ovdovělý otec seznámí s temperametní rozvedenou ženou, všechny tři dcery si někoho najdou a zjistí, jaké ingredience štěstí potřebuje. (oficiálny text distribútora)

jatamansi

Herecko-kuchařský koncert nezaměnitelného hectora Elizonda s dabingem jana Přeučila už jen to stačí ke kulinářsko-diváckému zážitku, kdy se většinu filmu člověku sbíhají sliny na patře. Grilovaná opuncie, ryba, smažené banány, skvělá salsa (omáčka, ne tanec!). Také bych si dala. Jen těch dcer je na jednoho muže až až. A ještě sousedka,a její dcera a její matka… Scéna s rozbíjením talířů báječná, uvolňující – a nejen pro ženy. Když do děje vstoupí časovaná výbušná sexbomba Rachel Welch, zábava zaručena. A´T si kdokoli myslí o plastikách cokoli, Welch je stálé krásná a žádoucí žena. Radost z jídla a vaření prostupuje film na každém kroku. Tři dcery, tři temperamenty, 100 minut vtipné podívané, a navíc s pointou. Bravo. A s krásným vysvětlením, proč si ťukáme při přípitku skleničkou. ()

mm13

V rámci TV ponuky, na hnusné víkendové poludnie, kedy sa vám nechce ani prd tak akurát. Bez hlbších postrehov, ale tiež bez prílišných zjednodušení, občas humorné, občas trochu dramatické. A super tam varili. Obed sa potom vyvinul trochu pestrejším smerom, než bolo pôvodne naplánované (za čo je tá tretia hviezdička).. ()

Alenkita

Podotknu vlastně totéž, co už jsem napsala k ceňenému thajskému filmu Eat Drink Man Woman z roku 1994. Tortilla soup je remakem tohoto snímku. Na reakcích mohu sledovat, jak je na něj pohlíženo mírně pohrdlivě a naproti tomu jak je na asijském zpracování příznivě hodnocena každá maličkost, která neschází ani americké verzi. Stavím se proti tomuto náznaku snobství. Osobně se mi líbí obě verze. Zapojení všech smyslů je zvládnuta stejně. Lákavost čínských a mexických pokrmů je neporovnatelná. Každý z filmů má pochopitelně svou osobitou poetiku, oba mají něco do sebe. ()

Brad Pitt dá ukřižovat Ježíše

Brad Pitt dá ukřižovat Ježíše

09.01.2013

Tedy v případě, že přijme nabídku studia Warner Bros. na hlavní roli v epickém dramatu Pontius Pilate. Jak název napovídá, zahrál by si Piláta, známou biblickou figuru, která poslala Ježíše směrem ke… (viac)