Krásný ztráty

Martin Čech

Hudba:

Michal Prokop

Účinkujú:

Michal Prokop (moderátor), Aňa Geislerová, Pavel Kuka, Tereza Brodská, Richard Krajčo, Dan Bárta, Květa Fialová, Vladimír Dlouhý, Vilma Cibulková (viac)

Už od února roku 2000 vítá každý týden Michal Prokop diváky České televize při sledování pořadu, jemuž název dala jeho dnes už dvacet let stará písnička V baru jménem Krásný ztráty s textem Pavla Šruta. V únoru toho roku byli prvními hosty Michala Prokopa politik Jan Ruml a modelka Jaroslava Rytychová. Spoluautorem celé koncepce pořadu je Jan Lacina, který je i spoluautorem scénářů, má na starosti výběr a kontakt s jednotlivými hosty, spolu s Michalem Prokopem dávají dohromady dvojice a spolu hledají spojovací nit mezi jednotlivými vybranými barovými „návštěvníky“. (oficiálny text distribútora)

kingik

V baru "Krásný ztráty" vždy vládne uvolněná pohoda, i když se tady alkoholické drinky nepodávají. Kdo jiný by tenhle osobitý pořad mohl uvádět, než muž mnoha profesí Michal Prokop, po jehož písni nese tenhle komorní občasník svůj název. Na obrazovkách už je k vidění po více jak dekádu a vystřídala se v něm pěkná řádka hostů. A s nimi mám problém. Z větší části se jedná o někoho, kdo zrovna nejitří můj zájem anebo je k uzoufání nudný, anebo už tady bylo tolik osobností, že jen stěží může být překonán nějaký pomyslný vrchol. To by musel dorazit nějaký "pecka" host. Rozhodně bych ubral na politicky angažovaných hostech. Michal Prokop je jedním z mála moderátorů, pokud ho tak nazveme, kteří svůj pořad netlačí do úrovně povrchní show nacpané laciným fosforeskujícím humorem, na kterém s oblibou vegetuje zprofanovaný kolega "od vedle" Karel Šíp, anebo ne vždy akceptovatelný jízlivý humor egocentrického Jana Krause. Prokop si jede svůj styl. Zkoušel jsem se dívat na tenhle pořad v různých časových úsecích a rozhodně doporučuji jeho sledování v pozdějších večerních hodinách. Určitá navozená intimita přidává na rozhovorech na vážná i nevážná témata poměrně působivou atmosféru. A kromě toho, do barů se taky nechodí zpravidla ve dne. 60% ()

topi80

Pořad, kde se prominentní pseudoumělci potkávají s novodobými papaláši či zpěváci s nedochozenou základkou s absolventy večerních škol marxismu-leninismu a hořekují nad tím, jak se jim v době, kdy donášeli na své známé, udávali své kolegy z branže či chtěli věšet své odpůrce (což jim vydrželo dodnes) zle dařilo. Máte-li na to nervy, které já už jsem pozbyl, tak je to docela dobrá taškařice. ()

Brtniik

Nejspíš si uříznu ostudu a ztratím kredit, ale mě se tento pořad, i přes zajímavé hosty, nelíbí. Jednak mi vadí prostředí – u báru se necítím dobře, druhak provokuje mě název talk-show – umělcové dávají na odiv, jak nemusejí nic dodržovat a i v médiích mluví jako čuňata, a nakonec sám moderátor. Pana Prokopa jsme za mlada obdivovali a na Framus 5 chodili, ale nejsou Krásné ztráty trafikou? Co je to za moderátora, když neustále kouká do taháku pod pultem? To neví, na co se chce ptát? Porovnej třeba s Marečkem Ebenů např. Na plovárně. Nehledě k tomu, že je to jedna z vykopávek ČT. ___ Všimli jste si, že některé kulturní státní organisace si vzali za hlavní cíl ŠETŘENÍ nákladů a zapomínají, že účelem jejich existence je vysílat tu zajímavý zvuk či obraz? Vysílají dvacet (i více) let staré konzervy, ale koncesionářské poplatky jsou aktuální. Kam asi mizí, když na tvorbě to věru není vidět? ()

Tiiso

Jedna z malá českých talk show, která oplývá určitou inteligencí a úrovní. Prokop vede hovory v dostatečném tempu a jeho otázky nebývají až tak bulvárního rázu. Úskalí podobných pořadů bývají často ve výběru hostí. Prokop dokazuje, že tomu tak vždy nemusí být a pečlivě voleným rozhovorem umí udžet kvalitu povídání na vysoké úrovni. ()

sator

Milan Lasica — Jiří Stránský Vlasta Chramostová a Vlastimil Třešňák, František Filip  Radůza s Šimonem Ornestem  Karel Šíp Jaroslavem Uhlířem  Jiří Tichota (Spirituál kvintet) — Radoslav Gipsy Banga  Krásný ztráty Hadrbolcová-Issová ()

• Řada rozhovorů byla vydána též knižně. První publikace vyšla v roce 2004, druhá o dva roky později v roce 2006. (Zdroj: wikipedie.cz) (Kmotr76)
  • Podobný pořad již Michal Prokop v letech 1998 až 2000 připravoval pro televizi Prima. Jeho název byl Nic ve zlým a byli do něj zváni lidé, jimž společenský vývoj po listopadu 1989 změnil život. (Kmotr76)
  • V pořadu Českého rozhlasu „Stříbrný vítr“ Michal Prokop zmínil, že do pořadu Krásný ztráty byli pozvaní Miloš Forman a Zdeněk Svěrák, ale nikdy neměli čas. Zdeněk Svěrák v momentu, kdy už již pořad nevznikal, řekl Michalovi Prokopovi, že teď příjde. (TomasSlach)

Americký Oldboy

Americký Oldboy

16.04.2005

Juhokórejský temný thriller OLDBOY od uznávaného režiséra Chan-wook Parka, ktorý po svete pozbieral najrôznejšie prestížne ceny vrátane Veľkej ceny poroty v Cannes, bude mať (ako to už býva) … (viac)