Jedné deštivé noci v Pittsburgu je napadena stará žena mužem v policejní uniformě. Oběť uprostřed zápasu ztrácí svůj převlek a vyklube se z ní Kerri Finneganová (Linda Kozlowská - Krokodýl Dundee I, II), mladá soukromá vyšetřovatelka, najatá k vyšetření tří vražd, které se nedávno staly v okolí. Kerry přichází na to, že zdánlivě spolu nesouvisející vraždy mají mnoho společného. Majetek oběti je vždy prodán za nízkou cenu tomu samému kupci. Stopa vede k rozsáhlému spiknutí, které trvá již dlouhá tři desetiletí... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

emanek72

Jedné deštivé noci v Pittsburgu je napadena stará žena mužem v policejní uniformě.Oběť uprostřed zápasu ztrací svůj převlek a vyklube se z ní Kerri Finneganová(Linda Kozlowski)mladá soukromá vyšetřovatelka.Najatá k vyšetření tři vražd,které se nedávno staly v okolí.Kerry přichází na to,že zdanlivě spolu nesouvisející vraždy mají mnoho společného.Majetek obětí je vždy prodán za nízkou cenu tomu samému kupci.Stopa vede k rozsáhlému spiknutí,které trvá již dlouhá tři desetiletí. ()

HellFire

Český distribuční název Podivná spravedlnost dokonale vystihuje idiotskou zápletku filmu. Linda Kozlowski tady hraje soukromou detektivku, která vyšetřuje vraždy v sousedství. Vyšetřuje je hodně silné slovo, protože místo, aby šla po stopách, tak stopy následují ji. To si takhle jednou jde po ulici a něco uvidí nebo uslyší výstřel, tak se vydá celou věc vyšetřit a voilá, narazí na podezřelého z případu, který vyšetřuje. V 90 procentech případů se všechno děje ve dne, což nedává vůbec smysl. Na detektivku je to jednoduše příliš hloupé a na krimi příběh příliš vtipné. Situace jako „Já myslela, že tuhle budovu vlastníte vy.“ „Ne, já jenom vybírám nájem a posílám ho v obálce. Dělám to už dvacet let“ „Takže mi chcete říct, že jste nikdy neviděla majitele?“ „Ne.“ jsou na denním pořádku. A Kozlowská se jako detektivka ani nezeptá, na jakou adresu peníze posílá. Při sledování honiček a bitek jsem měl neustále pocit, že tohle nikdo nemůže myslet vážně. Kozlowski roli drsňačky totálně nezvládá a působí jako slon v porcelánu. Tohle je po právu zapomenutý průšvih. ()