Batman & Mr. Freeze: Supernula

• USA Batman & Mr. Freeze: SubZero
všetky plagáty

Batman a jeho přátelé budou mít po většinu času mráz v zádech. Jejich cesty totiž zkřížil nebezpečný Mr. Freeze. Touha zachránit svou ženu dohnala bývalého doktora Victora Friese k zoufalému činu, jenž přímo ohrožuje jednu z osob, jež je Batmanovi blízká. Dokáží ji Batman a jeho věrný pomocník Robin uchránit před ledovým dotykem smrti? (Caszidy)

CheeseFigure

Batman: The Animated Series z 1992 bol skvelým seriálom aj preto, lebo vedel pracovať s Batmanovými záporákmi, ktorých predstavil v sympatickom svetle. A nie je asi sympatickejší Bat-zloduch, ako Mr. Freeze, ktorý koná svoje zlé skutky, pretože chce zachrániť svoju ženu. V Batman: TAS mu boli dopriate dve epizódy - vychvaľované Hearth of Ice a neprávom prehliadaný Deep Freeze. A na Deep Freeze sa nepriamo nadväzuje. Mr. Freeze je so svojou zmrznutou ženou v Arktíde, ale niečo sa stane a on je nútený nájsť darcu orgánov, aby svojej žene zachránil život. Celkovo to pôsobí ako natiahnutejšia epizóda z BTAS. Úvod mi prišiel mierne roztiahnutý. Batman, napriek tomu, že je hlavný hrdina, tu nemá toľko priestoru, ten si pre seba kradne skôr Barbara Gordon. Na záver som čakal nejaký záverečný súboj, ten sa ale nekonal. Animácia je super, i keď sa našlo pár divne animovaných segmentov, napríklad pri automobilovej naháňačke, alebo lete Batwingom. Pochválim hudobnú stránku, či už úvodné Elfmanové tóny, alebo neskoršie použitý jazz. Celkovo Batman & Mr. Freeze: SubZero pôsobí skôr ako niečo, čomu by stačila jedna epizóda v rámci seriálu. Je tu skvelý Mr. Freeze, ktorého príbeh, začatý už v BTAS, pekne pokračuje a svojím spôsobom vrcholí (kebyže len tvorcovia The New Batman Adventures a Batman Beyond nemali potrebu sa k tejto postave vracať). Ak máte radi BTAS a obľúbili ste si Mr. Freeze, kľudne po tomto siahnite. Tých 70 minút nebudete pokladať za stratených. ()

liquido26

Ze všech animovaných filmů s Batmanem je tenhle nejslabší. Celý příběh se točí kolem únosu Barbary Gordonové Mr. Freezem. Batmana se na plátně skoro vůbec neobjevuje, kromě první scény s ním, v první půlce vůbec. Film, až na závěrečné finále, postrádá jakoukoliv akci. Jedním z několika kladů je částečný pokus o 3D grafiku. ()

ScarPoul

Dotačujúci filmový diel, predostierajúci nám dobre známu citlivú stránku Mr. Freeza. Čo sa týka súbojov, vyvrcholenia, alebo nejakého napätia - ako malý by som to hltal. Teraz ma to núti pousmiať ťa, čo nepovažujem za nič záporné. Najväčšiu radosť som mal ale s načrtnutia vzťahu Bruce, Dick a Barbara ako Batman, Robin a Batgirl. Tento film ak nič iné je pre mňa lákadlom na stiahnutie si pôvodného animovaného seriálu. Animácia, priestory a postavy sa mi páčia aj keď sú v určitom smere šablónovité. Ale preda len Temný Rytier z mesta Gotham bude vždy studnicou nezabudnuteľných príbehov o dobre a zle, ku ktorým sa vždy budem vracať. ()

PKD

Hodně dobré. V podstatě se dá říci, že jde o uzavření pribehu Viktora a hl. jeho ženy. Byť jeho osobní příběhová linka pokr. ještě v několika dílech. Ovšem Michal Ansara JE Mr.Freeze! A Kang. Ne ten ze Simpsonů, ale z TOSky. ;-) I když kombinaci 3D grafiky vs klasická animace, nepovažuji za příliš šťastnou. A vždy mě nehorázně pobaví ten dementní český překlad podtitulu. Supernula je ten, kdo s tímto názvem přišel. Leda tak. A nemyslete si, že je náhoda, že tento film vznikl rok po tom šaškoidním filmu s jiným mr.Freezem. Toto jest totiž odpověď anim. WB divize na Schumachera jak se to má správně dělati po stránce koncepce a scénáře. P.s. a jako jediný! DC animák začíná regulérním hud. Bat motivem od Elfmana, což docela umocňuje zážitek již předem. ()

Bounded

Na to, že se jedná o film do videopůjčoven, to nebylo špatné. Batman je sice ve snímku poměrně málo, ale vyvažuje to pokus zachytit vztah Dicka a Barbary. To, co se do seriálu nikdy nevešlo (protože dvacet minut je i někdy na tu akci málo) film jednoduše rozšířil a přidal úctyhodné zakončení Freezově příběhu, než ho v novém seriálu totálně pomrvili. Nelze než brát SubZero jako delší a vydařenou seriálovou epizodu. ()