Mladý Newyorčan Matthew se po nervových záchvatech dostane do zdravotnického zařízení, kde je mu určena diagnóza - paranoidní schizofrenie. Není schopen uspořádat si své věci a postupně se dostane k bezdomovcům. Hrozí mu, že si ho podrobí tvrdá parta z Fort Washingtonu. Zachrání ho vietnamský veterán Jerry, který ho považuje málem za svatého, neboť Matthew slyší "hlasy" a dovede utišovat bolesti... (oficiálny text distribútora)

Tomx112

Film z prostředí New Yorkských ulic. Zpočátku trvá než se člověk dostane do obrazu ale pak už ho děj vtáhne. Vypadá to jako klasický příběh o klukovi kterého se ujme starý muž a pomáhá mu protlouct se životem. Jenže tak jednoduché to není, Matt Dillon je totiž schizofrenik a slyší hlasy, co víc dokonce dokáže dotekem utišovat bolest a za to ho skupinka bezdomovců kolem něj začne považovat za svatého. Jenže ať se Danny Glover snaží sebevíc, stejně nakonec nedokáže držet ochranou ruku na Mattem tak často jak by bylo třeba. Tenhle se film se vám dostane do hlavy ať chcete nebo ne a donutí vás přemýšlet o hodnotách které berete jako každodenní samozřejmost. Za to by si zasloužil být v daleko širším podvědomí lidí. Každopádně 4 hvězdy bez jediného zaváhání. ()

kobejn

I pět je málo pro takovejdle film! ve všem je naprosto anti - americkej, komerční, mainstreamovej...velký respect si zaslouží evryone kdo se na tom filmu podílel: režisér Hunter - toho si pamatuju jen že natočil pár dílů Twin Peaks, Dillon - zahrát si v něčem takovym, klobouk dolů a zahrát si v tom rok po Singles! dva klobouky dolů! Glover: Super, naprosto, to samý - hrát v tomdle po Lethal Weapon 3? Velký respect!!! Big big big one! Chtělo by se mi říct na celé kolo - Motherfucker!!! To se jen tak nevidí...no a na důkaz, že to je opravdu naprosto neamerické můžou sloužit tržby - kdo by chtěl v usa ale i jinde vidět a dívat se hodinu a půl na smutnej film o nepopulárních věcech, který nikdo nechce vidět? Nikdo! Todle neni film pro potěšení, ale o to větší kredit si zaslouží ti, co měli odvahu a chuť "ztrácet čas" něčim podobnym...vybavila se mi během sledování jedna hláška z Krále Rybáře, spíš scéna, kde Jack Lucas znechuceně poslouchá, jak se šéfové studia baví o tom, že natočí nějakou "komedii o bezdomovcích". To je přesně ono - to je přesně to, co todle není - komedie o bezdomovcích. Fakt se divim, že si todle někdo lajznul...je to sice jenom film a nic to nezmění, ale obdiv si to zaslouží, no doubt. ()

Martin741

Reziser Tim Hunter /serialy Zlocin v Ulicich a 902 10/ natocil vyborny film o cloveku so schizofreniou. Hlavnej ulohy sa ujal Matt Dillon /Rumble Fish, The Outsiders/, ktory ale nevie hrat. Postupne sa nieco buduje, film ako celok funguje, dialogy taktiez. Kulisy na urovni, akurat Ving Rhames /Kenneth z filmu Dawn of the Dead 2004/ nepredviedol dohromady nic. Glover /Smrtonosna Zbran 1/ taktiez nula bodov. 76 % ()

xander

Kruto realistický snímok o hľadaní nádeje na lepší život, o tom že strýčko Náhoda je riadny somár. Kedˇ sa dostanete až na samotné dno ludskej spoločnosti, musíte denne bojovať o prežitie a aspon kúsok miesta na prespanie, kedˇ si uvedomíte nespravodlivosť a zlobu tohoto sveta. A nezblázniť sa pri tom s toho všetkého. Pretože zachovať si úsmev na tvári kedˇ prídete ovšetko a vo vnútri musíte bojovať s rôznymi nástrahami, predsa len nedokáže každý. A každý má svoj príbeh. Tento film so skvelými hereckými výkonmi Matta Dillona a Dannyho Glovera je jeden z nich. ()

emma53

Takový svět sám pro sebe, kterému moc nerozumím s příběhem, který je velmi těžko uvěřitelný, ale o tom to asi nebylo. Nevím přesně, co nám chtěl Tim Hunter sdělit a myslela jsem si, že celým příběhem projdu bez jakékoliv citové úhony, abych v závěru zjistila pravý opak. Neuvěřitelné, ale dojemné. "K životu potřebujeme srdce, které tluče, ale i srdce, které hladí." ()

• Aby se Danny Glover vžil do role bezdomovce, kterou v tomto filmu ztvárnil, před natáčením s několika skutečnými bezdomovci udělal rozhovor, na jeden den jako bezdomovec převléknul a vyrazil do města. (slatkac)