V nudné atmosféře amerického Zapadákova se dospívající mládež chce vymanit ze stereotypu spořádané rodiny, ke kterému je nutí jejich rodiče. Mladí nemají ve městě téměř žádnou možnost zábavy, jejich názory nikdo neposlouchá. Drobné přestupky v podobě alkoholu a drog se stupňují a dospělí se je snaží zarazit utužováním disciplíny a sankcemi. Situace v zapadlém městečku je napjatější, reakce na zákazy bouřlivější. Stále větší dusno spěje k výbuchu. (rikitiki)

choze

Solidní coming of age o nudících se teenagerech a nudných rodičích, vrcholící poněkud za vlasy přitaženou násilnou vzpourou děcek. Většinu času vidíme děcka bez nějakých možností se bezcílně poflakovat, tlachat, pařit, fetovat, muchlovat se a drobně krást (zatímco rodiče řeší jen svoje kšefty a policajti si marně hrají na drsňáky), přesto se na to dobře kouká a byli mi velice sympatičtí, prostě normální puboši. Napětí mezi děcky a rodiči ale eskaluje a jakmile se děckám dostane do ruky pistole, je jen otázka času, kdy se to definitivně posere. Mladej Matt Dillon je dobrej frája. ()

fragre

Tak nevím. Jistě, je tu bezútěšná čtvrť, jsou tu rodiče, kteři na děcka nemají čas, pak škola, která už na to nemá, aby cokoliv řešila a policajt s totalitními sklony, leč to neznamená, že někteří z těch týnejdžrů nejsou oprsklí hajzlíci. Je to velmi americké, tedy vyhnané do extrému, takže závěrečná vzpoura adolescentů vypadá jak začátek občanské války. ()

Han22

První krimi/thriller ze 14 kousků v roce 1979. Teda opravdu spíše drama než krimi o partě hajzlíků, pardon teenagerů kteří řádí v maloměstě. Není to špatně natočené - teenagery hrají opravdu teenageři a ne 25letí herci, je tu slušná muzika a brutální finále. Problém je že příběhy o dětské kriminalitě mě nikdy nebavily, něco o jako filmy z ghetta. Ano rodiče nic nezajímá a poldové jsou moc horliví, ale to mám fandit zmetkům co se poflakují, vykrádají byty, fetují, ani bouchačky jim nejsou cizí a ve finále všechno zdemolují? Slušná 3* záležitost která šla absolutně mimo mě. ()

Troniq

Tak kdo by nechtěl mít děcka co dýlujou haš a LSD, možná ti prolezou barák a něco si půjčí, nebo si půjdou na pole zastřílet ze šlohnutýho kvéru. Na druhé straně přeaktivní cop pigs, přesněji jeden strážník, kterýmu se o mládeži musí natuty i zdát. Geniální výpověď na téma americkýho snu, zazobánků co na svý děcka nemaj čas a nudnejch prérií, kde ještě nedávno kočovali kovboji a dneska tam jsou uměle zavlažovaný trávníky a velký bazény. Možná bych z toho taky šílel. Dobrá otázka, kdo byl vlastně ten hlavní badass. A kdo za všechno může? Že by zase Kalousek? Tuhle anarcho agitku jsem si dost užil. Škoda jen některých nepřesvědčivých a prkenných výkonů mladých herců. ()

rikitiki

Podívala jsem se na film, protože patřil k oblíbeným Kurta Cobaina, zmiňuje ho v dokumentu Kurt Cobain: Montage of Heck. Docela rozumím, co se mu na filmu tak líbilo - vzpoura proti dusivé atmosféře maloměsta má pořád docela sílu. Horší jsou ale některé herecké výkony dospívající mládeže. ()

• Kurt Cobain napsal skladbu "School" z alba "Bleach" na základě tohoto filmu. Byl jeho nejoblíbenější. (Punisher)