Cleveland show

• USA The Cleveland Show
Ukážka z filmu
USA, (2009–2013), 32 h 13 min (Minutáž: 21–22 min)

Hudba:

Walter Murphy

Seth MacFarlane, Sanaa Lathan, Alec Sulkin, Marina Sirtis, Jason Sudeikis, Will Forte, Rutina Wesley, David Lynch, Lucas Grabeel, Josh Gad, Beth Littleford (viac)

Ve spin-offu oblíbeného amerického seriálu Griffinovi se setkáme se sousedem Petera Griffina, Clevelandem Brownem. Poté, co ho jeho žena Loretta podvedla s Quagmirem a utekla od něj, dává druhou šanci své středoškolské lásce Donně, kterou opustil manžel. Brown se za ní přestěhuje do svého rodného města ve Virginii, i se svým synem Clevelandem Juniorem. V jejich novém bydlišti je čekají Donniny děti - šestnáctiletá Roberta a ženami posedlý pětiletý Rallo - a také noví sousedé - ukřičený buran Lester či manželský pár medvědů Tim a Arianna (kteří jsou dost citliví na to, když někdo upozorňuje, že jsou medvědi). (TV Prima)

Ukážka z filmu

DocBrown

Já to naopak chápu, proč zrovna Cleveland. Oni nemohli riskovat, že by z Family Guye sebrali významnou postavu, protože by pak šel Family Guy dolů. Nevýrazný Cleveland odešel a tvůrci měli spoustu prostoru jeho postavu rozvést. Myslím, že se to poměrně povedlo (jeho přitroublý hlas je super, v českém dabingu ale hodně ztrácí), ale zatím chybí výraznější vedlejší postavy, snad kromě medvěda ... Poměrně rychle se ale kvalita dál propadá a je nutné "zachraňovat" seriál postavami z Family Guye. ()

Sancoo

Podle mého názoru spíše zbytečný spin-off, když už tak měli vybrat spíše Quagmira. Rozhodně by to slavilo větší úspěch. Seriál jsem sledoval v telce, když byla zrovna nuda, nebo jsem měl čas, ale rozhodně mě to nechytilo natolik, abych tomu věnoval větší pozornost. Nemůžu tvrdit, že jsem se občas nezasmál, ale rozhodně to nebylo tolikrát jako při sledování Family Guye. Slabý odvar za 2*. ()

Tom Riddle

Mám rád Family Guye i American Dada, i když obojí je často stupidní a extrémně nevkusná zábava. Obojí má totiž nápady a spoustu svérázných postaviček se sobě vlastním humorem a jasně definovaným charakterem. Spinoff Clevelanda nemá ani jedno. Dobrosrdečný a nekonfliktní Cleveland, jakého známe z FG, tady mění charakter nejenom z dílu na díl, ale i ze scény na scénu, a přepíná z původní osobnosti do černé variace na Petera Griffina, z té na tyrana, co šikanuje vlastního syna, potom se sám nechá šikanovat miminem, do toho rapuje o prstění a fetování, a tak dále a tak dále. Už tak je dost zarážející, že ani u leada seriálu nejsou tvůrci schopni sebemenší konzistence, mnohem horší je to co se vedlejších postav týče, ty totiž nemají osobnost žádnou. Jedinou výjimkou je pětiletý Rallo, který se chvíli chová jako gangster a chvíli jako skutečné malé děcko, a příležitostně vyvolá aspoň nějaké, byť ojedinělé pousmání. Jinak je Cleveland Show až překvapivě prostá jakékoliv inspirace, scénáře dílů by mnohdy nevystačily ani na dvouminutový skeč, natož dvacetiminutový díl, seriál prakticky nikdy nemá co říct, což je fakt, který se snaží zakrýt horou blitek, obrazných i doslovných (running joke, kdy se někdo poblije stylem Sheily ze Santa Clarita Diet, pročež způsobí explozivní blití u všech okolo, je dost možná nejhorším running jokem, který znám), a od odpadu tak Clevelanda dělí jen Rallo a občasně vtipný cutaway gag typu FG. ()

walkingdead

Zatím jsem viděl jen úvod a zajímalo mě, v čem to bude stejné a v čem jiné než Family Guy. No a zatím musím říct asi tohle: "rodinka" je takřka věrná kopie Griffinů. Nechybí ani mluvící zvíře, jen s tím rozdílem, že pes byl upgradeován na medvěda a narozdíl od Briana má vlastní dům. Ale musím říct, že zábavné to zatím je. Jenže... zatímco Peter Griffin je jakási unrated verze Homera Simpsona, Cleveland se dá spíše přirovnat ke Kirku Van Houtenovi. Tak uvidíme, jak dlouho jim zábava vydrží. ()

B!shop

No moc nechapu, proc kdyz uz museli udelat serial nektery postave z Family Guy, musel to bejt zrovna dosti nevyraznej a nezajimavej Cleveland, misto toho bych daleko radsi sledoval akcicky super dobytkare Quagmirea, ale ve vysledku to je docela fajn zabava, ktera sice pouziva podobny schema jako Family Guy, takze nechybi flashbacky, particka kamosu v hospode, obcas znacne uchylacky pribehy a fotrik, kterej je dobrak a co muze posere. Proste slabsi odvar z Family Guye, kterej by byl dejme tomu ultra edice a tohle je jen takova basic. Coz ale neznamena, ze bych se nebavil, vzdycky rad kouknu na novej dil, v kazdym je cemu se zasmat, i tady se najdou zajimavy vedlejsi postavy, no a animace je na fajnovy urovni. Proste jako vypln pri cekani na novej dil Family Guye nebo American Dada se to hodi. ()

• Rallovo skůtečné jméno je Monclaire Tubbs. Rallo je pouhá přezdívka. Clevelandovo prostřední jméno je Lou Albano. Roberta se jmenuje celým jménem Roberta Coretta Tubbs. (Martin_W)
  • Přestože byla pilotní epizoda odvysílána až 27. září, na internet unikla již během června. (Martin_W)