Brian Dennehy je vážně zraněn a opouští policii. Vydává se na dráhu spisovatele a stává se úspěšným autorem.  Policista Meechum (Brian Dennehy) je ve službě vážně zraněn a opouští proto policii. Vydává se na dráhu spisovatele a stává se úspěšným autorem. Jednoho dne ho osloví Cleve (James Woods) se svým příběhem. Meechum začíná psát knihu dle vyprávění nájemního vraha Cleva, který se touto zpovědí chce pomstít svému bývalému bossovi. Kniha může zůstat nedokončena, když Meechum zjistí, že jedním ze střelců, kteří způsobili kdysi jeho zranění, je Cleve... (oficiálny text distribútora)

Tommassi3

"Musíš pochopit, Dennisi, že to byla moje práce !!" - "Díky tomu tě můžu usvědčit, ale určitě ne pochopit.." Svět je plnej bláznivejch úchylů a právě ty do svých scénářů výborný béčkař Larry Cohen zakomponovává téměř vždy.. Proto je mám taky tolik rád..;) Stejně jako filmy silně nedoceněného režiséra a bývalého policisty Johnyho Flynna, jehož nejtypičtější oblíbený motiv jakési osobní spravedlnosti jeden velmi snadno odhalí i zde, ve snímku, který stojí především na herectví ostřílených mazáků Jamese Woodse a Briana Dennehyho a také chemii mezi nimi.. Velmi dobrá a drsná buddy krimi s lehce úspornou režií.. ()

Lacike

Divný mix buddy movie a filmu v ktorom si ide polda a zloduch celý čas po krku. 90% filmu sa zloduch zahráva s poldom jak mačka s myšou a evidentne mu to robí dobre. A až vo finále zloduch prekvapivo vymekne a zbytočne sa obetuje. Čo ma celkom nasralo. Celý film stojí na frajerskom Woodsovi, ktorý prehráva jak o život. Dennehy je tu za nevýrazného vola a keby nemal tak majestátnu postavu, tak si ho vlastne ani nevšimnete. Akcie je minimum. Pár menších oldschool krvavých prestreliek. Ten nápad nie je blbý, ale prevedenie je dosť nezáživné a zastaralé. Remake tohto filmu by nebol zlý nápad. P.S: CZ dabingy tohto filmu sú o ničom, takže odporúčam originál s SK titulkami. 5/10. ()

Juto

Nájomný vrah osloví spisovateľa (bývalý policajt) , aby mu pomohol vytvoriť jeho ďalší bestseller, no násilný svet, ktorého bol súčasťou, má iné plány. Je to solídny triller, ale celkovo priemerný. Ústredné výkony tomu tiež veľmi nepomáhajú, hoci obe sú dosť dobré na to, aby udržali diváka o film záujem. 6/10 ()

ink flo

Formálním zpracováním těžkej průměr, 80´s feeling v tomhle případě spíš vadí (hlavně otřesné Yamaha DX7 onanie), ale děj je dostatečně pulpová a miglá variace na buddy movie, která dává dohromady nesourodou dvojici policajta/spisovatele a nájemného vraha. Kdy ho vrah osloví s tím, že má pro něj námět na další knihu a že mu odhalí všechno, co tajně páchal pro svého bývalého zaměstnavatele, šéfa nedotknutelné korporace. Takže spolu různě jezdí po Americe, hádají se a sbližují zároveň, do toho jim jde po krku ten šéfík a tak no. U výkonu James Woodse celou dobu těžko říct, zda je fenomenální, bizarně panoptikální, nebo (ne)záměrně oboje. ()

choze

Larry Cohen je tu cítit jak v zajímavé zápletce, tak v několika fajn scénách (od úvodní loupeže, přes párání šatů vydavatelky, až po finále) a hláškách, ale pátrání ústřední nesourodé dvojice polda-zabiják je celkem nuda. Dennehy je až moc morous, Woods je fajn, hlavně když se na konci prostřílí a prohláškuje záporákovým domem, ale už byl schopen výraznějších a zábavnějších kreací a jeho postava je moc rozpolcená mezi trochu legračně tajemným a drsným a zároveň přátelským a sdílným zabijákem. Líbila se mi kamera, která se zaměřovala na zaplňování záběrů členitým městským prostředím. ()

• Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii, v New Yorku a v El Pasu v Texasu. (rafix)