Cesta domov

Po smrti své milované matky, která nepřežila autohavárii, zůstane třináctiletá Amy Aldenová na světě docela sama. Proto se musí dívka přestěhovat ke svému otci Tomasovi, kterého vlastně vůbec nezná. Soužití malé dívky a podivínského umělce a pilota je zprvu velmi těžké... (oficiálny text distribútora)

Radek99

Takhle má vypadat rodinný film, vlastně pohádka, v níž se může každý divák snáze identifikovat se svou postavou - děti s hlavní prepubertální hrdinkou (je žensky křehká a zároveň prožívá klukovská dobrodružství), otcové s hračičkářským kutilem letcem, neboť každý správný chlap je takovýhle velký kluk nadšenec, a matky s tím křehkým rodinným poutem, která se tvoří a zesiluje mezi otcem a dcerou ... i když se nabízelo napsat spíš s těmi ... husami? :-) ()

mira.l

Bych řek, že z ornitologického hlediska je to pěkná kravina, ale co už :). Koukalo se na to docela dobře, Anna Paquin byla dobrá herčka už jako dítě, záběry housat i hus už poněkud odrostlejších taky potěšily. Snad jen ten nízký průlet centrem Baltimoru si mohli autoři odpustit, to působilo dost pitomě ... ()

sigf07

Zkrátka byla puštěná televize a tenhle film náhodou dávali... Po první půlhodině jsem měl dojem, že je to jen další prvoplánové rádoby drama, kdy se až přehnaně snaží hrát na city- a moc jim to nejde. Nepřepnul jsem to jen proto, že se mi nechtělo hledat ovladač... V druhé půlce jsem už svůj názor poopravil, děj nabral na zajímavosti a některé scény vypadaly fakt úžasně. Dávám 60%, film je docela dobrý nadprůměr ale chyb se nevyhnul... místy je navíc až moc patetický. ()

PTuranyi

Pekný rodinný film, ktorý je podobne ako novší film Rozprestri krídla o vzťahu človeka a prírody. Tentokrát je však inšpirovaný skutočným príbehom. Produkcia je dobrá aj keď pri detailných záberoch Amy na rogale vidieť, že sú natáčané pred zeleným plátnom. Príbeh je vyrozprávaný uvoľnene bez tlaku na veľkú dramatizáciu hoci niekoľko dramatických momentov tu je. Herecky to nie je na Oskara, ale svoje roly hrajú herci dobre. Pre Annu Paquin bola úloha Amy len treťou skúsenosťou, ale za sebou už mala Piano a Janu Eyrovú. Jeff Daniels, ktorého si všetci asi pamätajú z filmu Blbý a blbejší, si tu pre zmenu zahral bláznivého rojka, ktorý sa nebojí nechať dcéru riadiť rogalo. 70% ()

charge odpad!

Filmy s Jeffem Danielsem mám celkem rád, ale tenhle byl zkrátka ústřel, celej film o husách od jejich zrození až po jejich vzlet do teplých krajů, do toho ještě fakan, kterýmu není nic dost dobrý, její otec typicky fousatej a vlasatej aktivista, stupidní bengaboy, kterej se chce ptáků zbavit tím, že jim přistřihne křídla, aby pak nemohli vzlétnout, potom ale nechápu jak se jich chce jinak zbavit, poté následuje hodinové učení ptactva s pomocí rogala jak létat, od poloviny nesledovatelný. 0% ()

• Film je volně inspirován skutečným příběhem kanadského vynálezce, ultralightového nadšence a umělce Billa Lishmana, který v roce 1993 absolvoval úspěšný let, vedoucí hejno hus z kanadského Ontaria do jejich zimoviště v Severní Karolíně. (peetriss)
  • Film byl původně natáčen pod názvem Flying Wild a tento název nesl i prvotní trailer. Několik týdnů před uvedením do kin byl však film přejmenován na Fly Away Home. (peetriss)