Šest mladých přátel z New Yorku spolu rozmlouvá, setkává se a miluje, ale pouze po telefonu! Americká komedie oceněná Zlatou kamerou na MFF v Cannes (1995). (oficiálny text distribútora)

Radyo

Tak trochu absurdní fraška, která se ovšem v dnešním přetechnizovaném světě může brzy stát realitou. Realitou, v níž se lidé budou "střetávat" jen pomocí komunikačních technologií a osobní kontakty a setkání se stanou přežitkem minulosti. Upřímně - nechtěl bych se toho dožít. Ale pokud na to koukáte s nadhledem, je to velmi dobrá zábava. ()

Angerr

Velice ulítlý film, ve kterém postavy jinak než po telefonu spolu mluvit neuslyšíte. Jak také jinak, když jsou hrdinové pořád zavaleni prací a byrokracií a na přátele ani navazování vztahů nemají čas a s rostoucí osamělostí u svých počítačů ani odvahu. Černý humor svazuje celý film a nutí ho zůstat v komediálním žánru, což sice asi není jediný způsob, jak dané téma zpracovat, tady to ale vyšlo výborně. A závěr nezklame. 8/10 ()

J. K. Lister

Docela zajímavý příběh o současných Velmi zaneprázdněných lidech - to se dá říct i dneska.Ale jak se zachováte, když vám někdo blízký odejde? Samozřejmě, že na každého to působí jinak, stejně jako na protagonistech tohoto filmu, jejímž pojítkem je telefon a na této vlně se celý příběh o strastech a radostech života odvíjí, partě lidí, kteří jsou na drátě. ()

see_sawandrew

TENTO FILM CHCI VIDĚT ZNOVU! Obrovské množství paralelního střihu obrazu a zvuku mě v této hořké komedii odrovnal, a já se skvěle bavil, přestože jsem hluboko v duši vnímal smutnou realitu, již tento film zprostředkovává. Lidé, kteří v podstatě žijí po telefonu, jsou nejlepší přátelé, ale stejně nemají čas ani odhlodlání se setkat osobně, si mě naprosto získali. Bohužel se takové věci dějí dodnes, byť se hlavním takovým médiem stal internet. Vynikající film, který nutí k zamyšlení zejména ty, kteří žijí více v médiu než v životě. A na bránici zase spolehlivě zaberou detailní příběhy morbidní tetičky. 90% ()