Carl, Bobby a Ray, malí zlodejíčkovia, sa pripravujú na svoju veľkú akciu - lúpež vzácnej zásielky mincí. Lenže práve v tom období privezie teta Kitty jedenásťročného Timmyho (Macaulay Culkin), o ktorého jeho znechutený otec Ray (Ted Danson) nikdy nejavil, a ani nejaví žiadny záujem. Bystrý chlapec sa veľmi rýchlo dovtípi, ako sa veci majú a využije príležitosť. Po vydarenej krádeži sa mincí zmocní a schová ich. Chce ich s otcom vymeniť za niekoľko láskyplných dní. Po márnom prehováraní nakoniec Ray na synove požiadavky pristúpi. Trojica lupičov sa vydá s chlapcom do lunaparku, Ray ho vezme na ryby a učí ho nahadzovať. Pomaly sa zbližujú. Rayovi sa úloha otca celkom zapáči. Všetko by bolo v najlepšom poriadku, nebyť mladej kriminalistky Terezy Walschovej (Glenne Headlyová), ktorá  pátra po zlodejoch. Keď Timmymu náhodou zabráni vbehnúť pod auto, vďačný chlapec ju pozve na kávu a predstaví otcovi. Ako sa bude príbeh ďalej vyvíjať iste nie je ťažké uhádnuť... (TV Markíza)

Davson

Macaulay Culkin měl zůstat u Sám doma 1+2 a dál se schovat někam daleko od filmu. Jeho ostatní filmy nejsou zdařilé a komedie nejsou vtipné. Tady tento film je slabý od začátku do konce a žádnou salvu smíchu nečekejte. Navíc scénář je prostoduchý a 11- tiletý Timmy je mentálně na úrovni dospělého - chytré děcko, co ví vše nejlépe a rodič neschopný být autoritou. Děkuji, nechci. ()

Hepy13

Přesně tyto rodinné komedie z devadesátých let mám hrozně rád. Tenkrát se tyhle filmy točily docela často. A jako nejedna rodina, jsme jich doma měli plno na vhs kazetách. A tak jako spousta dalších filmů pro celou rodinu (Táta v sukni, Kapitán Ron, Maska, Přes palubu, Lhář lhář, Ace Ventura....) měli i Kšefty s tátou nejošoupanější pásek. Viděl jsem tenhle film přibližně dvacetkrát, je to moc pěkná a zábava. ()

TheMaker

::::::::::::::::::::::: Miluju tenhle film !!! Jako malý jsem se na něho mohl dívat pořád dokola ! Bavilo mě to dokonce více, než Sám doma ! Ted Danson je moc příjemný herec, kterému to tady moc sekne ,-) Dohromady všichni herci jsou tady super. Tak trochu moje srdcová záležitost ! :-) Příjemný film, který Vás neurazí ! Doporučuji ! :::::::::::::::::::::::::: ()

tron

Prijateľná rodinná krimi komédia, ktorá vás naučí minimálne to, že zubnú kefku treba meniť každé tri mesiace resp. každé ročné obdobie. Vtipy sú pomerne detské, ale občas zabavia. To však nie je zásluha otravného Culkina, ktorý mal v tom čase už nekompromisne za sebou rozkošné doby Samého doma, ale dvojice tupých zločincov. Ich hereckí predstavitelia si scény ako „golf“ alebo „krokovanie“ zjavne užívajú. Mňa osobne najviac nepotešili tony klišé v scenári, ani neznesiteľne nudná romantická linka (ktorá je na hlavný dej namontovaná poriadne nasilu), ale môj obľúbený herec Ted Danson. Tentoraz s vrkočom. Ted i banálny prerod z hajzlika na čestného cukrára dokáže zahrať tak dôveryhodne, až je krajne sympatický. Howard Deutch (PERFEKTNÁ DOVOLENKA) je poctivý rutinér, ktorý nerobí bohovské, ale ani vyložene zlé filmy. ()

Ded@M@tes

Macaulay Culkin v rodinné komedii, na tento snímek vzpomínám rád.. Viděl jsem ho už před několika lety a vždy jsem potěšen, když se objeví v televizi. Jestli máte rádi tohoto herce, tak si tento film určitě pusťte. Na ´´Sám doma´´ to nemá, ale na příjemné odpočinutí to stačí. ( Hodnocení: 7/10 ) ()