Všeobecně řečeno, jediné, co druhořadý vyhledávač talentů a mluvka Sammy Kamin má, je dobrá vyřídilka a umění přesvědčovat. A právě nyní objevil šanci velikou...220 cm. Sammy je odhodlaný přivézt svůj čerstvě objevený talent z rumunského venkova do USA a získat naivního obra pro svou věc... Ale co způsobí tenhle laskavý a jemný gigant ve světě, kde nikdy neviděli nikoho takhle velikého? Určitě Vás dobře pobaví zábavný Billy Crystal a skutečný basketbalový hráč Gheorge Muresan. Velké ambice a opravdu vysoká postava je přesně to, co potřebuje, aby se stal Sammyho favoritem. (oficiálny text distribútora)

Lacike

Taký priemerný mix drámy a komédie o tom, že showbiznis je krutý a nemusíte to rozchodiť aj keď ste poriadny obor. Videl som to už dávnejšie a aj to len kvôli Seagalovi. Ešte tu vyzeral jak akčná hviezda a nie nejaký hroch. Ale prekvapivo tu príliš sympatický nebol. Až je mi divné, že prijal taký typ úlohy. Raz sa to ale pozrieť dá. 5/10. ()

SOLOM.

Nenáročný kousek, který se z části natáčel i u nás a zahrálo si tu i několik českých herců. Našel bych tu několik povedených – vtipných momentů, ale ten začátek mi přišel spíš trapný. Po přesunu do států se mi to líbilo víc – nejen co se dramatické a humorné stránky týče. Nechybí tu ani trocha potřebných emocí – zvláště když lidi rádi využívají (no spíš zneužívají) extrémy (no prostě lidi co se od většiny něčím liší…). Billy Crystal podal slušný výkon a hráč NBA Gheorghe Muresan nebyl vyloženě marný. No já se i tak nejvíc těšil na svou oblíbenkyni Joannu Paculu, no a štěk Stevena Seagala úsměvný, leč rozhodně ne špatný. ()

soukyd33

Přátelství, to tu je asi nejvíce vidět. Poznámka: Steven Seagal zde hraje jen jako v Hollywoodu. Malá ukázka toho, co umí velmi dobře. Příběh se děsně táhne, a až je konci jsem hodnocení změnil k lepšímu. Přesto se na tento film asi už nepodívám. Poznámka: Život člověka nad 210 cm není tak úžasný, jak si každý myslí. Hvězdiček 2 ()

Epistemolog

Průměrný americký herec a bavič Crystal (komentoval i Oskary) ve své nejlepší roli výřečného byznysmena, který žije prací a rodinu má až na druhém místě. Jeho žebříček hodnot se změní poté, když po autohavárii skončí jako lazar v kláštěře, kde narazí na 2,31m vysokého mnicha mluvícího 5ti jazyky. Tragikomedie nastává, když se oba povahově tak rozdílní lidé začnou sbližovat. Krásné amazonky Quinlanová a Pasculová dodávaly filmu romantický nádech. Mihne se zde i pár českých herců díky tomu, že se některé pasáže točili v ČR. ()

sniper18

Je to dosť dobrý rodinný film. Má dobrý príbeh o filmovom agentovi, ktorému sa v poslednej dobe nedarí a aj jeho posledný objav ho prepustí. A ked´ mimo civilizácie objaví mimoriadne vysokého, priateľského a vzdelaného muža, uvidí v ňom svoju poslednú šancu a urobí všetko preto, aby ho dostal do filmu. Spracovanie sa mi páči, síce prvý dojem nie je práve najlepší, film pôsobí ako nejaká nevydarená komédia, ktorá chce byť za každú cenu vtipná, ale našťastie to čoskoro prestane, film sa upokojí a už je celý čas príjemný, s občasným miernym humorom a jemným nádychom drámy. A kedže sa tento film mierne týka aj samotného točenia nejakého filmu, tak veľmi chválim, že si tvorcovia vybrali samotného Stevena Seagala, ktorý sa tu často spomína a na niekoľko minút sa tu aj objaví vo výbornej, mierne komediálnejšej úlohe, kde hrá sám seba a je to vrchol filmu. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavné duo Billy Crystal a Gheorghe Muresan je veľmi dobré a k tomu ešte malá úloha Seagala a príjemné vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka nie sú ničím výnimočné, ale pre potreby filmu plne dostačujúce. Tento film presne spĺňa to, čo sa aj od neho dá čakať, je to milý, príjemný film pre celú rodinu, ktorý ma veľmi potešil malou účasťou Stevena Seagala. Objektívna kvalita filmu- 62%, film sa páči mne na 65%. ()

• Film se natáčel částečně v Čechách, konkrétně v Českém ráji. V závěru se objevuje záběr na hrad Trosky. Kaplička, kolem které v úvodu filmu projíždí Sammy (Billy Crystal), se pak nachází v obci Borač v okrese Brno-venkov. Točilo se taky na hradě Pernštejn (Tryskomyš)