Kauza husľového virtuóza Leslieho Nielsena, ktorého obvinili z vraždy milionára, patrí k tým najbláznivejším prípadom, aké FBI zaznamenala počas celej svojej histórie! (TV JOJ)

Krt.Ek

Viděno třikrát. Napoprvé (klidně by tu mohlo být i "svého času"), to mně mohlo být maximálně jedenáct dvanáct let, mnou komentovaný film zarezonoval více než Bláznivé střely. Po létech, napodruhé, když jsem si pln očekávání sehnal DVD s tímto filmem (kolik mně mohlo být teď? určitě ne víc než osmnáct; nebyl jsem tedy o tolik starší, mentálně jsem však byl, očividně, někde úplně jinde...), zjistil jsem, že to žádná sláva není (oproti již zmiňovaným Bláznivým střelám), pročež se mi prvotní fascinace stala otázkou. Nutno podotknout, že otázkou nikterak naléhavou; nemyslel jsem si, že se k Utopenci na útěku ještě někdy vrátím. Avšak včera jsem náhodou potřetí vstoupil do téže řeky, a víte, co jsem zjistil? Ne, nevybavil jsem si, proč u mě Utopenec napoprvé tak zabodoval, to vskutku ne. Utvrdil jsem však v tom, že se jedná o film, který si trochu té naší pozornosti zaslouží (co to pro nás diváky je, těch necelých devadesát minut? nic, co bychom nezvládli za necelou hodinu a půl hodiny!). Když už nic jiného, je radost rozpoznávat jednotlivé odkazy k již klasickým (kanonickým) filmům (Uprchlík, Mission: Impossible, Obvyklí podezřelí, Titanic, Na sever severozápadní linkou atd.) Nadto však (a to je právě "něco jiného" vysmívající se té podivné floskuli "když už nic jiného"), Richard Crenna (trans)formující Tommy Lee Jonese je precizní. Nyní (klidně bych mohl napsat "závěrem") si dovolím promluvit k vám, fanouškům parodií, nenechte se zastrašit (nejen) mým hodnocením a riskněte to! 60% ()

ScreamJay

Sice už to není ten Leslie, který nás odbourával v Bláznivých střelách jako polda Frank, ale tady pořád ještě ukazuje, že ne nadarmo patří ke špičce na komediálním nebi. Utopenec je celkem dobře udělaná parodie jež nemá tendenci přecpávat scény šílenostma a drží přesto diváka v dobré náladě. Příběh má děj, leckdy trocha pomatený, ale má. A scény samotné jsou na dobré parodiální úrovni, takže projížďka ve voze plném dětských plenek s patřičnou náloží, boj s přísavkama nebo romantika ala Titanic, již stojí v cestě jediný most, to vše stojí za shlédnutí. Leslie, jen prosím, pokud bude sloužit zdravíčko, pokud budou kvalitně fungovat naslouchátka a taky pokud bažant bude v pohotovostní poloze, už netoč hovadiny typu Vesmírné prdy, stačí se držet středního proudu ala tenhle tvůj Utopenec. Mohly by to být čtyři hvězdičky, ale bohužel sem tu jednu někde utopil. ()

Gilmour93

Představte si, že by byl Nielsen americký prezident (první původem z Kanady!) a v televizním projevu z Bílého domu by s vážnou tváří oznámil, že do týdne bude konec světa. Věřil by mu vůbec někdo..? Pokud je to váš první film v životě, budete zaručeně v koncích, ovšem pokud jste (nejlépe několikrát) viděli například Davisova Uprchlíka, oceníte Leslieho šílené kousky v kulometném tempu či všeznalého R.Crennu, který je na své podřízené náročnější než samotný Samuel Gerard a snad nakonec i shovívavě mávnete rukou nad občasným sklouznutím humoru (především toho audio) k lacinosti. Rybářská nástěnka s Buzzin Frogem a padající hrnek mě opravdu dostali. A potom? Myslím, že o Ryanu Harrisonovi už nikdy neuslyšíte... ()

Henk123

Slabší jak bláznivá střela, ale stále ten skvělý Frank Drebin. Nejlepší komik a doba, kdy ještě parodie na filmy měly trochu úcty k divákovi, absurdnosti měli svou hranici, humor k zasmání - obvzlášt pokud byl dirigován Leslie Nielsenem. Nikoliv absolutní slátaniny pro ''braindead'' teenagery a podobné potraty. Takže tak. ()

GilEstel

Film těžící čistě z úspěchu BLÁZNIVÉ STŘELY a popularity Leslieho Nielsena. Povedených je ale jen několik parodických scén na UPRCHLÍKA. Upřímně jsem se zasmál jen při kratičké parodii POBŘEŽNÍ HLÍDKY (ta byla si nejlepší). Jinak slabota. Pokud nejste Leslieho skalní fanoušci, mohu film vřele nedoporučit. 27% ()

• Leslie Nielsen přiznal, že to bylo jedno z nejzábavnějších natáčení, které kdy zažil. (Beckett51)
  • Tvůrci umístili pár gagů i do závěrečných titulků. Můžete si tam tak například přečíst Lottery Numbers (čísla ve sportce), Menu of the Day (jídlo dne), "Interns We Had Sex With" (asistentky, se kterými jsme spali), "Things That Were Stolen" (věci, které byly ukradeny), "People In Crew Who Smuggled Cuban Cigars Out Of Canada" (lidé ze štábu, kteří pašovali z Kanady kubánské doutníky) nebo "People Nobody Cares About" (lidé, na kterých nikomu nezáleží), kde jsou titulky záměrně urychleny. Celé titulky končí hláškou "Movie's Done". (becki_tu)
  • Většina postav ve filmu se jmenuje podle názvu měst ve státě Minnesota. Scénárista Pat Proft je totiž z Minnesoty. (becki_tu)