Karlos80

Nízkorozpočtové policejní drama-thriller ze světa prostituce, divoký gangster který spravuje kruh prostitutek má problémy, někdo mu v Torontu střílí jeho ovečky, dokonce jsou zabiti i někteří tajní policisté kteří se snaží proniknout do obchodu se šlapky. Nejlepší na tomto filmu byl Paul Williams v krásně a s velkou chutí zahrané úloze chladného pasáka, ale se srdcem na pravém místě, a Richard Crenna jako policajt. Příběh byl slabší, film nebyl zas tak až moc napínavý ani akční, je to dost pomalé a nudné, především druhá polovina, konec se ale povedl a mě osobně rozhodně překvapil a trochu i šokoval. Všechny vraždy tady má na svědomí tajemný sniper (sériový vrah), který si své pečlivě vytipované oběti ještě předtím než je zabije natočí (pomocí kamery kterou má namontovanou na efektní pušce s tlumičem), fotografie pak odesílá policii, kde se jim touto formou vysmívá, směje se její bezradnosti a bezmocnosti jej chytit! První vražda v koupelně byla asi nejzajímavější, hlavně tedy v tom momentu překvapení, nic podobného jsem naprosto nečekal. Všechny mordy jsou pak docela znepokojivě krvavé, kdy z čerstvé rány stékají zřetelně viditelné potůčky krve. "Stone Cold Dead" je to taková čistě standardní detektivka, která nezklame ani nepřekvapí. Každopádně Italové tyhle filmy točily daleko lépe v druhé polovině 70's ať už šlo o poliziesco nebo giallo, ostatně tohle byla podle mě tak trochu pocta právě těmahle dvěma ve své době neuvěřitelně populárním žánrům. "Stone Cold Dead" je prakticky neopěvovaný film, kterému se bohužel nedostalo širší distribuce, kdy by si ho podle mě zasloužil, špatný film to určitě není. ()

kaylin

Snímek "Stone Cold Dead" má takový příjemný nádech 70. let, kdy na jednu stranu máte pocit, že se tvůrci chtěli inspirovat italským giallo, ale přitom zase nechtěli zacházet někam moc daleko. Takže je snímek drsný jen lehce, je zde lehká nahota, ale bohužel to hlavní, příběh, není tak tajuplný a dobrý, jak by to chtělo. ()