Jake Wilkinson už pred rokmi stratil chuť tráviť vianočné sviatky so svojou rodinou v New Yorku. Tento rok má však na otravnú oslavu Vianoc veľkú pohnútku otec mu sľúbil ako darček pod stromček červené Porsche z roku 1957, ak príde domov. Cestuje s kolegami z univerzitného futbalového tímu, ktorí však naňho zabudnú uprostred púšte v Kaliforni, aby sa mu pomstili, za jeho nekorektné správanie. Oblečený v santovskom kostýme, s prilepenou bielou bradou, bez peňaženky, bez peňazí, bez kreditnej karty. Ba čo je horšie, jeho kolega z mužstva Eddie, dokonca teraz flirtuje s Jakeovou priateľkou Allie. Čo s tým? Jake sa vyberie na najťažšiu cestu svojho života, počas ktorej spoznáva nielen sám seba, ale aj pravý význam Vianoc... (oficiálny text distribútora)

zdenny

Vánoční trochukomedie o náctiletém klukovi, který cestou napříč Amerikou, aby se dostal na svátky včas domů, dospěje v mladého muže. Jenže tento film je opravdu spíš pro náctileté, čemuž se nejvíce podobá úvodních patnáct minut z prostředí střední školy. Potom je to taková road movie, která mě (i před svátky) bohužel moc neokouzlila. Jako daleko zábavnější bych doporučil "Interstate 60", ale i "Graceland". Ano výše uvedené jsou spíš pro starší než náctileté. Z tohoto důvodu k tomuto filmu nemohu mít výhrad. Zdá se, že jsem překročil věk, kdy ještě akceptuji všechny filmy pro náctileté. Před Vánoci bych ale tento film doporučil i proto, že zde může divák vidět ještě osmnáctiletou Jessicu Biel. ()

honajz2

EDICE VÁNOČNÍCH FILMŮ, FILM 7/7. Tak jsem si na závěr nechal skutečně to nejlepší, ale bohužel i to nejhorší. Už od začátku jsem s tím měl docela problém, protože hlavní hrdina Jake mi byl dost protivný a čím víc něco řešil a čím víc se snažil dostat celkem hnusnými způsoby z problémů, tím víc mi byl nesympatický. Dost mě to minulo i humorem, ostatními postavami, Jakeovými zážitky a prostě mi to celé přišlo hlavně dost otravné. Určitě za to mohl z větší částí Jake, ale i ten prapodivný kamioňák nebo zájezd babiček tomu dodal pár dalších hřebíčků do rakve. Nebýt pár dobrých nápadů, hudby, road movie prvku a příjemného rodinného poselství, asi to dost zkritizuji, protože mě to nejen nezaujalo, ale zároveň si myslím, že to moc nefunguje ani jako komedie. Ani jako ta průměrná, na kterou se člověk podívá, má z ní více čí méně příjemný zážitek, ale do dvou týdnů si na ní ani nevzpomene. A přitom to mohlo být fajn, jenže v tomhle podání skutečně není. Slabé 2* ()

Djoker

Bláznívá jízda napříč Spojenými státy vstříc rodinným hodnotám pod taktovkou Disneyho snad ani nemůže dopadnout špatně. Vánoční závod Santa Clausů je úlet největší. V zajímavém kontrastu jsou představitelé dvou hlavních rolí. Pro Thomase šlo o poslední velkou roli ve filmu, zatímco Biel dostala poprvé prostor zazářit. ()

Pokryvac

Toto je pre mňa typický príklad pohodovej vianočnej komédie made in USA. Je to príjemné, dynamické, nenáročné. Páči sa mi, že je to vlastne road movie a tým pádom je film neustále v pohybe.Vyjadrením 4* v skutočnosti hodnotím zábavnosť filmu. Nezáleží mi na tom, že je občas hlúpy alebo predvídateľný, totiž blížia sa Vianoce a mne bolo pri sledovaní tohto filmu príjemne a pocítil som pri ňom na jazyku tú sentimentálnu pachuť, ktorá predsa k Vianociam patrí... ()

Shit

Mě to moc dobrý nepřišlo, takovej typickej vánoční střeštěnej film, kterej je fakt jen minimálně vtipnej. Jedinný co mě potěšilo byl fakt že sem na první pohled poznal toho kluka z Kutila tima v hlavní postavě, ale on sám byl jinak dost trpnej, stejně jako celej příběh. Ale abych zase jenom nekritizoval, tak musim říct, že to koukatelný je, ale nic co bych musel vidět dvakrát ()

• Filmované v kanadských městech Vancouver, Canmore a americké Kalifornii. (Lumberjack)