Dráčik

• Česko Příhody dráčka Soptíka (viac)
Animovaný / Rodinný
Taliansko, 1975, 28x25 min

Réžia:

Toni Pagot

Predloha:

Nino Pagot (komiks)

Kdo by ho neznal. Malý dráček Soptík, který si i přes rozhořčení svého otce vzal do hlavy, že se stane hasičem. Nicméně nejspíš díky nedostatku pracovních míst u požárníků si Soptík nakonec vyzkouší řadu různých povolání, jako vlakvedoucí, tajný agent, astronaut, nebo fyzik. Nic není tomuto malému dráčkovi za těžko a přes to přese všechno stále touží po jediném - stát se hasičem. (Fary)

Rami

Dnes jsem viděl Soptíka asi po dvaceti letech. Nejdříve jsem si říkal: "Co to je za animáč? Ani si ho nepamatuju. Z toho zase bude velké zklamání". A ejhle, nebylo. Ačkoli je animace podprůměrné kvality, tak se jedná o parádní animovaný seriál, na který se můžete dívat v jakémkoli věku. Celé to stojí na opravdu vydařených příhodách a skvěle nadabovaných dialozích. Dávám 5 hvězdiček (87%). ()

gabin(a)

Uživatel bystroocko má naprostou pravdu, až na to že neuměla r a tudíž byla dáček matínek:-) Určitě seriál, kterému jsou zejména maminky, potažmo babičky vděčné, že měly aspoň chvilku pro sebe a mohly v klidu uspokojit základní potřeby, popřípadě se zcivilizovat. Děti čučely přisáté k televizi a nám to nevadilo, protože to byla vždycky jenom chvilka o víkendu ráno nebo Večerníček. Pak už se zase v TV budovalo a nejen plnilo, ale i překračovalo. ()

T2

Takže toto bol jeden z naj seriálov môjho detstva o malom dráčikovi a jeho veľkom sne stať sa požiarnikom ale trampoty vždy nenechali na seba dlho čakať, veď predsa oheň a voda k sebe nepasujú a za každým sa to ku koncu muselo nejako pokaziť, nuž muselo niečo horieť aby bolo čo hasiť, a ja som mu len vždy držal palce aby mu ten oheň nevyšľahol z úst a aby mohol konečne byť ten vytúžením požiarnikom. ()

Jara.Cimrman.jr

Všichni draci, kterým jsem usekl nějakou hlavu, byli zlí chrliči ohně s chutí požírající princezny a tak tento propagandistický seriál o hodném dráčkovi považuji za nebezpečný pro děti. Jenže z pohledu dospěláckého odstupu musím konstatovat, že se jedná o seriál zábavný a to malé, zelené, věčně běhající s vědrem vody, mě docela dost bavilo. ()

MM_Ramone

Ano, priznávam, keď som bol malý chalanisko, tak aj mňa dokázal opantať tento animovaný seriál. V programovej šedi socialistickej televízie bol tento titul príjemným, zábavným osviežením. Vždy som sa tešil na nové dobrodružstvá malého dráčika, ktorý sa chcel stať požiarnikom. Je to už hodne dávno, čo som to videl. Neviem ako by som na to reagoval teraz v dospelosti, ale nostalgia mi prikazuje dať starému talianskemu seriálu "Draghetto Grisú" aspoň tri hviezdičky. *** ()