Partička teenagerů si zachraňuje život v bažinách ve státě Louisiana před psychopatem jménem Mr. Jangles. Ten je posedlý 13 zlými duchy a touží polapit svoje oběti, aby ukojil svoje krvavé choutky. (BUD-SFIS)

POMO

Ešte viacej ako predvídateľnosť a otrepané klišé, tejto jednohubkovej vyvražďovačke ubližujú dementné scenáristické kľučky. Agnes Bruckner v hlavnej role je ale na zjedenie, bažinaté lokácie majú niečo do seba a vizuálna stránka filmu je vysoko nad béčkovou latkou. Čím menej podobných filmov ste videli, tým viac sa vám bude páčiť tento. Ináč odporúčam dať prednosť nápaditejšiemu Wrong Turn. ()

eraserhead666

Zkřížíte-li Jasona Voorheese s hadem, získáte hlavního vrahouna tohoto ryze teenagerského, notnou dávkou magického voodoo (hlavně co se týče vrahounovy geneze) okořeněného, lehce podprůměrného slasheru. Vrahoun je docela sympaťák (v jakémkoliv významu toho slova), dramaticky vyhrocené scény docela ujdou, všechno ostatní je jen ultraklišovitá vata (přeslazení nebo protivní teenageři a jejich „překvapivé a neokoukané“ vzájemné vztahy a dementní dialogy), při níž jsem stihl přečíst půlku horrorového Filmagu o vodních bestiích a monstrech. ()

Campbell

O tomhle filmu ve škole kdysi mluvily jako že je to maso a že je to parádní horor. A že tam hraje Method man(což mi bylo totálně šumák protože ho neposlouchám). No nakonec se z toho vyhoupl naprosto průměrnej nic neříkající průměr se strašně chudým záporákem kterej by v boji se všema známějšíma vrahama propadl. Vůbec ničím mě neohromil. Navíc každýmu teenagerovy jsem přál smrt protože takováhle sebranka je na odstřel. Na filmu oceňuji asi nejvíce kameru která dělaly divy. Stejnak hudbu která navodila celkem pěknou atmosféru která rázem upadla kvůli některým pokusu o vtipy. Digitální hadi nebyly špatný a raději bych viděl je než toho vraha. ()

SOLOM.

Tenhle polobrak o tajemném voodoo a Mambo rituálu je plný žánrového klišé, okopírovaných scén a podprůměrných hereckých výkonů. Což o to, některé scény jsou opravdu lahodné divákově oku, ale proč nad nimi plesat, když si je tvůrci vypůjčili z jiných filmů? Navíc mi film připomínal spíše komedii, než abych se u něj měl třást strachy. Většina scén, kdy oživlý zombík někoho sejme je stejně přerušeno střihem, takže toho k vidění ani moc není. Pokud tedy nepočítám to švihání páčidlem a stupidní šablonovité chování postav. Tenhle kousek je skvělým adeptem, aby si jej všimla DVD edice a zařadila ho mezi svoje klenoty. ()

kingik

Hustá hororová jízda. Zkušený hororový specialista Jim Gillespie to vzal pěkně od podlahy a bez dlouhých průtahů jde rovnou na věc. Partě teenagerů se už nějakou dobu nepozdával podivný chlápek s jizvou. A poté, co se ho zmocnilo kouzlo woodoo, se jejich obavy naplnily, a z něj se přes noc stala nezastavitelná mašina na zabíjení. S Agnes Bruckner, Laura Ramsey nebo s Bijou Phillips se rozhodně mazlit nebude a pěkně je beze slova naporcuje. Gillespie vměstnal do každého druhého záběru nějaký originální prvek, napětí nepolevuje a navrch přidal kvalitní režii. Prostě super slasher mixnutý s mysteriózními prvky. V budoucnu si ho dám znovu. ()

• Když Sean (D.J. Cotrona) vyleze z jezera, je mokrý a má na sobě plavky. Když nasedne na motocykl, tak o zhruba 30 sekund později, je celý oblečený a suchý. (ČSFD)
  • Tvorcovia tohto filmu dúfali, že sa film stane prvou časťou novej série. Z Raya Sawyera sa mal stať po vzoru Michaela Myersa či Jasona Voorheesa ďalší slávny filmový vrah. Ich plány sa však zrútili, keď film v kinách prepadol. Ďalšie pokračovania tak boli rýchlo zrušené. (beso74)
  • Dom, v ktorom sa na konci nachádza Cece (Meagan Good), je ten istý, čo bol použitý pri natáčaní filmu Trespassing (2004). (beso74)

Komiksové jednohubky

Komiksové jednohubky

05.04.2009

Tak, premiéru Wolverina máme za sebou (haha... ehm), další komiksové adaptace jsou před námi. Co náš čeká a koho v nich uvidíme a koho ne? Chris Pine (Kirk v blížícím se Star Treku) potvrdil, že je… (viac)