Samotárskej a umelecky založenej 14-ročnej Kelly sa život obráti doslova hore nohami, keď z mondénneho New Yorku odíde bývať na internát Vojenskej akadémie Georgea Washingtona. Za vojačku sa rozhodla študovať iba preto, aby sa zapáčila svojmu novému otčimovi, významnému generálovi, za ktorého sa jej matka len nedávno vydala. Pre utiahnutú Kelly však radikálna zmena nie je vonkoncom ľahká, pretože hneď od začiatku si na ňu "zasadne" bezcitná 17-ročná veliteľka oddielu Jennifer. Kelly sa cíti nešťastná, nezvláda tvrdý výcvik a dokonca uvažuje o opustení školy. Podarí sa jej prekonať samu seba a dokázať ostatným, že je celkom iná, ako si myslia? (oficiálny text distribútora)

Ilicka

Byla jedna holka, která nesnášela roztleskávačky a hlavní rostleskávačce dělala samé naschvály. Pak nějakou dobu ony roztleskávačky pozorovala a zjistila, že roztleskávání není zase tak špatná věc a že by se taky ráda stala roztleskávačkou. Tak se dostane do týmu a vyhraje soutěž. Skoro. Akorát se to odehrává ve vojenské škole. Oddechovka k žehlení. Nic víc, nic míň. ()

supo

Ze začátku to vypadalo na zajímavou komedii, která se ale posléze změnila v agitku. Aneb armáda nemusí být tak zlá, neboť tam najdete spoustu přátel a ti, co vás pérují to s vámi nakonec stejně myslí dobře jen je musíte lépe poznat. Hloupejší závěr, kdy se mladá vojanda smíří se svým otčímem tím, že zopakuje jeho úspěch ze 70. let, na který je patřičně hrdý, si lze jen těžko představit. Přesto za začátek dávám jednu hvězdu. ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +Hilary Duff a Shawn Ashmore -slabý scénář, otravné dialogy, po všech stránkách průměrné/// Hilary Duff zbožňuju a její filmy nejsou špatné. Tenhle se jim vlastně hodně podobá. Bohužel je na něm znát, že patří mezi ty ranné. Jeho největší problém je v tom, že je moc dětinský. Docela jsem měl problém ten film přežít, nebo vydržet až do konce. Není vyloženě špatnej, ale z jejích filmů je asi nejslabší a jak říkám, jsem na něj už starej. Alespoň mám z něj takovej divnej pocit./// Celkem 48%/// ()

SOLOM.

Vezmeme-li v úvahu, že se Hilary Duff teprve rozehřívala ve své kariéře a fakt, že je to natočené pro cílovou skupinu 12+, nemůžeme se snad ani na tvůrce zlobit, že je to tak naivní, jak ve skutečnosti je. Nicméně na Hilary se pěkně dívá, je (byla) to pohledná holka a většina filmů, ve kterých se objevila je nehorázná romantická pruda – ovšem pak si zase nemůžeme stěžovat, že příběhy stojí za hovno. V tomto případě se dokonce uráčila i zašpinit od bahna, takže za tu změnu dávám jednu hvězdu navíc – ta druhá je samozřejmě pro samotnou hlavní hrdinku… ()

ivishka

Přes očividnou naivitu snímku a nyní již zbytečný obrat a americký výmysl udělat z losera naprostou hvězdu. Bohužel Hilary Duff dostávala nabídky pouze z tohoto soudku teen filmů odpovídajícího jejímu tehdejšímu věku a naivnímu vzezření. I přes tu naivitu a podivnou zápletku se na to dalo dívat takže 2/5. ()

• Herec Shawn Ashmore musel kvůli roli navštěvovat tři měsíce vojenskou školu a také bral hodiny, kde se učil, jak má správně mluvit jako major kadetů. (HappySmile)