I tvrďák si může na Korsice vylámat zuby... Hlavní postavou typické francouzské bláznivé komedie je pařížský soukromý detektiv Jack Palmer (Christian Clavier). Má o sobě velmi uspokojivé mínění a úkol, který dostane, totiž najít jakéhosi Ange Leoniho (Jean Reno) a doručit mu zprávu o dědictví, pokládá za čirou rutinu. Jenomže to ještě netuší, že Leoni žije na Korsice a jako správný Korsičan šéfuje hnutí za nezávislost, které si pohrává s teroristickými metodami. O tom, že přecenil své síly, se Palmer přesvědčí bezprostředně po příjezdu na ostrov. Korsika je totiž místo mimořádně specifické, kde, zdá se, platí úplně jiné zákony než všude jinde. Palmerova snaha najít „dědice“ se mění v sérii nehod, únosů, katastrof a komických střetů s policií i separatisty. Přestože ho tato mise málem připraví o zdravý rozum, Palmer nakonec Angeho najde, ale jen proto, aby pochopil, že věci nejsou tak, jak se jeví, nebo jak mu bylo vysvětleno. A co ta půvabná Angeho sestra? (Česká televize)

morbido odpad!

Nikdy by som nepovedal že Clavier a Reno budú hrať v tak strašnej sračke...občas si pozriem aj nejakú komédiu ale tady nebolo nič na zasmiatie možno iba film sám o sebe a fakt nechápem na aký film sa tady ludia pozerali kedže má 55% ja som videl nudnú pitchovinu o ničom....je smutné ako tragické môžu byt komédie.Bol som Neskutočne štastný ked to skončilo nikdy nepochopím ako som to mohol dopozerať celé. ()

zigy

Pohodová letní korsická jízda. Dělání si srandy z Korsičanů by panu režisérovi šlo, jen co je pravda, navíc si k tomu přibral Caterinu Murino a udělal dobře - opravdu věříte tomu, že by Jean Reno se svou visáží mohl mít takovou sestru?:) Akorát těch míst k zasmání mohlo být ještě víc, prostě potenciál nebyl využit na plnou palbu. Jedna hláška za všechny vystihující Korsičany: "Ode dne, kdy nedorazil na pohřeb prastrýce synovce ze strany manželovy sestry, přestal patřit do rodiny." ()

B!shop

Od tohohle filmu jsem nic moc necekal a je fakt, ze se nejedna o nic zasadniho, ale na druhou stranu, dobre sem se bavil. Dvojice Reno - Clavier tu je opet skvela, ale je fakt, ze uz nejsou jejich postavy tak rozdilny jako v Navstevnicich. Ale precejen tu je Reno ten drsnak a Clavier takovej obetni beranek. Co se tyce pribehu, prislo mi, ze se v kazdym zaberu snazi tvurci ukazat, ze korsicani jsou banda magoru, coz se jim povedlo vice nez dobre a par forku skutecne nema chybu. Ale precejen by film potreboval krapet vic stavy. ()

tauli

A máme tady další komedii typu Blbec k večeři (francouzskou verzi) nebo Drž hubu. Perfektní letní komedie z malebné Korsiky, která vtipným způsobem využívá typické "korsické" nátury, častých výbuchů a averzi vůči Francii. Myslím, že v tu ránu se chtějí všichni stěhovat na Korsiku nebo alepoň na jih Francie k moři. A vynikající hlášky typu: "Pro zápalnou šňůru doporučuji typ bez aplikátoru...", "No, chcet někam hodit?"......jsou prostě dokonalé...DOPORUČUJI ()

altaica

PRO MUŽE:Letní francouzská taškařice v korsických kulisách. Reno, Clavier a komedie k sobě sedí jak pr*el na hrnec. Nenáročná karikatura korsických poměrů, včetně jejich teroristických bojůvek za nezávislost a ví bůh za co všechno ještě.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Úsměvné, milé, bez nechutností a totálních debilit. Mohu, madame, jen vřele doporučit jako oddechovku pro chvíle pohody.          HLÁŠKA:Minerálku, vychlazenou. Nemám. Dáte si Orezzu s ledem? Neznám, co to je? Led – takové kostičky zmrzlé vody.// Stanovisko: Odsuzujeme násilí, ale ne ty, co ho páchaj.// Ode dne kdy jeho otec nedorazil na pohřeb prastrýce jednoho synovce ze strany manželovy sestry podle mě přestal patřit do rodiny. ()

• Natáčení probíhalo na Korsice ve Francii. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy příběhu "La Bande Dessiné" z komiksové série "Jack Palmer" René Pétillona z roku 2001. (Terva)