William Conroy, bývalý středoškolský profesor, byl uvězněn ve státním vězení v Ohiu za řízení pod vlivem alkoholu a usmrcení studenta Leaha Gibsona. Ve vězení mu spoluvězeň Cole sdělí, že během posledních dvou let zemřelo 14 vězňů. Té samé noci slyší podivné zvuky z Coleovi cely. Přivolá stráže, kterému řeknou, že se Cole oběsil. Brzy pochopí, že i jemu jde o život a proto uprchne. Ve smrtelné štvanici se snaží odhalit pravdu o korupci ve věznici, vrahové jsou mu však na stopě... (oficiálny text distribútora)

movie

Snímek na přebalu videokazety tvrdí, že je srovnatelný s Uprchlíkem nebo Dvojím obviněním, ale pravda je taková, že nedosahuje kvalit ani jednoho z nich! ()

Brouk

30% víc ani ň. Po tomhle DVD jsem šáhnul z čirého zoufalství (nic lepšího jsem po ruce neměl a vše co jsem měl u sebe jsem viděl) poté, co jsem v TV shlédl tak po 25 Segalovo Nemilosrdnou spravedlnost. Když si uvědomím, že jsem Segalovi za tenhle snímek dal 2*, měl bych asi jednu ještě přidat nebo "Vězňovi" jednu ubrat... tak je to v mých očích "slabý" film ()

lennyd

"Akční hit ve stylu Uprchlíka a Dvojího obvinění". William Conroy (Rob Lowe) je odsouzen za zabití a je uvězněn ve státním vězení v Ohiu. Jednoho dne se mu jeho přítel spoluvězeň snaží naznačit, že se děje ve vězení něco divného, a druhý den je tento spoluvězeň nalezen mrtvý oběšený. Za několik dnů se při transportu pokusí jiný vězeň Williama zabít, ale po hádce se transport vybourá a William uprchne. Postupně odkrývá nitky spiknutí, ve kterém se angažují jak policisté, vězeňská správa tak i organizace na ochranu obětí. William kromě odhalení, musí bojovat i o svúj život... První půlka filmu vypadá docela zajímavě, i ve srovnání s Uprchlíkem nedopadá tak dobře. Nikterak však druhá půlka, kde se scénarista všechno "zkusí" zamotat, přestřelka v metru je vyloženě trapná (všichni střílí, nikdo nenabíjí a nikdo taky nikoho netrefí), celý konec sráží hodnocení filmu výrazně dolů... ()

Paity

Nesympatická hlavní postava, nesmyslná a hlavně těžko uvěřitelná reakce v podobě útěku z havarujícího policejního vozu, když má dotyčný do 6 měsíců opustil brány věznice, to vše se jednoduše musí podepsat na tom, že si na tenhle film příští den ani nevzpomenete. Proč taky, když se jedná o nudnou zábavu s protivným hlavním protagonistou a tlustým hippies advokátem. ()