Když špionážní agentury světa zjístí, že jejich agenti jsou likvidováni v alarmujícím měřítku, jejich vůdci napíší seznam požadavků, které musí splňovat agent, aby mohl uspět proti této krizi. Derek Flint je jediný agent splňující tyto požadavky, ale jeho starý nadřízený s ním odmítá spolupracovat, dokud to ovšem nenařídí prezident. Flint je světový nejtajnější agent, světový miláček, expert na elektroniku, delfíní mluvu a vyučuje v Moskevském baletu. Když se začnou uskutečňovat útoky na jeho osobu, Flint objeví šílené vědce, kteří chtějí převzít vládu nad světem silou, kterou umožňuje jejich stroj na zemětřesení. (oficiálny text distribútora)

UncleG

Pomatení vědátoři ohrožují zaběhnuté pořádky. Chtějí aby světu konečně vládl mír, láska a porozumění. No zkrátka šílenci každým coulem! A s tím se musí hned něco udělat. Tak na scénu přichází Derek Flint, aby vrátil řád světa do původních kolejí. Zní to zajímavě, ale aby nevznikla nějaká mejlka... "Náš muž" je pouze průměrná parodie na Jamese Bonda s asi deseti povedenými frky, které (přiznejme si to otevřeně) zhruba od půlky tragicky dochází dech. Jakmile přijdou na řadu akční pasáže, sublimuje nám humor kamsi do ztracena a člověk to celé dokouká spíš jen z povinnosti. ()

Han22

Velice příjemné překvapení. Čekal jsem opět nějakou kravinu vezoucí se na vlně bondovek a dočkal se v podstatě plnohodnotné bondovky. Pravda, Derek Flint je mnohem samolibější a snobštější než Bond, má hned 4 přítelkyně a umí si zastavit srdce na tři hodiny, ale jinak je to v podstatě klasická bondovka. Režisér kupodivu trefil všechno - jsou tu krásné holky, neurotický šéf, špionážní vynálezy, putování po světě a krásných podnicích, vražedné útoky a pasti (sejf!) a naprosto úchvatné 60s záporácké hnízdo, které sahá až někam do sci-fi. James vlastně Derek stojí proti organizaci, který z tajného ostrovat kontroluje počasí a chce světové vůdce donutit k... no však si počkejte sami :) A James Coburn by jako Bond byl naprosto dokonalý, ač není hezoun, charisma tu má na rozdávání. Navíc snad jako první herec v Hollywoodu používá v bitkách karate. Jedinou ale podstatnou výtku bych měl, bondovky byly prvotní akční filmy se spoustou nezapomenutelných akčních scén, taky kromě těch pár bitek a holomajzny na konci v podstatě na akční scénu nenarazíte. Jinak pokud máte rádi bondovky tohle je jasná volba a 4*. ()

whack

Odkazom na konšpiračné teórie o riadenom ovládaní klimatických zmien za účelom dosiahnutia určitých ekologických cieľov. Svetové špionážne centrum proti týmto "ekoteroristom" naverbuje superagenta Flinta, ktorý zachraňuje nukleárne zbrane, vojenskú moc a zavedený poriadok. Film najviac ubíja jeho demagogická pointa a zachraňuje parodovanie bondoviek. Stačí vidieť raz. ()

Gemini

Nejdříve bych rád zdůraznil, že jsem bondováckej maniak a že Mike Myers by zasloužil pověsit za koule do průvanu. A teď k hodnocení - James Coburn byl machr od Sedmi Statečných až po Odplatu, tuhle parodii na Bonda nevyjímaje. Flint byl, přiznejme si to, trochu samolibější než Conneryho Bond, měl neuvěřitelnější vynálezy, víc a troufám si říct, že hezčích ženských, ovládal efektnější bojová umění (včetně jógy :)) atd. Prostě pakárna na n-tou, ale zábavná pakárna na n-tou :) ()

Jara.Cimrman.jr

Není Bond jako Bond. Zvlášť když je to Flint. Derek Flint. Ale jen ten, který si umí zastavit na několik hodin srdce, má zapalovač s 83-ti funkcemi a vyzná se v marseilleské bujabéze, může zachránit svět. A Flint navíc má jen čtyři až pět slabých míst, takže to jistě dokáže. Přiznám se na rovinu, že jsem se přitom bavil o dost méně, než jsem doufal, ale přesto si tento snímek troufnu označit hrdým pojmem "zábavná kravina". ()

• Ve scéně, kdy Flint (James Coburn) převlečen za Araba střílí s výkřiky "Alláh je velký" v baru ve snaze vyhnat z něj lidi, rozléhají se rány z jeho pistole. Ta má ovšem tlumič. (Stejšn)