Nečekaná sněhová nadílka zneprůjezdnila přes noc všechny silnice. A to znamená - žádná škola, žádná pravidla, prostě sněhová kalamita! Pro patnáctiletého Hala (Mark Webber) je to šance získat srdce populární Claire (Emmanuelle Chriqui) - nebo se taky totálně zesměšnit. Desetiletá Natálie (Zena Grey) má ještě lepší nápad: zařídit ještě jeden den sněhové kalamity! Ale, aby se jí to podařilo, musí zastavit neústupného odklízeče sněhu (Chris Elliot). Raději si dejte pozor, odklízeči sněhu! Protože, když je sněhová kalamita, může se stát cokoliv... v této bláznivé komedii! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

P@\/EL

Nevím, co kdo od tohohle filmu čekal, ale já jsem očekával nenáročnou podívanou, u které nebudu muset přemýšlet a sem tam se i zasměju a přesně to jsem dostal. Je pravda, že film nenabídne bůhvíjak originální děj a přehršel srandovních scén, u nichž se člověk musí za břicho popadat, ale navodí tu správnou zimní atmosféru, a to navzdory tomu, že je zde zima pořádně idealizovaná a je nutné její vykreslení brát s velkou nadsázkou. Přítomnost takových komických postav jako je řidič pluhu nebo ředitel místní školy rozhodně potěší. ()

Djkoma

Sněhová kalamita není taková tragédie, jak by mohla být i přes stokrát ohraný příběh. Některé postavy jsou celkem fajn a to se týká i asi největší hvězdy Chevyho Chase, který po delší době je někde trochu víc vidět. Přesto nelze nepřiznat, že jsou tu zde zase staré známé příběhové linie, opět pospojované jen tak "přáteli nebo rodinou". Na sobotní dopoledne to neurazí, jindy by to bylo opravdu špatně investovaný čas. Je zajímavé, jak ve filmu vypadá Emmanuelle Chriqui jako Claire, i když jí v době natáčení bylo už 23, přesto nevypadá ve filmu starší (pouze hezčí:)) než ostatní. ()

tron

„Keď sneží, môže sa stať všetko.“ Snehovú kalamitu som podcenil. Len čo som si prečítal názov a uvidel v titulkoch meno Chevy Chase, predpokladal som trápne dojenie ex-kariéry polomŕtveho herca (niečo ako Bláznivá vianočná dovolenka bratranca Eddieho podobne zabudnutého Randyho Quaida). Ale výsledok ma milo zaskočil. Príjemne atmosférická rodinná snímka sleduje jednodenné peripetie mestečka, zaskočeného snehovou kalamitou. Pozorujeme nevinnú, čistú lásku, detské snehové vojny a problémy v zamestnaní, to všetko nakrútené svižne, ľahko a so zaujímavým názorom, že láska je o tom, nájsť človeka, s ktorým vydržíme aspoň desať minút. A Chevy Chase? Pomaly dozrieva do vážnych úloh, ale bojím sa, že už je to úplne každému fuk. Aj jemu. ()

suicide

Malé otravné děti, které by potřebovaly pořádně natřískat, jsou vedlejšími hrdiny filmu. Dospívající kluk si myslí, že je zamilován, snaží se svou lásku získat, ale nakonec ji zcela nečekaně najde jinde - ach! Jak romantické! Ach! Jak americké. Když mi bylo nějakých 13, tak se to dalo snést, teď už jenom iritoval. Tohle je přesně ten typ filmů, které drží herce v bahně u dna. Jednu hvězdičku dávám jen proto, že se jsem to kdysi byl schopen vidět celé. ()

Slarque

Tahle zimní komedie je především o dětech. Chevy Chase a všichni další známější herci tam hrají pouze vedlejší role (a často je to docela křeč). Nejvtipněji působila účast Iggyho Popa. Nicméně, pokud je venku hnusně, můžete klidně sednout k televizi a jestli nejste moc nároční, třeba vás to bude i chvílemi bavit. ()