Pláže v Orange County v Kalifornii doposud Shaunu Brumderovi zcela stačily. Milovník surfování, jehož jedinou inspirací je dobrá vlna, se obklopuje urostlými kamarády a hezkými přítelkyněmi, a žije ze dne na den. Jenže tuto idylickou existenci naruší kamarádova nehoda a osud Shaunovi přihraje knihu Marcuse Skinnera, která v něm probudí novou vášeň být spisovatelem. Napíše vlastní příběh a pošle jej svému literárnímu idolu, který přednáší na Stanfordské univerzitě. Chtěl by tam jít studovat, ale není přijat. Život v Orange County se mu náhle zdá nesnesitelný, stejně jako rodina, s níž si nerozumí. Přesto se mu všichni snaží pomoci a Shaun právě v této době zjistí o životě víc, než by se naučil na jakékoliv škole. (oficiálny text distribútora)

castor

Chybou byrokratického přehmatu stojí talentovaný Shaun místo na prahu nadějné kariéry spisovatele na univerzitě ve Stanfordu před zdrcujícím pohledem na svoji šílenou rodinu, navíc ve městě, které jej degradovalo na pouhého surfového povaleče na plážích. Komedii s bizardními momenty tahají nahoru slušné herecké výkony (včetně cameo roliček), naopak, co se zdá být vtipné, je tvůrci zbytečně rozmělňováno do podoby, kdy onoho vtipu viditelně ubývá!! Což je škoda.. ()

plagjoklas

Námet bol skvelý. Mám rád príbehy o spisovateloch, ale cakal som nieco v style mladého Bukowského a dostal som typickú teenagerskú komédiu, mierne sa vymykajúcu s priemru. Velká skoda, ze vo filme cítit vplyv MTV (piesen Butterfly od toho potetovaneho a popiercengovaneho svalovca mi uz pekne liezla krkom vo filme som ju pocul asi 6 krát). Colin hral akoby ani nehral, sám si je asi este neistý no trapas to urcite nebol taky priemer, ale ziadna sláva. Ale Jack Black je uz iná káva.. Jeho vecne zhulený a opitý flákac nemal chybu. Black je asi najsvetlejsim (trochu ironicke nemyslite? :)) bodom filmu. Takze ako to vidim ja? 2 ale velmi dobré *. ()

danco123

Typická americká komédia, ktorá ma skvele pobavila. Jack Black, znova dokázal filmovému svetu, že patrí k TOP komediantom. Vo väčšine vtipných scén bol zrovna on, a preto môžem s kľudom napísať, že práve on bol ťahúňom tohto filmu. Potešila ma aj úloha Cheyho Chase, ktorého si pamätám z komédií o rodinke Griswoldovcov, no tentokrát už jeho úloha nebola až tak významná. Filmu dávam 4 hviezdy za jeho zábavný príbeh a takisto herecké obsadenie. Mňa ako teenagera, film skutočne pobavil. ()

decouble

Skvěle poskládaná sestava herců ve vedlejších (a cameo) rolích ještě nedělá dobrý film... Stokrát viděné schéma cesty člověka za poznáním opravdových hodnot bohužel postrádá jakékoliv ozvláštnění. Několikrát tu krystalizuje intenzivní vnitřní rozpor, jako třeba když je hlavní hrdina zděšen z dívek, které "ujíždějí" na současném pop-rockovém hitu, ale k navození nálady se používá výhradně tohoto typu skladeb. Možná i proto "Orange County" vypadá jakoby film o teenagerech točili tatíkové v nejlepších letech jako bezpečný dárek pro své pubertální děti... A na to kolik se zde vyskytuje střelených postav, je tu opravdu dobrých vtipů jako šafránu a to komedii řádně ubírá na plnosti. ()

Lukoboss

Jedna hvězda za Jacka Blacka, který jako jediný dokázal pobavit, bohužel hrál vedlejší roli, takže jsem se jinak moc nesmál. Dál bych chtěl zmínit, že komedie není o tom, že se postavy ve filmu chovají jako kreténi, což tady platí snad na 100%. Působilo to trapně a chvílema jsem koulel očima. No a ten moralizující závěr typu "rodina, láska a přátelství vítězí" byl už trochu moc. No tak snad někdy příště.. ()

• Keď sa Shaun (Colin Hanks) háda so svojou matkou (Catherine O'Hara) v spálni, matka odhadzuje z postele vankúše. Veľký vankúš však odhodí kvôli zlému strihu až trikrát. (Lukoh)