Když se Jack stěhuje ke své snoubence a těší se na šťastný život nevlastního otce, ještě netuší, že bude vším možným, jen ne pánem domu. Jedenáctiletý Ben má totiž s novým členem rodiny jiné plány. Je odhodlán udělat vše, aby ho dostal pryč, a proto ho přesvědčí, že nejlepší cesta jejich sblížení je společné navštěvování indiánského oddílu (oficiálny text distribútora)

Oskar

Předem musím předeslat, že mám velice rád Chevyho Chase, ale na tomhle disneyovském 'díle' skutečně není co chválit. Je to rodinná komedie, což už je samo o sobě docela varovné, zvláště pokud znáte filmy jako 'Beethoven' nebo otřesnou sérii s Ernestem. Jenže tohle je snad ještě horší, protože tady se plýtvá talentem Chevyho Chase a marný není kupodivu ani představitel 'dítěte', Jonathan Taylor Thomas (Randy z 'Kutila Tima'). Režie nestojí za řeč, ale hlavním problémem je scénář (jako už tradičně u Disneyovských filmů - vzpomeňte na 'Můj táta je duch', 'Lhář, lhář' nebo 'Pan Magor'). Sám bych napsal lepší třeba na koleně v tramvaji. Herci nemají co hrát, slovo 'komedie' se s tím filmem vůbec nedá spojovat a celé je to navíc rádoby dojemné. V několika okamžicích (Chaseovo neposlušné lehátko, neúspěšný pokus připravit snídani) už to vypadá, že se to konečně rozjede a uvidíme Chevyho v typické, griswaldovské sérii trapasů, ale ten dojem trvá vždycky maximálně pět vteřin. Každý, byť jen chabý pokus o humor je zardoušen hned v zárodku a Chaseovi tedy nedává příležitost jakkoli komicky se projevit. 30% ()

MickeyStuma

Tohle zažilo nemálo mužů. Nastěhují se k partnerce mající dítě, které se na ně dívá nevraživě a vymýšlí různé lumpárny aby se takového vetřelce zbavilo. A takto je to i v tomto úsměvném filmu, kde se onen ´přistěhovalec´ začne snažit takové dítě přivést na svou stranu. Nic víc, nic míň. Rodinný příběh k pousmání, kde se nad i každý najde. Jedná se o další dobrou komediální roli Chevyho Hase, který ani tentokrát nezklamal. Snímek skromný, jednoduchý, zábavný a hlavně odpočinkový, avšak svým zaměřením přeci jen ne pro každého. Ale to už je na výběru vkusu. ()

golfista

Pokud se chystáte na to, že uvidíte v akci Clarka Griswolda :), pak budete zklamáni. Pokud chcete zaplnit čas u televize klidnou "pohádkou pro dospělé", pak se není čeho bát. Průměrný film o náhradě otce v neúplné rodině, který není komedií v pravém slova smyslu. Profrčí hlavou a zítra o něm nevíte. Ale neublíží. ()

Akinaz

Pohodová rodinná komedie, která nám ukáže, co vše musí zvládnout nový člen rodiny v podobě partnera matky jedenáctiletého kluka, který by udělal cokoli, aby ho z domu vyhnal... Rozhodně jsem se nenudila a i po letech po snímku občas sáhnu... Jako malá jsem ho vnímala z perspektivy dítěte, nyní dospělého a pořád mě baví. 4* ()

gogos

Příjemná rodinná komedie, která tasí především laskavý a klidný humor, šetří trapnými gagy Chevyho Chase a těží z osobitosti Taylora Thomase, který předvádí svůj standardní výkon z Kutila Tima. Táta jak má být je odpočinkový film, který proběhne, nenadchne, ale přesto neurazí a tu a tam vyloudí příjemný úsměv na tváři. ()