Chaplin opilcem

• USA His Favorite Pastime (viac)

Chaplin tráví den v baru, kde je konfrontován s ostatními štamgasty, a kvůli alkoholem povznesené náladě jej čekají nástrahy nejen v podobě obejdy škemrajícího drink, ale také třeba dveří „lítaček". V závěru se Charlie tradičně pokouší získat jistou ženu, což ho opět uvede do nesnází. (Weissik)

Autogram

Hrať opitého pred kamerou je myšlienka asi taká stará ako samotný vynález filmu, a pretrváva dodnes. Chaplin pridáva svoje klasické údery, pády, kopance, len tomu bez deja a myšlienky ešte niečo chýba. Ide o absolútne prvý rok jeho tvorby, tak sa to dá aj chápať. Bolestivé údery do zubov od lietacích dverí vyzerali úplne autentické a ten prvý dokonca neplánovaný. ()

pursulus

První kroky Ch. Chaplina a "His Favorite Pastime".¬         Rok 1914 byl úvodním rokem Chaplinovy tvorby filmové. Na třicet pět krátko- případně středometrážních grotesek plus jeden dlouhometrážní snímek ve směs postrádaly větší kvalitu, žertéřství rovnalo se sotva tak jednomu a půl míčku artisty, místy bylo až rozpačitě trapné. Je zřejmé, že společnost "Keystone Studios", s níž měl Chaplin uzavřenu roční smlouvu, si spíš než na kvalitu potrpěla na množství.¬                 Podobně tomu bylo i následujícího roku a počátkem roku 1916, kdy Chaplin pod hollywoodskou společností "Essaney" natočil svých dalších patnáct krátko- příp. středometrážních snímků. Ač v té době už znám a oblíben natolik, že mohl diktovati podmínky producentům a vybírati z nich, nebyla úroveň Ch. snímků ve směs vysoká, ze jména hledíme-li na ně nedobovýma očima.¬                 Není však třeba odsunouti tyto první filmové krůčky a kroky někam do zapomnění, svou kvalitou spolu s vkusností se vyrovnají řadě nynějších zábavných pořadů tak jistě, jako že Ch. Chaplin natočil později taková díla jako "Moderní doba" či "Diktátor".¬                 Výborné herectví ve snímku "His Favorite Pastime" neukazuje ani tak Chaplin jako polozapomenutý jeho současník Roscoe Arbuckle, přezdívaný 'Fatty' (úvodní barová scaena). Sám Chaplin ve svých raných snímcích nehraje zvlášť dobře a toto je jeden z jeho prvních nátočtů (z března 1914).¬                 [Zdroje: 1. Wikipedie, English (en.wikipedia.org/). 2. Filmová databáze IMDb (imdb.com/)] ()

everlong

všímáte si, že skoro v každé grotesce má Chaplin co dočinění s alkoholem?: DÁLE HRAJÍ: Peggy Pearce (Wife) Edgar Kennedy (Rough drinking buddy) Harry McCoy (Man at bar) William Hauber (Shoeshine customer/Onlooker at apartment) Billy Gilbert (Bootblack) Jess Dandy Frank Opperman ()

filmmovier

Tahle Chaplinova groteska není v rámci jeho tvorby žádný zázrak, ale pobavil jsem se u ní náramně. Chaplin se vrací z flámu je naprosto dokonalá záležitost, a tohle by klidně mohlo sloužit jako první (slabší) část. Délka je tak akorát, takže to rychle uteče a není tady nic, co by vás mělo nudit. Navíc je tu báječná scéna s lítačkama, která je naprosto geniální. A ostatní gagy taky stojí za to, takže za mně spokojenost. 75%. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Obraz 4/10/// PLUS: výrazná hudba, velký komparz, občas pobaví MÍNUS: zrnitý obraz, ve kterém mají postavy useknuté hlavy, viděl jsem už zábavnější snímky i scénky./// Shrnutí: Kvůli době vzniku se dá snímku leccos prominout. Chaplin jako opilec když dostane větší nakládačku od lítaček, než od druhých rváčů, tak pobaví a není tu nouze o rvačky, ale nijak zvlášť jsem se nebavil./// Celkem 61%/// ()